InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
5661 berichten
Pagina 318½ van 378
Je leest nu alle berichten van "Esther"
Volg datum > Datum: maandag 19 mei 2008, 22:5119-5-08 22:51 Nr:125996
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen Re:125875
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Wat is Cushing was Waarom juiste brok wel degelijk nodig kan wezen ! Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
Wil schreef op maandag 19 mei 2008, 1:16:

> Esther schreef op zaterdag 17 mei 2008, 20:57:
>
>> Wil schreef op donderdag 15 mei 2008, 17:00:

>> vrijheidsdressuur-hogeschool-levade-racestreep-pseudo-PN-clicker
>> -ponnie
>
> Lees het nu pas! Shitterdeshit!!!!!

Een kleine update. De startproblemen zijn minder, wel gaat ze nog in de stal staan als het zonnig is, ze kiest dan voor het donker. Ze ligt nog wel veel, maar het lijkt wel minder!
Ik weet niet of het de vader van de gedachte is, maar ze heeft eigenlijk erg lang gewiebeld, steeds een been ontlasten, dat doet ze nu vrijwel niet meer. ik houd de dosis aan zoals nu, volgende week krijgt ze de helft zoals voorschrift van de dierenarts. Er is mij verteld dat het een week of 5 a 6 kan duren voor je weet of het aanslaat. Toevallig kwam ik in contact met iemand wiens paard van 23 exact zo deed als Björk ook het 'beentje' en die gevoelige vacht etc. niet aangroeien van vacht het zweten en panten stijf lopen en noem maar op , ook bij dat paard was het wiebelen na een dag of 4 over, na een week was er al duidelijk effect merkbaar. Dat paard doet het nu al ruim een jaar goed zonder ziek te zijn en is weer te rijden met plezier. Het kan dus wel een paard een kans geven voor een paardwaardig bestaan met medicijnen. Voor Bjork hopen we natuurlijk ook dat het zo goed uitpakt, maar het begint er wel op te lijken nu dat gewiebel over is., ik denk dat ze lang pijn in haar voeten heeft gehad en toch licht bevangen was/is. Echt juichen durf ik nog niet maar het is toch veelbelovend. Dan zijn alle testen en onderzoeken niet voor niets geweest omdat het nu een complete puzzle is geworden. Zeker weten doen we het natuurlijk pas over een week of 5 maar er zijn echt al kleine veranderingen gaande.
En waar ik vooral blij om ben is dat de startproblemen duidelijk zijn verbeterd, ze is niet meer duf en van de wereld. Wat ben ik blij dat we naar háár hebben geluisterd!!

Esther
Volg datum > Datum: maandag 19 mei 2008, 23:5319-5-08 23:53 Nr:126004
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen Re:126000
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Wat is Cushing was Waarom juiste brok wel degelijk nodig kan wezen ! Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
Herman schreef op maandag 19 mei 2008, 23:25:

> Esther schreef op maandag 19 mei 2008, 22:51:
>>
>> Een kleine update. De startproblemen zijn minder, wel gaat ze

