Nick Altena schreef op maandag 28 januari 2008, 15:16:
> Nick Altena schreef op maandag 28 januari 2008, 15:12:
>
>>>> Het totaal van de trailer + inhoud komt daarmee op max. 2400 kg

> Het is dus een maximum toegestaan meetbare waarde.
>
> Ergens moeten ze een grens leggen...en die veiligheidsmarge is
> dan ook niet voor niets.
http://www.infopolitie.nl/index.php?option=com_content&task=view&id=764&Itemid=31#rijbewijs%20BE Hoop dat 'ie werkt...
Er zitten heel veel haken en ogen aan het rijden met een aanhanger/paardentrailer en soms krijg ik de indruk dat de regels ieder jaar veranderen.
Onze tweepaardstrailer, betonplex, gegalvaniseerd onderstel, zeildoekkap, houten vloer, weegt leeg iets meer dan 600 kg. Totaal mag hij 2 ton wegen. We trekken hem met een 2WD Toyota hi-lux van 20 jaar oud die 2 ton mag trekken. Deze heeft daar geen enkele moeite mee, hoewel hij wel wat traag op gang komt. Remmen is geen enkel probleem en ook de tunnels in, waar een trailer bij een te lichte auto nog wel eens wil gaan zwalken, neemt hij moeiteloos.
Bij rijbewijs B wordt altijd uitgegaan van gewicht + laadvermogen van de auto en aanhanger.
Rijd je met rijbewijs BE dan wordt gekeken naar wat de combinatie in werkelijkheid weegt. Je kan dan dus een lege trailer wel achter een lichte auto hangen, mits je niet over het maximum te trekken gewicht van de auto heengaat. Maar dit is een regel die zelfs de (controlerende) politie vaak niet kent.
Bij BE mag de combinatie tegenwoordig ook de 3500 kg. overschreiden, alleen het trekkende voertuig mag niet zwaarder dan die 3500 kg. zijn.
Ik denk dat je er voor een paardentrailer met "inhoud" wel van uit kunt gaan dat je altijd BE nodig hebt, of het moet een heel klein trailertje zijn met een heel klein paardje.
Els.