InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
861 berichten
Pagina 21½ van 58
Je leest nu alle berichten van "Sieta"
Volg datum > Datum: donderdag 29 mei 2008, 17:0229-5-08 17:02 Nr:127576
Volg auteur > Van: Sieta Opwaarderen Re:127554
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Even een paardengedrag vraagje :-) Structuur

Sieta
Nederland

Jarig op 7-3

861 berichten
sinds 8-6-2005
Spirithorses schreef op donderdag 29 mei 2008, 15:34:

> Ik ben blij voor jou dat het de goede kant op gaat maar vind
> het heel triest dat dit door een paard met ijzers toegebracht
> is. Paarden met ijzers kunnen vreselijk letsel toedienen, ik
> zou echt vragen of mijn paard in en eandere groep kan. Een
> paard op ijzers kan hier niet in d egroep zolang die dingen er
> nog onder zitten. Dat is ook de verantwoordelijkheid van de
> eigenaar, vind ik.
>
> groet, Pien

Nou, daar mag ik zelf al helemáál niets over zeggen, want Sieta heeft óók nog ijzers. Eerder ontijzeren is een vreselijk drama geworden én de reden dat ze al 2-3 jaar niet goed is. Ze was nu eindelijk vrijwel herstelt, alleen nog bewegingskreupel door spierproblemen, vandaar het traject met de Jack Meagher therapeut. En ik heb het niet over een krampje hier en daar, die therapeuten maken behoorlijk wat mee en in eerste instantie vroeg ze zich af of ze dit wel kon behandelen en of het nog wel goed zou komen. Plan was dus om éérst te zorgen dat ze weer kon gaan bewegen, vóóral ook afvallen, en dan te beginnen met eerst achter ontijzeren (voor is ook het grootste probleem). Kan natuurlijk het lange verhaal wel gaan vertellen, maar denk dat iedereen maar gewoon van me aan moet nemen dat ik vóór ontijzeren ben, dat ik alleen heel naïef ben geweest over in één keer alles tegelijk willen veranderen bij een paard met zóveel problemen. En dat dat voor juist nog veel meer problemen heeft gezorgd. Maar goed, ik neem het mezelf achteraf ook erg kwalijk. Ik probeer het gewoon nóg een keer, maar dan voorzichtiger en stapje voor stapje.

Paarden met ijzers kunnen inderdaad vreselijk letsel toedienen. In dit geval heeft het ook wel degelijk met het soort paard te maken en de manier waarop die verder gehouden worden. Zo erg als zij is toegetakeld, is echt niet normaal. Zelf is ze óók een dominant typetje, maar een paard zó verwonden heeft ze nog nooit gedaan en kan ik me ook helemaal niet voorstellen. Overigens zijn er nu allerlei mensen op stal die zeggen 'mijn paard gaat ook nóóit meer in de groep, écht niet'. Dus dat is ook een ontwikkeling waar ik niet blijer van word. Het aantal paarden alleen in de wei -of erger, op stal-, stijgt hier gigantisch.
Volg datum > Datum: vrijdag 30 mei 2008, 10:1030-5-08 10:10 Nr:127641
Volg auteur > Van: Sieta Opwaarderen Re:127638
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Even een paardengedrag vraagje :-) Structuur

Sieta
Nederland

Jarig op 7-3

861 berichten
sinds 8-6-2005
Eva Saegerman schreef op vrijdag 30 mei 2008, 9:53:

> Sieta schreef op donderdag 29 mei 2008, 14:17:
>
>> Heel erg bedankt voor de lieve reacties iedereen

> Die bezoekjes zijn meer dan een uur waard hoor
> Als je vaak komt kijkt ze wel uit naar jullie komst
> kan je elke dag gaan?
> Heel veel sterkte allemaal!

Ik probeer zeker elke dag te gaan. Het is alleen bijna 2 uur met het openbaar vervoer dus zo'n bezoekje daar ben ik zo 6 uur in totaal aan kwijt, en ik ben aan het afstuderen dus ik moet eigenlijk kéihard aan school werken nu. Onze auto is ook nog eens stuk dus ik ben afhankelijk van mijn vriendin en mijn moeder. Ik ga vanavond weer, maar dat bezoekuur is maar van 1900-1930, érg kort dus.. maar ik zie vanzelf wel hoe laat ik word weggestuurd :-)

De arts belde net weer, om te vertellen dat hij vond dat het goed ging. Het gips bleef heel goed zitten, geen drukkingen (bv van wondvocht of dikte door ontsteking) en ze probeerde het been NU alweer wat te belasten, wat wel echt heel snel is, gister strompelde ze nog! En ze is héél voorzichtig over het algemeen, dus als ze dat doet dan is dat ook echt omdat dat weer kan.
Haar temperatuur wordt 2 keer per dag in de gaten gehouden en ze krijgt natuurlijk de nodige ontstekingsremmers/antibiotica en pijnstillers. Ze stinkt naar de medicijnen en een soort chemische diarree lucht. Ben erg benieuwd naar vanavond, gister was het écht nog een heel zielig hoopje paard.