> onzekerheid.
> Hoe het ook evolueerd, "It's ok!."
> _______
> Herman

Ja mijn intuitie en mijn jarenlange ervaring ;-)
Van dit paard heb ik het meeste geleerd, ik ken er geen zoals zij, Hoe de afloop ook zal zijn ik weet nu dat we alles in ons vermogen hebben gedaan. Soms wat controversioneel en dat heeft 100 kilo overgewicht gescheeld!! Met wat geluk zo weer een gewone gezonde ponnie zolang het kan. En ja het kost stress om trouw te blijven aan je zelf en aan het belang van een paard te blijven denken, dan moet je afwegingen maken, maar ik ben blij dat het ons tot zover is gelukt. Ze is nu eenmaal 'anders'. Toen ze twee a drie was is ons ook vaak geadviseerd om haar naar de slacht te brengen, toen ze 4 werd en als 'gevaarlijk' te boek stond hebben we ook niet geluisterd en haar gewoon tijd gegeven. Dat heeft enorm goed uitgepakt. We zijn haar pas wat gaan rijden toen ze bijna zes was, pas toen was ze zover. Na het starten met inrijden heeft ze weer vakantie gekregen om het in haar koppie te kunnen verwerken. Toen was ze 7 en hebben we het weer langzaam wat opgepakt, dat ging echt super tot vorige winter toen ze ineens ging zwijnen en slechter lopen en dik werd etc. We wisten dat ze het goed kon, we hebben haar toen leren draven, dat kon ze niet als natuurtolter. De draf kregen we er in, maar ze liep als een gekneusde ouwe knol. De draf was mooi, de tolt was bizar. Ze drukte niet haar rug weg, fysio en acupunctuur erbij en aan de rug etc was niets mis eigenlijk was ze hypermobiel zelfs, enorm lenig ondanks haar Rubensfiguurtje.. Het rijtechische was dus echt uitgesloten. Zadel was goed. Alles was goed aan externe oorzaken. Toen begon de zoektocht pas echt en dat daar Cushing uitkwam hadden we niet verwacht bij zo'n jong paard.

Es
Volg datum > Datum: dinsdag 20 mei 2008, 17:1820-5-08 17:18 Nr:126082
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen Re:126011
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Wat is Cushing was Waarom juiste brok wel degelijk nodig kan wezen ! Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
Patchouli schreef op dinsdag 20 mei 2008, 8:02:

> Esther schreef op maandag 19 mei 2008, 22:51:
>
>> Wil schreef op maandag 19 mei 2008, 1:16:

>>
>> Esther
>
> Heerlijk Es!

En of het minder zonnig is vandaag? Maar ze heeft vandaag niet in de stal gestaan. Ik denk dat ze door de startproblemen heen is, ze lijkt ook weer alerter.
Morgen komt Sas helpen met bekappen, dan kunnen we gelijk even extra goed naar haar voeten kijken. Ze wiebelt nu helemaal niet meer trouwens, ik krijg er vertrouwen in.

Es
Volg datum > Datum: dinsdag 20 mei 2008, 18:0620-5-08 18:06 Nr:126095
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen Re:126089
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Wat is Cushing was Waarom juiste brok wel degelijk nodig kan wezen ! Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
Christel Provaas schreef op dinsdag 20 mei 2008, 17:51:

> Els Kleverlaan schreef op dinsdag 20 mei 2008, 17:36:
>
>> Esther schreef op dinsdag 20 mei 2008, 17:18:

>> Els.
>
> Hier ook: fingers crossed.
> Op z'n Björks: "Fîngere krøskt."

LOL sá tágt dánke nu nog die grasbáka en slánke un swimme
Ze bedoelt dankje, nu hoop ik niet meer zo dik te worden en lekker gras te mogen gaan eten en weer zwemmen.
Volg datum > Datum: dinsdag 20 mei 2008, 21:2920-5-08 21:29 Nr:126111
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen Re:126109
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Waarom deze aanval op Pien? Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
eddy DRUPPEL schreef op dinsdag 20 mei 2008, 21:21:

> Nick Altena schreef op dinsdag 20 mei 2008, 20:41:
>
>> Snoopy schreef op dinsdag 20 mei 2008, 18:45:

> prima ,huuuray voor Trea . Wie wordt er hier dan gedwongen om
> les te gaan volgen ????? Alleen is het niveau van rijden en
> omgaan met paarden dikwijls zo bedroevend dat er natuurlijk
> problemen uit ontstaan !!

