InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18942 onderwerpen
275559 berichten
Pagina 5822½ van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: zaterdag 9 juni 2007, 10:149-6-07 10:14 Nr:87322
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen Re:87321
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: invullen van een trainings/lesmoment Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
eddy DRUPPEL schreef op zaterdag 9 juni 2007, 10:02:

> Zomaar effe een gedachtenkronkel tussendoor.
>
> Het valt mij meer en meer op dat de meeste mensen die zowel met

> ijzerwinkel . Het spel moet eigenlijk altijd onderdeel uitmaken
> van het trainen . Nu is dit bij een hond makkelijker te
> realiseren dan bij een paard maar toch ligt daar voor mij de
> sleutel .

Nu ben ik oprecht geinteresseerd om welke groep mensen dit gaat. Is dat de groep mensen die van de wat traditioneler manier aan het overstappen zijn naar een andere vorm om met hun dieren om te gaan?
Ik denk dat je dat onderscheid misschien wel moet maken, en voorkomen dat er wordt generaliseerd. Natuurlijk is het goed om iemand te helpen als er onbewust een te strak stramien is ontstaan. Maar ik vraag me werkelijk af of het niet wat generaliserend is. In het Nederlands noem je denk ik niet vooruit staan , voorwaarts zijn, is dat wat je bedoelt?

Es
Volg datum > Datum: zaterdag 9 juni 2007, 10:409-6-07 10:40 Nr:87323
Volg auteur > Van: ozzy Opwaarderen Re:87320
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: broncorrector Structuur
ozzy
hengstdijk
Nederland

Jarig op 2-6

43 berichten
sinds 11-6-2006
Huertecilla schreef op zaterdag 9 juni 2007, 9:43:

> ozzy schreef op vrijdag 8 juni 2007, 21:51:
>
>> Ik had gewoon een reactie verwacht van iemand die het kende en

> over hebben waarbij over dit onderwerp niets conreets bekend
> is. Dát is wat ik bedoelde met de reactie.
>
> HC

volgens mij wel natuurlijk, het gaat toch over natuurkrachten zoals ik de dingen lees.En paard natuurlijk doet toch zijn best om zo dicht mogelijk bij het natuurlijke te komen en het welzijn van in ieder geval de dieren te bevorderen of ik moet alles heel verkeerd begrijpen
En inderdaad weet ik het ook niet.

En dat ineens exceem opgelost is, dat is wel wat zwart wit.
Hoe het ook werkt, als men zich er beter door voelt is het niet echt van belang of het wetenschappelijk bewezen is.
Onbekend is vaak ook onbemind.
Ik heb het hele net al afgezocht naar info, maar dat valt dus niet mee.
Ik ga die man dus wel uitnodigen, hij loopt met de wichelroede het terrein af en vertelt zijn bevindingen.
Volg datum > Datum: zaterdag 9 juni 2007, 10:559-6-07 10:55 Nr:87324
Volg auteur > Van: Elzaliene Proost Opwaarderen Re:87141
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: verzorg en bijrijdpaarden en trainers Structuur

Elzaliene Proost
De Parel van Westerwolde
Nederland

Jarig op 16-4

1182 berichten
sinds 25-3-2004
Karin schreef op donderdag 7 juni 2007, 21:12:

>
>> Dat vervoer probleem bedoel ik met mensen die geen eigen
>> vervoer hebben...

> tenminste wel rijd, nu al 3 keer bij een bushalte gestaan
> zonder dat de bus kwam. Errug vervelend op weg naar huis!
>
> Groetjes Karin

Heb je moeite met de eindjes aan elkaar knopen omdat je ook nog op jezelf woont en huur e.d. moet betalen? In dat geval kan ik het begrijpen, en zou ik geen geld vragen. Maar ik zou wel willen dat een bijrijder lessen neemt bij Conrad. En dat vinden sommigen te duur denk ik.