Heb zo'n bal gekocht waar zo'n handvat aan zit, sieta is altijd erg bezig met haar mond, vanalles vastpakken en omgooien, bakjes worden opgetild en over de grond geschraapt, dat soort dingen vindt ze helemaal leuk. Dus vanavond ga ik even clickeren met dat ding, hoop dat ze het leuk vindt!
Had eigenlijk verwacht dat ze minder zin zou hebben in dat soort dingen, maar gister was ze ook erg enthousiast, dus ik ga ervan uit dat dat wel gaat lukken.

Valt me wel zwaar zeg! En dit is pas de tweede dag! Misschien moet ze nog wel 3 weken!
Volg datum > Datum: zaterdag 31 mei 2008, 20:2231-5-08 20:22 Nr:127731
Volg auteur > Van: Sieta Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Kaarsje branden voor Sieta Structuur

Sieta
Nederland

Jarig op 7-3

861 berichten
sinds 8-6-2005
Sieta is heel erg ziek. Ze heeft een bacteriële infectie opgelopen. Ze staat nu in de isolatie aan het infuus en wordt 24 uur met een camera in de gaten gehouden.
Ze geven haar 24- 48 uur om op de medicijnen te reageren, anders is het einde verhaal.
Ik mag haar niet bezoeken, alleen op de monitor naar haar kijken. Ik word gebeld als ze achteruit gaat.

Ik trof haar doodziek op de stalvloer aan toen ik om 1500 voor het bezoekuur bij haar kwam, ze had haar ogen dicht en stopte af en toe met ademhalen, ben me echt doodgeschrokken.

Brand alsjeblieft een kaarsje voor mijn verschrikkelijk lieve dappere meid.
Volg datum > Datum: zondag 1 juni 2008, 8:351-6-08 08:35 Nr:127778
Volg auteur > Van: Sieta Opwaarderen Re:127762
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Kaarsje branden voor Sieta Structuur

Sieta
Nederland

Jarig op 7-3

861 berichten
sinds 8-6-2005
amar schreef op zaterdag 31 mei 2008, 21:41:

> Afschuwelijk,heb jij dan zelf ontdekt dat ze zo ziek was???
> Waarom mag jij niet bij haar??? Ik zou daar een hele goede
> reden voor willen want ik vind dat je indien jij wil en kan je
> er zou moeten kunnen bijblijven. Hopelijk slaat de antibiotica
> aan! Sterkte en laat je niet afschepen.
> grtjes Myr

Ja ik heb haar zelf zo gevonden en direct de artsen laten optrommelen. Ik vertrouw ze nu dus ook echt voor geen meter meer.
Ze dachten dat ze eventueel slecht reageerde op de antibiotica die ze kreeg, dus ging ze over van een pasta op een injectie, verder hebben ze er niet naar gekeken. Toen ik er was nam de assistent meteen bloed bij haar af omdat hij dus wel meteen geloofde dat het foute boel was, en toen bleek ze héél veel witte bloedcellen te hebben, wat duidt op een fikse infectie.
Ze heeft diarree wat er echt als water uit spuit, krijgt andere antibiotica, vochtinfuus, heeft geloof ik een liter of meer norit door een neussonde gekregen en heeft haar infuus in haar voorbeen omdat er bij paarden met zulke ernstige diarree kans is op het dichtslibben van de halsaderen. Ook krijgt ze preventief medicijnen tegen hoefbevangenheid.

Ik hoop maar dat ze haar de hele nacht goed in de gaten hebben gehouden. Ik durf in ieder geval bijna niet te gaan slapen, ben tot half 4 wakker gebleven.
Over salmonella en clostridium hebben ze niets gezegd, ik weet alleen dat de arts die aanvankelijk eerst bij haar kwam gister haar niet mocht gaan behandelen omdat zij zwanger was. Weet niet of dat wat zegt over de soort infectie.

Ik heb helemaal geen telefoonnummers gekregen en probeerde net te bellen maar dan krijg je een bandje waarop ze zeggen ze dat ze gesloten zijn (tja, zondag).
Het was dat ik gister zo overdonderd was, maar 'geen nieuws is goed nieuws' vind ik eigenlijk helemaal niet acceptabel, dan kan ik dus niet eens even te horen krijgen of ze de nacht goed is doorgekomen. En áls ze bellen dat ze weer úit de isolatie mag, dan schrik me ik dus rot omdat ik slecht nieuws verwacht.
Ik ga er vanmiddag alsnog heen, dan kan ik in ieder geval met eigen ogen op de monitor zien hoe het met haar gaat en proberen voor elkaar te krijgen dat ik erbij mag.
Volg datum > Datum: zondag 1 juni 2008, 9:341-6-08 09:34 Nr:127782
Volg auteur > Van: Sieta Opwaarderen Re:127779
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Kaarsje branden voor Sieta Structuur