Zo zonde dat er wordt uitgegaan van su·pe·ri·eur (bijvoeglijk naamwoord; superioriteit)
1 weergaloos
2 beter
3 hoger op de regel geplaatst
Daar leert niemand wat van.
Volg datum > Datum: dinsdag 20 mei 2008, 21:3620-5-08 21:36 Nr:126114
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen Re:126112
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Waarom deze aanval op Pien? Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
van lennep schreef op dinsdag 20 mei 2008, 21:30:

> eddy DRUPPEL schreef op dinsdag 20 mei 2008, 21:21:
>

>>
>> Héél <kort dan : Als michael schumachter morgen op een forum
>> uitlegt hoe hij zijn rondetijden in de nurburgring haalde

> Het siert een trainer als hij het juist wel kan uitleggen , en
> ook op papier...op beeldscherm dan!
>
> Gr Esther

Absoluut kan het wel, helemaal mee eens. Het is een kwestie van open staan en wat moeite doen, Conrad kan bijv ook best ingewikkelde materie uitleggen.
Volg datum > Datum: dinsdag 20 mei 2008, 21:5120-5-08 21:51 Nr:126118
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen Re:126116
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: vastzetten met een touwhalster Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
Ulyssa schreef op dinsdag 20 mei 2008, 21:39:

> Kun je je paard gewoon vast zetten (bv aan een hek) met een
> touwhalster?
> Of kun je dat beter niet doen. Het is een volwassen paard die
> gewent is om vast te staan.
>
> Onderbouw je antwoord waarom wel of juist niet.

Niet doen, een touwhalster breekt niet en kan snijden. Of een gewoon halster snel breekt heb ik ook mijn twijfels over, maar vaak gaan de gespjes nog wel kapot.
Helaas heb ik ooit eens gezien dat een paard zich ook de nek brak met een gewoon nylon halster door te gaan hangen aan een 'koeienhek'. Gezien is niet het juiste woord, zo is dat paard gevonden, hoogdrachtig ook nog, het was dus ook een volwassen paard die het kende om vast te staan. Jeuk gehad, gaan schuren? , niemand die het weet.
Ik denk dat het dus zowiezo altijd belangrijk is om toezicht te hebben als een paard vast staat. Wij doen in de wei ook altijd de halsters af eze heben enkel een halster om als we er bij zijn.

Esther
Volg datum > Datum: dinsdag 20 mei 2008, 22:0020-5-08 22:00 Nr:126120
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen Re:126114
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Waarom deze aanval op Pien? Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
Esther schreef op dinsdag 20 mei 2008, 21:36:

> van lennep schreef op dinsdag 20 mei 2008, 21:30:
>
>> eddy DRUPPEL schreef op dinsdag 20 mei 2008, 21:21:

>
> Absoluut kan het wel, helemaal mee eens. Het is een kwestie van
> open staan en wat moeite doen, Conrad kan bijv ook best
> ingewikkelde materie uitleggen.

Aanvulling, ik sla veels te veel mensen over bijv Eva, Piet, Pien, Nathalie, Christel, Nick, Egon, Kuggur, Peet, Peter D, trudy, HC etc. ik vergeet er vast nog heel veel.
Allemaal proberen ze antwoorden te onderbouwen, bij te stellen te nuanceren etc.
Volg datum > Datum: dinsdag 20 mei 2008, 23:0420-5-08 23:04 Nr:126134
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen Re:125856
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: paard tweede keer koliek :-s Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
sibyl de jager schreef op zondag 18 mei 2008, 20:52:

>
>
>>

>
> Veel succes met je zoektocht naar de oorzaak!
>
> Groetjes Sibyl

Charlotte, hoe gaat het nu, is er geen koliek meer geweest?

Es
Volg datum > Datum: dinsdag 20 mei 2008, 23:2920-5-08 23:29 Nr:126149
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen Re:126143
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Waarom deze aanval op Pien? Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
eddy DRUPPEL schreef op dinsdag 20 mei 2008, 23:22:

> Nick Altena schreef op dinsdag 20 mei 2008, 23:08:
>
>> eddy DRUPPEL schreef op dinsdag 20 mei 2008, 22:20:

> zwaren toebak toch !
>
> Vrouw en kinders ach Nick 'k ga der ni over beginnen want dan
> hemme we weer ruzie peizek !!

