Frans Veldman schreef op vrijdag, 9 juli 2004, 13:00:
> E Hanse schreef op vrijdag, 9 juli 2004, 9:06:
>
>> En dan kan ik wel zeggen laat ie wedstrijd lekker vallen,kan

> toch dat zo'n idiote regel niet meer van deze tijd is, en dat
> met zoveel tegenstanders het toch mogelijk moet zijn om
> gezamelijk iets te regelen zodat de reglementen worden
> aangepast.
Het lijkt mij dat "zoveel tegenstanders" gewoon niet naar die wedstrijden moeten gaan, maar zo logisch werkt het blijkbaar weer niet... Ik snap werkelijk niet waarom zoveel NSIJP-leden hun geld niet liever gesteden aan een lidmaatschap van NVVR ofzo, waar ze meer welkom zijn.
> regel die hoefijzers verplicht stelt.
>
> Groeten,
> Frans
op
http://194.109.87.156/ijs/v2/comm/thread.php?tid=31928&fid=4&lang=NL"RE:RE:RE:RE:Hoe zat het nu met wedstrijden en ijzers?
Datum: 27-05-2004 Tijd: 22:58 Van: MARC
(mdusseau@hetnet.nl) Reageren
Om onduidelijkheid te voorkomen, op goedgekeurde NSIJP wedstrijden is het
sinds twee jaar niet meer
toegestaan om
zonder beslag te rijden. Ook is het niet toegestaan om op deze wedstrijden te rijden met bitloze optomingen. De beslagregels en regels over optomingen staan in het reglement op
www.nsijp.nl Het reglement dat op de NSIJP site gepubliceerd staat is helaas niet meer het meest actuele reglement. Het NWR 2004 publiceer ik zo snel als voor mij mogelijk is. Voor vragen kan iedereen zich tot mij wenden,
sportcie@nsijp.nl Het is wat omslachtig maar het reglement op internet plus de aanvullingen en wijzigingen van 2003 en 2004 (zie IJslandse Paarden) maken voorlopig een compleet reglement. Voor meer informatie over reglementen raad ik iedereen aan ook te kijken op
www.feif.org Daar staat het internationale reglement Fipo en ook de juryrichtlijnen voor de sportklasse.
Marc Dusseau
Sportcommissaris NSIJP"
en even verder:
"RE:RE:RE:RE:RE:RE:Hoe zat het nu met wedstrijden en ijzers?
Datum: 28-05-2004 Tijd: 08:19 Van: MARC
(mdusseau@hetnet.nl) Reageren
In de nationale en internationale reglementen is altijd beschreven wat is toegestaan. Dat betekent automatisch dat alles wat niet beschreven staat ook niet is toegestaan. Inmiddels vinden er binnen de FEIF discussies plaats over de reglementen. Sportgedelegeerden bekijken of het FIPO zo gewijzigd kan worden dat er juist beschreven gaat worden wat niet is toegestaan. De achterliggende gedachte is hierbij vooral dat er binnen een reglement meer ruimte moet ontstaan voor "goede" ontwikkelingen zonder dat er een eerst een traject van een aantal jaren moet worden bewandeld voordat iets kan worden aangenomen. Ik hoef vast niet uit te leggen dat hier ook risico's aan kleven. Dit jaar wordt er in sommige landen al getest met een liberaler bittenreglement en ik verwacht op de FEIF gedelegeerde vergadering ook een voorstel voor een vrijer beslagreglement."
en:
"RE:RE:RE:RE:RE:RE:RIJDEN ZONDER IJZERS IS TOEGESTAAN OP WEDS
Datum: 03-06-2004 Tijd: 22:53 Van: MARC
(mdusseau@hetnet.nl) Reageren
Esther,
Niet alles wat in reglementen staat is altijd even logisch. De reden voor beslag heeft alles te maken met de bescherming van hoeven op een verharde baan. Of je het hier nu mee eens bent of niet doet niet ter zaken, het is een internationale regel die ook door het NSIJP is overgenomen in het NWR. Een paard moet ook in Nederland aan vier benen beslagen op een wedstrijd komen, die voetnoot in het reglement geldt niet meer!
Overigens kan ik je melden dat er internationaal aan gewerkt wordt om het hoefbeslagreglement te wijzigen en wellicht worden onbeslagen paarden in de toekomst toegestaan.
Dan v.w.b. bitten en optomingen. Uitsluitend de vermelde bitten en hoofdstellen die zijn genoemd worden toegestaan. Dat betekent dat een bitloze optoming niet is toegestaan! In de toekomst gaat internationaal het bittenreglement ook op de helling maar of dat betekent dat er ook bitloze optomingen worden toegestaan durf ik niet te zeggen.
Groet, Marc"
Vandaag nog altijd op
http://www.nsijp.nl/v2/docs/d32.pdf (NSIJP-wedstrijdreglement):
Artikel 4.
a. Zadel en tuig moeten in principe met het type van het IJslandse paard overeenkomen.
b. De volgende bitten zijn geoorloofd:
[en dan komen er wat beschrijvingen van bitten - maar nergens een verbod op
geen optoming - juridisch zou gesteld kunnen worden dat men die niet vindt overeenkomen met het type van het IJslandse paard... denk ik

]
...
Artikel 5.
A Hoefbeslag
Alle paarden moeten beslagen zijn (zie noot 1).
...
Noot1:
Op Nederlandse wedstrijden blijft het mogelijk om met onbeslagen paarden te starten.
Het is dus die noot 1 die juist
ongedaan gemaakt is.
Tot je dienst, Frans. En verder bemoei ik me er liever niet mee, anders krijg jij ook nog op je dak dat ik ook dit protest weer georganiseerd heb al weten wij beter...
Groeten, Egon