Piet schreef op zondag 18 februari 2007, 11:35:
> Nathalie Lagasse schreef op zondag 18 februari 2007, 10:23:
>> Je hebt al nuttig advies gekregen zie ik. Van mij nog even het
>>
Parelli advies...

>> halster ongeveer op te eten als je daar iets mee wil doen. Laat
>> hem doen en help hem mee: steek zijn mond helemaal vol met het
>> leidtouw, ook weer tot hij het zelf teveel vindt en het terug
>> wil uitspuwen.
> Het resultaat kan zijn: sneller, daardoor waarschijnlijk
> harder, happen en hoofd weg door het omhoog te gooien of een
> meter achteruit weg te wezen..
> Piet
Hoi Piet,
Oei ik was niet duidelijk. Neenee, niet straffen! met dat neus pakken! Je doet het pas als hij zelf wil, dus als hij jou pakt (uit speelsheid en dus niet uit agressie! want daar ging het over), dat je dat min of meer toelaat maar ombuigt naar 'ja ik vind jou ook zo'n lekker stuk kom hier dat ik je doodknuffel', meer zoiets. Niet dat hij eerst wegduikt om 'straf' te ontlopen en dat je hem dan met geweld vastpakt! Ik hoop dat ik het duidelijk genoeg kan vertellen.
Ik ben het belangrijkste van
Parelli nog vergeten: hij zegt ergens "What should you do when your horse bites you? - Say 'Ow' "
Waarmee hij dus hetzelfde bedoelt als wat jij ook doet: niets doen. Want als je paard al gebeten heeft is het te laat, je had iets moeten doen om te voorkomen dat ie zou bijten.
Parelli waarschuwt juist tegen de 'tik na de beet' omdat dat enkel een spelletje wordt (en geen leuk). Mr. Loof en Mr.
Parelli denken hier volgens mij helemaal hetzelfde over! Moet wel kloppen dus.

Zelfde met de mond vol leidtouw steken, je doet het pas als hij er al een 20cm van zelf in z'n mond genomen heeft met veel plezier, dat je er dan nog 30cm bijsteekt, nu ja de lengte klopt niet zo denk ik, maar ik hoop dat het duidelijk is.
Maar je mag best aan mij twijfelen hoor Piet. Ik heb zelf ook niet zo'n uitgebreide paarden ervaring. Maar omdat ongeveer alles wat
Parelli al geschreven heeft ergens in mijn hoofd zit intussen schrijf ik het hier ook wel graag neer voor jullie. Zelf 'geloof' ik hem wel, toch zeker hierin. Hij heeft immers al duizenden paarden in handen gehad, waarvan heel veel paarden met mensenproblemen.
Groetjes,
Nathalie