Wat ook het geval kan zijn bij iemand die zegt geen geld genoeg te hebben is dat deze persoon b.v. vaak uitgaat, of een pakje per dag wegrookt... Maar dat zal bij jouw niet het geval zijn denk ik want jij hebt zo te horen wel wat over om een bijrijdpaard te verzorgen en rijden. Alleen de weg er naar toe en naar huis... ;-)

Kijk dat is voor iemand met een bijrijdpaard in de 'aanbieding' wel iets om op te letten vind ik: als iemand zijn geld weet uit te geven door vrijdag- en zaterdag avond te gaan stappen en die persoon wil een bijrijdpaard maar heeft er geen geld voor over dan houd het voor mij op met zo'n persoon.

Je moet er wel iets voor over hebben, dat moeten ook de paardeneigenaren tenslotte. Tsja of je moet zwemmen in je geld... Of zo'n euriboom in je achtertuin hebben staan.

In het laatste geval is het idee van Michiel meteen een grote hulp in het vinden van... Een trainer weet waarschijnlijk al wat voor vlees hij/zij in de kuip heeft en of deze bijrijder geschikt is!
Volg datum > Datum: zaterdag 9 juni 2007, 10:589-6-07 10:58 Nr:87325
Volg auteur > Van: carausios Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: bitloos rijden Structuur
carausios
Roeselare
Nederland


51 berichten
sinds 26-12-2006
ik wou via deze weg even alle mensen danken die informatie hebben gegeven over bitloos rijden. Ik was een aantal dagen onbeschikbaar. Daarom heb ik niet gelijk en aan iedereen persoonlijk een antwoordje kunnen sturen. Ik heb ook het boek over grondwerk gekocht. En ga er mij in verdiepen. Om dan met grondwerk te beginnen. Dankjewel, trugarez, merci, thanks, Danke, gracias!
Volg datum > Datum: zaterdag 9 juni 2007, 11:009-6-07 11:00 Nr:87326
Volg auteur > Van: Elzaliene Proost Opwaarderen Re:87324
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: verzorg en bijrijdpaarden en trainers Structuur

Elzaliene Proost
De Parel van Westerwolde
Nederland

Jarig op 16-4

1182 berichten
sinds 25-3-2004
Kijk alleen maar in de advertenties op deze site voor bijrijders/verzorgpaarden. Er worden meer paarden aangeboden dan dat bijrijders zich aanbieden.... :-(
Volg datum > Datum: zaterdag 9 juni 2007, 11:299-6-07 11:29 Nr:87327
Volg auteur > Van: Hannie Opwaarderen Re:87300
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: steigeren in de stal Structuur
Hannie
Nederland


8 berichten
sinds 8-6-2007
Wij leren en lezen en zijn voorzichtig
en ga zeker verder kijken over leeftijden en belasting,
Nils Vellinga schreef op vrijdag 8 juni 2007, 20:55:
Volg datum > Datum: zaterdag 9 juni 2007, 11:359-6-07 11:35 Nr:87328
Volg auteur > Van: Els Kleverlaan Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Niet beslaan heeft de toekomst. Structuur

Els Kleverlaan
Heerhugowaard
Nederland

Jarig op 23-2

2224 berichten
sinds 17-10-2005
Uitspraak van de hoefsmid van de buurman, toen de laatste zei dat hij zijn jonge tinker liever niet op ijzers zette:

"Niet beslaan heeft de toekomst!"

De smid had ook zijn eigen paard niet op ijzers staan. Weet verder niet waar dat dier voor gebruikt wordt.

Positief toch!

Els.
Volg datum > Datum: zaterdag 9 juni 2007, 11:399-6-07 11:39 Nr:87329
Volg auteur > Van: Michiel Opwaarderen Re:87285
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Paarden Bedrijfsplan Structuur

Michiel
Homepage
Zwolle
Nederland

Jarig op 19-7

2652 berichten
sinds 8-2-2004
Huertecilla schreef op vrijdag 8 juni 2007, 18:11:

> Michiel schreef op vrijdag 8 juni 2007, 17:51:
>
>> In jouw geval ben je dagelijks een aantal uren rondom je paard
>> bezig, bij Egon leven ze letterlijk op de stoep van zijn huis.
>
> Waar denk je dat onze paarden staan? Onze 'tuin' is groter, dat
> is waar, maar of dat een nadeel is?!