Sieta
Nederland

Jarig op 7-3

861 berichten
sinds 8-6-2005
Hm, ik dacht dat de arts zei dat er een teveel aan witte bloedcellen was, maar als ik een beetje op internet lees is het denk ik eerder geweest dat ze te weinig witte bloedcellen in haar bloed had.
Haar beeld komt wel heel erg overeen met een salmonella infectie.

http://www.gezondheidvanmijnpaard.nl/index.php?content=83

De waterige mest (geen bloed), de snelheid waarmee het is opgetreden na de operatie, de kans op hoefbevangenheid (ze zeiden idd dat ze bang waren dat het in de bloedbaan terecht zou komen, weet niet of dat voor alle infecties geldt?). Als het goed is hebben ze gister ook nog een mestmonster genomen, ik vraag me af wanneer ik daar de uitslag van krijg.

Het enige wat vreemd is, is dat ze geen koorts had. Wel was ze erg koud (oren, benen).

Vreselijk dat ze niet even laten weten hoe of wat! Zit mezelf echt gek te maken hier.
Volg datum > Datum: zondag 1 juni 2008, 10:151-6-08 10:15 Nr:127786
Volg auteur > Van: Sieta Opwaarderen Re:127784
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Kaarsje branden voor Sieta Structuur

Sieta
Nederland

Jarig op 7-3

861 berichten
sinds 8-6-2005
Geertje schreef op zondag 1 juni 2008, 10:05:

> Wat een rot situatie!
> Vanmiddag als je daar bent maar even om duidelijkheid vragen
> he. En inderdaad een telefoonnummer ofzo zodat je kunt bellen
> om te vragen hoe het gaat!
> Dat je niet bij haar mag zal wel voor haar eigen gezondheid
> zijn, dus daar zou ik niet al te boos om zijn. Ze zetten haar
> niet zomaar in de isolatie natuurlijk.
> Ik hoop dat alles weer goedkomt!! Ook hier brandt een kaarsje!

Ze is inderdaad heel zwak, maar het is vooral voor de gezondheid van de andere dieren in de kliniek. De arts die aanvankelijk bij haar kwam zei namelijk dat ik haar wél mocht bezoeken, maar dat ik dan in speciale kleding moest en me in zo'n kamer moest desinfecteren enzo. Ik mocht ook absoluut niet meer door het gebouw heen, moest helemaal omlopen via een buitenweg. Ze heeft al die tijd naast een merrie met veulen gestaan, dat is ook doodeng natuurlijk :-(
Volg datum > Datum: zondag 1 juni 2008, 10:231-6-08 10:23 Nr:127791
Volg auteur > Van: Sieta Opwaarderen Re:127783
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Kaarsje branden voor Sieta Structuur

Sieta
Nederland

Jarig op 7-3

861 berichten
sinds 8-6-2005
eddy DRUPPEL schreef op zondag 1 juni 2008, 9:55:

> Zou wel ALLERlaatste keer zijn dat ik daar een paard naartoe
> breng hoor !

Is zeker de allerlaatste keer dat ik daar een paard naartoe breng, alleen al omdat het een academisch ziekenhuis is en die studenten even extra mogen oefenen op je paard. Ik wéét dat zij óók moeten leren, maar ik voelde me er héél naar bij dat er nog even een extra vinger in haar wond werd gestoken om de botsplinters te voelen. Moeten ze bij mij ook niet doen!
Maar goed, het was het dichtst bij en omdat ze met spoed geopereerd moest worden is dat wel noodzakelijk, aan de wond te zien had ze er namelijk al enkele uren mee in de wei gestaan.

Moet ik wel zeggen dat de arts die ik in het begin had voor haar been, en die ik nu dus nog steeds heb wat betreft haar been, een hele fijne arts is. Die belde me midden in de nacht en 's ochtends vroeg over hoe het met haar was enzo, dat is zó fijn! Ik baal er ook vreselijk van dat ik zijn telefoonnummer niet heb, maar daar was toen geen reden voor omdat het geen kritieke situatie was. Ik weet zeker dat hij voor me zou regelen dat ik erbij mocht. Maar die is nu natuurlijk gewoon vrij en weet waarschijnlijk nog niet eens wat er aan de hand is.

Is ook mijn eigen schuld, gebeurt nooit meer dat ik me zo af laat schepen. Ik ga er om 2 uur heen, en als ik ook maar even denk dat het slechter gaat dan blijf ik daar, moeten ze me maar af laten voeren als ze me weg willen hebben.
Je leest nu alle berichten van "Sieta"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
861 berichten
Pagina 21½ van 58
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact