Heidi_Aiden schreef op zaterdag 20 december 2008, 10:53:
> En vooral dressuurmatig gezien heb ik er absoluut geen verstand
> van..
Ik kan me helemaal vinden in de overige reacties, dus reageer ik alleen op bovenstaand stukje:
Veel mensen vinden dat ze geen verstand van dressuur hebben. Dat klopt niet, iedereen die de dressuur niet snapt, heeft juist een goed inzicht en geen gebrek aan verstand.
De dressuur zoals dressuur nu bekend staat slaat namelijk helemaal nergens op. De gedachtengang is ongeveer: zet je paard zoveel mogelijk in een box, rijd hem zoveel mogelijk rondjes in een cirkel, denk er niet aan dat een paard daar totaal niet op gemaakt is, koop een zo duur mogelijk zadel om je eigen belabberde zit te verbergen en praat zo hard mogelijk mee met de rest van de oerdomme meute.
Vrijwel alles in dressuur is gebaseerd op traditie of iets dat een of andere goeroe roept. Niets is gebaseerd op feitelijke gegevens. Zodra iemand er onderzoek naar doet, blijkt namelijk dat dressuur helemaal niet goed is voor een paard en dat het juist beter is om een paard zelf zijn houding te laten kiezen. Maar als iemand dat durft te roepen, wordt hij meteen verguisd. Dat is namelijk tegen het zere been van alle dressuurruiters. Die kunnen niet geloven dat ze er naast zitten omdat de hele stal met hen meeblert.
Iedereen die zegt niets van dressuur te begrijpen stijgt dus onmiddellijk twee punten in mijn aanzien! Dat is voor mij net zoiets als zeggen dat je niet begrijpt dat slavernij zo lang gewoon is geweest.