Fred schreef op maandag 2 juni 2008, 23:38:
> Koen Theys schreef op maandag 2 juni 2008, 22:45:
>> Is maar een idee he,van een niet "pro"?
>

Belachelijk fred,deze opmerking!!!
Ik kan mij geloof twee keer herineren dat jij mensen vroeg die ervaring hadden met verbening van het hoefkraakbeen/overhoef etc.
Ik heb toen heel verhaal verteld over mijn vroegere merrie 2x zelfs en je ook persoonlijk gemaild.
NOOIT IETS TRUG GEHOORD VAN JE, OOK GEEN MAILTJE!!!.
Nou dat vindt ik nou net wat jij hierboven schrift,lees en lach en vraag adf en toe eens,????misschien kan je er zelfs van leren????!! maar je zal het niet toegeven of je er wat aan hebt gehad.
Voor alle duidelijkheid voor ieder hier,mijn merrie had hoge overhoef en moest op 18 jarige leeftijd inslapen doordat ze stokkreupel was en hele bulten op haar voorbenen had ter hoogte van zech maar hoefcatrolgebied en boven de kroonrand.
Dierenarts vertelde dat de botwoekeringen over elkaar gingen en vandaar de pijn.
Ze stond dagelijks op stal en werd te laat bekapt waardoor haar hoeven telkens veel te lang werden.
Ik besloot speciaal beslag te proberen en dat heeft ze tijdje gehad en heb haar daarmee in het land gezet.
Ze bleef kreupel.
Na tijdje waren haar ijzers in de slootkant blijven zitten maar ze liep stukken beter.
Geen ijzers meer gedaan en iedere dag gelongerd door de hele bak in stap,tot ze met haar achterhoef in de vorm van de voorhoef kwam.
Daarna hetzelfde in draf en daarna in galop,ik stapte alleen uit door erop te ziten.
Het ging beter en werd op tijd bekapt.
Later kwam ze thuis te staan en wonderwel verdwenen de bulten en ik heb haar tot haar 30ste kunnen rijden tot ze op een dag dood lag.
Buitenritjes gemaakt en al.
Dezelfde dierenarts vertelde dat het kwam omdat ze dagelijks kon bewegen en dat het beste voor een paard is.
De foto's die gemaakt waren daarop zag je dat de voeten helemaal vervormd waren maar alles was wegen wer gewoon.
Fred heeft mij na dit verhaal nooit gemaild terwijl ik hem mailde dat als hij meer wilde weten hij kon mailen.
Dit viel mij knap van hem tegen.!
Ik heb hier vreselijk veel geleerd en complimenten van dierenarts gekregen over het de hele dag los laten lopen van de paardjes en ben daar 12 jaar geleden mee begonnen.
Doe de hoeven al jaren zelf op deze manier van natuurlijk bekappen en niemand kan mij daar meer vanafpraten.
Het eenigste wat ik nog wil zeggen is dat je de hoeven constant moet bijvijlen en niet weer weken wacht want daar bereik je niets mee.
Ik heb de vijl in mijn borstelbak en als ik wat zie dat verkeerd groeit vijl ik het meteen bij.
Dat is de eenige manier om de stand hetzelfde te hoeden.
Groet Conny
Groetjes Conny