Mischien heb jij niet zulke makke paarden als Egon die ze wel op het terras kan hebben lopen als hij koffie zit te drinken. Rondom het huis is net iets paard vriendelijker dan achter hekken in hun eigen weide. Maar goed het moet wel veilig kunnen natuurlijk.

> Verder draai je van je eigen kern weg nu. Wil je nu een
> paardgerichte gemeenschap of een bedrijf waar paarden
> paardgericht gehouden worden en mensen voor een ritje binnen
> kunnen huppelen voor niet teveel geld?! Dat laatste is namelijk
> een illusie.

Neee geen ritje, je eigen paard! Waar in mijn geval ik 4 keer per week zo'n 3 uur mee optrek, soms langer soms korter. En als ik bij mij op stal kijk dan is dit wat de meeste mensen doen, soms meer soms minder. Het paard gerichte zit hem niet in de hoeveelheid tijd die zijn mens met hem door brengt. Wel in de manier van huisvesting en hoe je omgaat met je paard.

> De crux is dat in mijn ogen paardgericht lespaarden houden een
> interne tegenstelling is en een opzet in een paardengemeenschap
> wel de mogelijkheden biedt om te leren.

Ja lespaarden hebben het nadeel dat ze geen langdurige persoonlijke band hebben met hun berijder, dat is duidelijk. De paardengemeenschap heeft dit wel en dat concept hoeft niet particulier initiatief te zijn, dat kan ook georganiseerd worden door een boer die zijn land daarvoor inricht. Moet hij wel mensen hun vrijheid laten de dingen op hun manier te doen, en dat ontbreekt nu nog bij alle stallings adressen voor zover als ik weet. Alhoewel ook hier Josien weer een gunstige uitzondering is! Ook bij haar staan stallings paarden, mischien kan ze vertellen hoe dat georganiseerd is??

> Ja, dat vraagt meer
> betrokkenheid (in verschillende opzichten) en dat is goed.
> Zoals ik het zie is het beter dat iemand die een dergelijke
> betrokkenheid niet kan of wil opbrengen geen paard heeft of
> rijdt.

Die betrokkenheid is er wel naar het paard toe, zelfs bij de stal-dressuur-bak mensen. Die betrokkenheid en inzet hoeft niet in het boeren te liggen, zoals jij en anderen dat doen. Mooi dat jullie dat doen, maar dat ik het land niet hoef bij te houden en niet hoef te hooien, is niet in het nadeel voor mijn paard. Zolang de boer die het verzorgt het tenminste goed doet.

Ik denk dat 4 tot 8 paarden samen op een 1 tot 2 hectare een prima paardengemeenschap kan vormen, door de boer georganiseerd. Het grotere complex mag dan gerust 40 tot 80 paarden weidegang bieden.

Een andere vraag aan de kenners, als je start met een merrie en een hengst op zo'n stuk van 1 hectare. Kun je dan 2 veulens uit die combinatie paardgericht groot brengen, zonder het gezin te scheiden van elkaar. En op 4 jarige leeftijd verkopen. Of wordt er dan een dochter zwanger gemaakt?

Groetjes, Michiel
Volg datum > Datum: zaterdag 9 juni 2007, 11:439-6-07 11:43 Nr:87330
Volg auteur > Van: Danielle Schuwer Opwaarderen Re:80250
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Bitloos rijden Structuur

Danielle Schuwer
Cugnon
Belgie

Jarig op 17-10

230 berichten
sinds 18-12-2006
Rachel Heuten schreef op vrijdag 16 maart 2007, 13:38:

> van lennep schreef op vrijdag 16 maart 2007, 13:34:
>
>> Rachel Heuten schreef op vrijdag 16 maart 2007, 13:30:

>> je vraag]
>
> Grondwerk verder uitbreiden tot one reign stop enzovoorts. maar
> daarvoor moet ik dus wel teugels hebben

Ik heb mijn leadrope samen gebonden aan de onder kant van het touwhalster. Net als bij een bosal.
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18942 onderwerpen
275559 berichten
Pagina 5822½ van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact