Sofieke schreef op maandag 12 februari 2007, 20:50:
> Beste mensen,
> ik haak af op deze site, want ik heb het gevoel dat ik niet
> serieus genomen wordt en voortdurend in een verkeerd licht

> manier, vooral MOGELIJK dus, met je dieren om te gaan, maar het
> lijkt wel een sport te zijn om elkaar zoveel mogelijk onderuit
> te halen. En dat had ik niet verwacht, spijtig dus.
> Groeten van Sofieke
Jammer dat je het voor gezien houdt... Zekers kan het er hier wel eens hard aan toe gaan, of begint iemand een topic en het eindigt met iets totaal anders. Ook ik krijg wel eens tegengas, maar dat moet je niet te zwaar zien: als je er niets mee kunt gewoon laten hangen, maar soms zet iets je weer aan het denken. En kun je dingen ineens in een ander daglicht zien.
Geloof me: het grootste gros van de mensen hier roeit met de riemen die ze hebben. Wat betekend dat ze het niet 100% voor elkaar kunnen krijgen om aan de NH 'eisen'

te voldoen. Ook bij mij zijn de weilanden in de winter te nat en lopen ze helemaal naar de gallemiezen. Ook bij mij in de gemeenten zijn de heren op stadhuis wars van schuilstallen of maar iets wat er op lijkt! Ook bij mij zijn de weilanden niet met een paardenmix aan grassen en kruiden ingezaaid. Op een pensionstal heb je het nou éénmaal niet geheel voor het zeggen!
Maar ik weet dat ik al het mogelijk doe om mijn paard een zo paardig mogelijk leven te geven! Al staat hij nu tot half april overdag in een paddock met een maat maar 's nachts op stal. Ik heb al als uitzondering voor elkaar gekregen dat hij de hele dag buiten mag staan want er zijn te kort paddocks!!! Ik mag in de paddock, die gedraineerd is, toch hooi in twee bakken voeren aan Mike en zijn maat. Ik heb belooft om de paddock zo schoon mogelijk te houden als tegen prestatie om de drainage niet naar de knoppen te helpen!
De pensionhoudster heeft een hengst die in het goede seizoen dag en nacht alleen met 2 geiten en 2 hangbuikzwijntjes op de wei staat. Heb al voorgesteld te proberen om Mike er van de zomer bij te gaan zetten. En misschien krijg ik het wel voor elkaar dat er nog enkele mensen het aandurfen om hun ruin erbij te zetten zodat er een kleine kudde ontstaat... Zal wat makkelijker gaan als het tussen hengst Amarant en klophengst Mike goed gaat. En als er wat meer ruinen bij staan wordt het voor de mens van de laagste in rang makkelijker haar paard uit de wei te halen

Want dat is de grootste angst van veel mensen voor hengsten. Het mooie is dat volle hengst Amarant helemaal niet ranghoger hoeft te komen dan b.v. Mike of Mike's paddock maat Levi. Echte ruin Levi is namelijk hoger in rang dan klophengst Mike met zijn testosteron!

Ik krijg nu lessen van een man met een methode die me helemaal ligt. En Mike ook! Zonder geweld, het goede belonen i.p.v. het foute straffen. Ik heb er vertrouwen in dat als we straks aan rijden toe zijn ik dat ga leren zonder bit of sporen. (Zweep heb ik niet...) En dan veel beter dan indertijd dat ik nog aan
Parelli NH deed.
Als je nu niet bepaalde mogelijkheden hebt, blijf er ten alle tijden naar uitkijken of ze toch te realiseren zijn. Desnoods op een andere plek... Kijk of je met creatieviteit toch iets kunt verbeteren. Die foto van Egon van dat paardje in het water staand was een mooie foto maar verder zei het mij ook niets. Ik denk niet dat dat zelfde paardje in die rivier gaat liggen slapen. Weet wel zeker van niet zelfs. Herinner je die paarden ingesloten door het water van laatst nog? Allemaal STAAND in de modder hoor!
Mijn paard Mike rolt wel eens door een natte modderige plek als vachtverzorging. Maar denk je dat hij in een zeiknatte weide gaat liggen? Dacht het niet! In stal ligt hij wel. Op een matras van vlas. Zonder amoniak dampen die ik wel in de stallen ruik waar stro ligt. En geloof me, een paard heeft wel degelijk slaap nodig ook al hebben ze geen dag- en nacht ritme! Meestal staand kleine dutjes, maar Mike gaat in stal echt door de benen. Ook buiten als hij zich veilig voelt. Ik heb zelfs gelezen dat een paard pas echt goed kan slapen als hij even helemaal languit kan. Dat zie je vooral veulens doen onder bewaking van moeders. Ook bij paarden kan slaapgebrek dodelijk zijn.
Nou kijk maar wat je doet, het is aan jouw of je het voor gezien houdt. Zou jammer zijn want je kunt hier echt een hoop leren hoor! En net als met tv, kranten en andere media: waar je niets mee kan gewoon langs je heen laten gaan... En kijk voor de gein eens op een forum als Bokt.nl... Ook niet allemaal lief en aardig hoor!