Even wat rechtzetten voor er allelei onzin de wereld rondgaat, want internet s erg snel.
Het boek natuurlijk bekappen krijg je VOOR de praktijkdag, je kunt het ook los kopen. Ik heb de cursus bekappen niet gedaan, ( vrijwel blind en dat wordt het dus iet) maar wel het boek. Het boek is ook gewoon los te koop voor mensen die zijn geinteresseerd. Ik neem aan dat jij de cursus niet hebt gedaan Eddie? Of wel gedaan zonder voorbereiding?
Geen waarde-oordeel, ik ben benieuwd hoe dat zit.
Volg datum > Datum: dinsdag 20 mei 2008, 23:3820-5-08 23:38 Nr:126154
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen Re:126153
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Waarom deze aanval op Pien? Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
eddy DRUPPEL schreef op dinsdag 20 mei 2008, 23:33:

> Esther schreef op dinsdag 20 mei 2008, 23:29:
>
>> eddy DRUPPEL schreef op dinsdag 20 mei 2008, 23:22:

> cursus kom je toe , je krijgt je theorie (samen met boekkie)
> daarna de praktijk en dan begin je eigenlijk te lezen !!! Na de
> dag als je thuis komt OMDAT je dan het boek volkomen beter
> begrijpt dacht ik zo, te denken !!

OK, voor er misverstanden ontstaan over natuurlijk bekappen, het is namelijk zo makkelijk gezegd dat er zonder theoretische kennis bekapt wordt.
Ik meen trouwens, maar correct me if I am wrong, dat er bij Frans en Ilona eerst al gestudeerd in het boek natuurlijk bekappen moet zijn voor je deelneemt aan een cursus. Dus zeg maar wel de basisprincipes begrijpt.
Volg datum > Datum: woensdag 21 mei 2008, 10:5321-5-08 10:53 Nr:126207
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen Re:126203
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Donderboy scheef been Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
Anita Cats schreef op woensdag 21 mei 2008, 10:44:

>
>
> Dank je wel Moniek, ik heb een mail gestuurd en wacht even op

> dressuur.
> Goed we zien wel, maar waar ik info kan inwinnen doe ik en daar
> handelen we dan mee.
> Groetjes Anita

Wolvega is een hele fijne kliniek. Verschillende specialicaties en steeds up to date. Ik hoop dat ze kunnen helpen en het allemaal goed komt.

Es
Volg datum > Datum: woensdag 21 mei 2008, 12:4821-5-08 12:48 Nr:126225
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen Re:126095
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Wat is Cushing was Waarom juiste brok wel degelijk nodig kan wezen ! Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
Esther schreef op dinsdag 20 mei 2008, 18:06:

> Christel Provaas schreef op dinsdag 20 mei 2008, 17:51:
>
>> Els Kleverlaan schreef op dinsdag 20 mei 2008, 17:36:

>
> LOL sá tágt dánke nu nog die grasbáka en slánke un swimme
> Ze bedoelt dankje, nu hoop ik niet meer zo dik te worden en
> lekker gras te mogen gaan eten en weer zwemmen.

Er gebeurt hier iets vreemds, dat heb ik nog nooit gezien in de groep. Bjork wordt weggejaagd bij het hooi door Bret en Falk, ze mag niet meer meeeten. Misschien dat ze wat anders ruikt door de medicijnen, ik kan er de vinger niet opleggen waarom het ineens niet meer mag.
Op zich geen punt ik leg wat meer stapeltjes hooi neer maar het is wel apart Ze gaat in ieder geval niet meer in het donker staan dus de bijwerkingen waarom ze dat deed zijn weg.

Es
Je leest nu alle berichten van "Esther"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
5661 berichten
Pagina 318½ van 378
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact