InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
190 berichten
Pagina 1½ van 13
Je leest nu alle berichten van "veb"
Volg datum > Datum: zaterdag 8 november 2008, 19:258-11-08 19:25 Nr:147194
Volg auteur > Van: veb Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: klophengst vragen Structuur
veb
noord holland
Nederland


190 berichten
sinds 4-11-2008
in een ander bericht vroeg ik om tips over gezelschap voor mijn paard die nu alleen staat,dacht eerst aan een geitje ofzo,maar wil er toch graag een shet bij nemen en ben dus wat rond gaan vragen.

nou kan ik van een goede kennis een shetlandertje overnemen,hij heeft er eigenlijk wat teveel lopen en zoekt nu voor een veulen nog een nieuwe eigenaar,hij hoeft er niks voor te hebben,behalve een goed tehuis.

nu het volgende;

het veulen wat ik over mag nemen kan ik eventueel eerst een tijdje op proef nemen om te zien of het wel klikt.

het veulen is nu 7 maanden,en hij noemde het een onvruchtbare hengst,ik vroeg hem wat hij bedoelde,of het een klophengstje was en hij zei dat dit het geval is.

nu mijn vraag;de pony in kwestie is pas 7 maanden oud,kan je dit nu al met zekerheid zeggen?

is een klophengst vruchtbaar?

moet een klophengst evengoed gecastreerd worden ook al is hij niet vruchtbaar?

hoe gaat de castratie bij een klophengst te werk?en is het waar dat dit ook een stuk duurder is dan een gewone castratie en dat er meer riscico's bij komen kijken?

mijn paard is een merrie van 2,5 jaar,ongeveer 1.55 groot,nou zou de shet daar niet bij kunnen als hij haar zou willen dekken,maar om onnodig gedonder te voorkomen door op hol geslagen hormonen zou ik toch gaan voor een castratie.

ik viel meteen als een blok voor de shetlander en zou het graag gaan proberen met hem,maar ik wil wel graag eerst weten waar ik precies aan begin qua gezondheids en financiele risico's als ik aan een klophengst begin.
Volg datum > Datum: zaterdag 8 november 2008, 19:348-11-08 19:34 Nr:147196
Volg auteur > Van: veb Opwaarderen Re:147195
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: klophengst vragen Structuur
veb
noord holland
Nederland


190 berichten
sinds 4-11-2008
eddy DRUPPEL schreef op zaterdag 8 november 2008, 19:33:

> veb schreef op zaterdag 8 november 2008, 19:25:
>
>> in een ander bericht vroeg ik om tips over gezelschap voor mijn

> risicovolle zaak . EN wees gerust al moet ze op haar kont gaan
> zitten maar de shettie zal der wel bij raken hoor :-D .Echter
> op 7 maand is het HELEMAAL niet zeker dat het balletje toch
> niet afzakt ;-)

maar stel dat het wel een klophengst zou blijven,wat zijn dan de risico's als ik hem neem in 2 scenario's;namelijk 1:ik neem hem,laat hem niet castreren,en 2: ik neem hem en laat hem wel castreren.
Volg datum > Datum: zondag 9 november 2008, 8:529-11-08 08:52 Nr:147233
Volg auteur > Van: veb Opwaarderen Re:147230
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: klophengst vragen Structuur
veb
noord holland
Nederland


190 berichten
sinds 4-11-2008
Troesch schreef op zondag 9 november 2008, 2:26:

>
> Er is geen enkele mogelijkheid met 7 maanden vast te stellen of
> een hengst een klophengst is of niet. Zoals reeds eerder hier
> vermeld kan de tweede testikel nog met 4 jaar indalen. Greetz,
> Robert

nee dat dacht ik ook inderdaad,vond het ook al een beetje vreemd.

wil het beestje graag overnemen want het is echt een leuk ding hoor!

maar als er veel risico's aan zitten wil ik dat wel eerst weten voordat ik een beslissing neem.

misschien is het een optie om hem nu een tijdje op proef te nemen (hij is pas 7 maanden dus sowieso nog niet vruchtbaar) en dan is mijn dierenarts informeren over hoe het allemaal precies zit,misschien dat er wel een andere reden voor is waarom hij onvruchtbaar zou zijn?
maar als het wel een klophengstje zou blijven,dan zouden jullie vanwege de risico's niet laten opereren,maar ik vraag me af of een klophengst per definitie wel altijd onvruchtbaar is,ik ga weer even verder googelen!
Volg datum > Datum: donderdag 27 november 2008, 7:4027-11-08 07:40 Nr:149999
Volg auteur > Van: veb Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: op zoek naar de perfekte plek voor mijn paard Structuur
veb
noord holland
Nederland


190 berichten
sinds 4-11-2008
wat is dat moeilijk in deze omgeving zeg!

overal staan de paarden dag en nacht binnen vanwege de natte weides (kleigrond) en waar ik nu sta staat mijn paard als enigste overdag buiten,tot over haar enkels in de blubber,er is geen droog plekje meer op het land en ik kan het landje nu ook niet opknappen door het vieze weer.

ik zie aan mn paard dat ie totaal niet happy is in deze situatie en ben aan het rondkijken naar een andere plek.

ik heb nu iets op het oog, klinkt me wel perfekt in de oren maar het is voor mij te ver weg om er iedere dag heen te kunnen,ik denk dat ik als ze daar zou staan maar 3x in de week heen kan,ze krijgt daar wel haar voer,wordt binnen en buiten gezet en de stal wordt uitgemest voor je,maar toch als er iets is met je paard moet je er in principe iedere dag heen kunnen natuurlijk.

de paarden lopen nu in de winter alleen overdag buiten,ze lopen op een drafbaan en een stuk land,staan snachts op stal.
zomers staan ze dag en nacht buiten.

helaas is de reistijd naar deze stal voor mij ruim een half uur en er is geen bak aanwezig en geen goede uitrijmogelijkheden,maar ik wil toch ook het beste voor mijn paard,en dan klinkt dit best goed voor haar.

het is jammer dat er geen bak is ofzo,ik wil toch over een jaartje gaan beginnen met beleren,in de zomer kan ik wel op het land aan de slag,maar in de winter kan dat niet,en aangezien ik vaak alleen savonds heen kan door de weeks is buiten rijden ook geen optie,plus dat er niet echt goede uitrijmogelijkheden zijn.

mijn paard beleren en grondwerkoefeningen aan de hand kan natuurlijk ook prima op de drafbaan of op de wei,maar voor het loswerken in een picadero bijvoorbeeld heb ik swinters geen mogelijkheid.
Volg datum > Datum: donderdag 27 november 2008, 12:2427-11-08 12:24 Nr:150019
Volg auteur > Van: veb Opwaarderen Re:150009
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: op zoek naar de perfekte plek voor mijn paard Structuur
veb
noord holland
Nederland


190 berichten
sinds 4-11-2008
caira schreef op donderdag 27 november 2008, 10:49:

> waar zoek je een plekje?

omgeving enkhuizen/hoorn...
Volg datum > Datum: donderdag 27 november 2008, 12:3327-11-08 12:33 Nr:150021
Volg auteur > Van: veb Opwaarderen Re:150003
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: op zoek naar de perfekte plek voor mijn paard Structuur
veb
noord holland
Nederland


190 berichten
sinds 4-11-2008
Piet schreef op donderdag 27 november 2008, 9:34:

>
> Ik ging vandaag nog.
> Piet
> Natuurlijk Bekappen - Outcome Based!

ook al zitten er aardig wat nadelen aan?
zoals slechts 3x per week heen kunnen door de reistijd,en het niet hebben van een bak bij het beleren straks.

ik vind het verder ook wel perfekt klinken hoor,er wordt 3x per dag hooi gevoerd,als je zelf nog wat anders bij wil voeren doen ze dat ook voor je...

