eddy DRUPPEL schreef op donderdag 11 januari 2007, 18:56:
> Maar jeukt het soms niet met een lippi om eens haut ecole
> oefeningen in te trainen ? En waarom kan hij dressuur
> lichamelijk net aan ? Ik ben volledig voor de tijdsduur te
> beperken maar met een paardje met aanleg kan je soms héél snel
> resultaat hebben . Heb net een engelstalig stukje gemaild hier
> moet je is lezen .
Nee, dat jeukt niet echt, ik heb (oa) Lips omdat ik het geweldige paarden vind met een machtig karakter, maar hogeschool is niet "mijn doel" oid.
Ik heb 2 Lips met allebei hun eigen en andere kwaliteiten en heel soms krijg ik de passage, levade of capriole geheel gratis en ongevraagd, dat vind ik voldoende
Bovendien zou ik op dit moment niet goed genoeg trainer zijn om de zwaardere oefeningen paardvriendelijk in te trainen.
Ik weet niet wat jij onder "net aan" en dressuur verstaat.
Voor mij zijn dressuuroefeningen altijd met wat een paard kan, zowel lichamelijk als geestelijk en waar zijn aanleg/kwaliteit ligt. Voor het ene paard is het voldoende en moeilijk genoeg om een hoek goed door te lopen, de ander draait zijn hoef niet om voor een fantastische schouderbinnenwaarts en bij weer een ander is passage een makkie.
Het is altijd zaak te blijven kijken naar kwaliteiten en grenzen, maar het ene paard is niet beter oid dan het ander, ze presteren naar eigen kunnen en kunnen van de trainer en that's it .
Dus "net aan" telt voor mij niet

tis maar wat je onder dressuur verstaat.
De Lip die erg graag dressuuroefeningen doet is qua bouw niet zo gemakkelijk , een wat zwakkere, iets langere rug en een zeer zware en brede voorhand met dito speknek.
Hij heeft het karakter en wil wel heel graag, maar het lichaam niet voor nog sneller, beter of langer resultaat (en dat is ook maar wat je daaronder verstaat) en dan moet je soms op (zijn) remmen trappen. Je kunt dus aanleg hebben in het ene, maar dat met het andere niet kunnen bijbenen (zonder iets "kapot" te maken) .
Wat erg grappig is, is dat de andere Lip het tegenovergestelde is, die heeft een fantastisch sterk lichaam, maar mist die serieusheid en heeft diezelfde soort werklust niet, die zou ik geestelijk kapot maken met net hetzelfde vragen als ik van de ander vraag.
Heb je stukje gelezen, heel herkenbaar.
Karin