van lennep schreef op zaterdag 28 oktober 2006, 10:26:
> jose schreef op vrijdag 27 oktober 2006, 11:51:
>
>> van lennep schreef op vrijdag 27 oktober 2006, 11:35:

> handen gehad. Er zit mij veel te veel suikers in! Apelsiroop
> ,melasse , en suikerbietschilvers...
> Hij krijgt nu een geweekt handje luzerne , met vit e en
> selenium , en de pijnstillers.
Nee, er zitten juist niet veel suikers in: het zetmeel/suiker gehalte van hestamix ligth is slechts 14% als ik het goed heb.
Even ter vergelijk: het suiker/zetmeelgehalte van Pavo Nature's Best (wat ze promoten als suikerarm) zet iets boven de 30% en de aura koeken van Pavo idem.
Dus hestamix is veilig om te geven en een goede natuurlijke bron van voedingsstoffen.
Een los vit e en selenium supplement wordt over het algemeen niet heel goed opgenomen. Dit is de mening van mijn DA, beter is volgens hem om een paard wat te korten heeft, volledig aan te vullen ipv een specifieke vitamine of mineraal. Dit omdat bij het bijvoeren van het ene, het andere weer mank kan gaan. Bovendien is voor de opname van het ene, ook weer het andere nodig.
Mijn Fries had seleniumtekort en een vrij laag zink en koper gehalte (aangetoond door bloedonderzoek). Ik voer sinds geruime tijd hippolyt bij (iets minder dan een kilo) en daar doet ze het veel en veel beter op dan op slechts een kale weide en hooi (ze staat nu zelf weer in een hele volle weide!)
Mijn Fries had jarenlang geen bijvoer gehad wegens snel te dik worden, maar had dus ondanks mineralenblok wel tekorten. Ondanks dat ze nu volop gras krijgt, en s avonds nog een bult hooi, en een schap
muesli, groeit ze niet en is ze veel beter.
Probeer je paard gewoon eens structureel bij te voeren met iets wat een goede balans in calcium/fosfor heeft. Ik heb zo'n vermoeden dat Maike dat wel kan hebben. Je geeft nu bijvoorbeeld iets wat heel kalkrijk en eiwitrijk is: iets dat Hippolyt voor paarden uit balans bepaald niet adviseert!
Dit omdat hun behoefte aan voedingsstoffen al verhoogd is (ziekte, stress, pijn) wat dan ook nog in de weg wordt gestaan door teveel kalk.