Ik heb een lief ponietje. Rank gebouwd, maar redelijk sterk, koel in het hoofd, lief en brutaal. Echter, hij is 1.22M en licht gebouwd en ik 1.70 en zwaar bepakt om het zo maar even te omschrijven. Ik leer hem met twee kinderen als ruiter in, zodat zij er later op kunnen rijden, maar ik zou graag zelf willen mennen met mijn menneke. Maar hoe pak ik dat aan?
Ik moet er even bij zeggen dat ik niet helemaal hulpeloos ben. Ik ken een ervaren menner die mij hier graag bij wil helpen en ook erg kundig is. Maar die is klassiek geschoold en vindt een bit absoluut noodzakelijk. Ik weet dat zo net nog niet. Als mijn pony er klaar voor is en de ruiters dat durven, wil ik ook dat hij
bitloos gereden wordt.
Ik kon in de zoekresultaten van het forum niet echt een eenduidig antwoord vinden, dus stel ik de vragen nog eens:
Hoe kan ik mijn pony het beste leren om voor de kar te staan en lopen op een voor hem prettige stressvrije manier?
Kan ik
bitloos mennen? Ik heb wel het idee dat veel bitloze hoofdstellen niet echt duidelijk sturen. Kunnen jullie een hoofdstel(-model) aanraden dat duidelijk stuurt?
Hebben jullie nog andere ideëen en tips voor mij?
Dit mennen is compleet nieuw voor mij. Ik rijdt al jaren paard, maar heb nooit tijdens het rijden tegen de kont van mijn eigen pony aangekeken.