ik vind het alleen moeilijk om de zorg uit handen te geven,ben gewend om helemaal zelf voor mijn paard te zorgen omdat ik nogal een miep ben mbt de voeding ed.
maar als je daar goede afspraken over maakt dan is dat natuurlijk niet zo'n punt.

ik merk gewoon dat mn paard nu niet happy is en ik wil het beste voor haar,ook al schiet ik er dan zelf wat bij in.

wat ik wel jammer vind is de band die je nu met je paard hebt misschien wle minder zal worden als een ander de verzorging op zich neemt,maar ja,het paardengeluk is ook erg belangrijk natuurlijk en misschien moet ik dat maar voor lief nemen.
Volg datum > Datum: donderdag 27 november 2008, 12:5927-11-08 12:59 Nr:150026
Volg auteur > Van: veb Opwaarderen Re:150023
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: op zoek naar de perfekte plek voor mijn paard Structuur
veb
noord holland
Nederland


190 berichten
sinds 4-11-2008
Piet schreef op donderdag 27 november 2008, 12:46:

>
> Ik zie voor het paard alleen maar voordelen.
> Maak van de drie keer qualitytime , ga bv clickeren met
> je paard en je krijgt een betere band dan ooit.
> Wie zegt dat je om een paard te beleren hem in rondjes
> moet laten lopen?
> Je hebt een jaar om te denken over hoe je het anders
> kan doen toch?

daar heb je ook wel weer gelijk in.

het gaat me ook niet zozeer om het rijden hoor waar ik straks mee zit,dit kan ook op de drafbaan of langs de weg,ik zit meer met het feit dat ik geen ruimte heb waar ik in de winter los kan werken met haar,in de zomer kan dit ook gewoon op het land,maar in de winter gaat dat niet.

over de clickertraining ben ik niet zo te spreken bij mijn paard,maar dat is weer een ander onderwerp,zal er even een nieuw topic over openen.
Volg datum > Datum: donderdag 27 november 2008, 13:0227-11-08 13:02 Nr:150027
Volg auteur > Van: veb Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: clickertraining Structuur
veb
noord holland
Nederland


190 berichten
sinds 4-11-2008
clickertraing en voedselbeloning ben ik eigenlijk niet zo weg van,heb dit al is toegepast bij mijn paard,ze werd er erg enthousiast maar ook erg opdringerig door,en aangezien het nogal een pittige tante is....

ik gebruikte het boek van inge teblick,maar heb dit weggedaan omdat ik het een erg onduidelijk boek vond,zijn er mensen die nog meer boekentips hebben over clickeren bij paarden?

ken het clickeren uit de praktijk door met mijn honden te trainen,maar bij een paard vind ik het niet zo ideaal eigenlijk,weet niet waarom,is meer de ervaring die ik met mijn paard gehad heb en mijn gevoel....

wat zijn jullie ervaringen met clickeren bij paarden?
Volg datum > Datum: donderdag 27 november 2008, 13:0327-11-08 13:03 Nr:150030
Volg auteur > Van: veb Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: vragen over clickertraining Structuur
veb
noord holland
Nederland


190 berichten
sinds 4-11-2008
clickertraing en voedselbeloning ben ik eigenlijk niet zo weg van,heb dit al is toegepast bij mijn paard,ze werd er erg enthousiast maar ook erg opdringerig door,en aangezien het nogal een pittige tante is....

ik gebruikte het boek van inge teblick,maar heb dit weggedaan omdat ik het een erg onduidelijk boek vond,zijn er mensen die nog meer boekentips hebben over clickeren bij paarden?

ken het clickeren uit de praktijk door met mijn honden te trainen,maar bij een paard vind ik het niet zo ideaal eigenlijk,weet niet waarom,is meer de ervaring die ik met mijn paard gehad heb en mijn gevoel....

wat zijn jullie ervaringen met clickeren bij paarden?
Je leest nu alle berichten van "veb"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
190 berichten
Pagina 1½ van 13
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact