InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18942 onderwerpen
275559 berichten
Pagina 3953 van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: zaterdag 26 augustus 2006, 15:0726-8-06 15:07 Nr:59281
Volg auteur > Van: Marleen den Arend Opwaarderen Re:59270
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Alleen weg van huis. Structuur

Marleen den Arend
Rotterdam
Nederland


565 berichten
sinds 20-5-2005
Michiel schreef op zaterdag 26 augustus 2006, 13:48:

> Nils Vellinga schreef op maandag 14 augustus 2006, 0:21:
>
>> Michiel schreef op zaterdag 12 augustus 2006, 16:27:

>
> Hoe hebben anderen dit gedaan?
>
> Michiel

Ik ben al een jaar aan het wandelen met Donanta. In het begin vond ze het wel spannend, maar ik heb geloof ik wel een dapper paardje.
Onze band is er erg door versterkt, want ze zocht ook echt steun bij mij bij vreemde, enge dingen. Het is fijn als je van die gelegenheid gebruik kan maken om je positie als betrouwbaar (bege)leider te bevestigen. (Zorg dan ook wel dat je geen situaties opzoekt waar je je paard NIET veilig doorheen kan loodsen! Dan bevestig je alleen maar het verkeerde.)
Als we terug kwamen in de wei bleef ze nog lang aan me 'plakken'. Nu ze zelf heel dapper is en veel vertrouwen heeft buiten, begin ik met langzaam af te zakken naar de positie van de ruiter (ernaast) of helemaal achter haar. Zij mag dan voorop en dat vindt ze LEEEEUUUUUK!
Als er iets engs is zakt zij gewoon weer af naar achter en loop ik weer voorop. Op die manier leert ze ook dapper te zijn zonder dat je er perse op of vlak naast moet zijn.
En ik loop daarbij zoveel mogelijk vaste routes. Als ik een vreemde route loop, ga ik meestal gewoon voorop, maar ik kan me voorstellen dat ook dat zal veranderen.

Ze is pas 3 en een kwart jaar oud, maar ik denk dat ik over 1 1/2 jaar een ideaal (alleen!) buitenrij paardje heb!

Misschien heb je hier iets aan.
Volg datum > Datum: zaterdag 26 augustus 2006, 15:2526-8-06 15:25 Nr:59282
Volg auteur > Van: Lindy Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Gebruik: paard natuurlijk bij aanspanningen Structuur
Lindy
Steenwijk
Nederland

Jarig op 26-2

2 berichten
sinds 26-8-2006
Ik wilde deze vraag eigenlijk graag over de mail stellen, maar helaas is dat in juli en augustus niet mogelijk, daarom vraag ik jullie.

Als ik mijn paard voor de kar ga beleren, is daar ook een paard natuurlijk manier voor, ik zie mij nog niet met een touwhalster mennen, maar hoe kan ik dit zo vriendelijk en natuurlijk mogelijk aanpakken?

(aangenomen dat een paard voor een wagen absoluut niet natuurlijk is)

En zou je hier ook een one-rein stop kunnen toepassen?
Volg datum > Datum: zaterdag 26 augustus 2006, 15:3826-8-06 15:38 Nr:59283
Volg auteur > Van: trea hoex Opwaarderen Re:59272
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: over dominantie en rangorde Structuur

trea hoex
Nederland

Jarig op 9-4

1840 berichten
sinds 27-3-2005
eva sychold schreef op zaterdag 26 augustus 2006, 13:56:

> Maak je geen illusies over Parelli, dat is niet allemaal zo
> "friendly". Dat hangt echt van het paard af. Die 4de fase kan
> een hele harde zijn. Daarom heb ik er zo'n moeite mee.
Parelli zegt helemaal niet dat de fase 4 een "harde" moet zijn. Hij moet EFFECTIEF zijn, en dat is heel iets anders. Hij zegt ook dat je eerst je paard moet lezen, en weten waarom jouw paard in een bepaald situatie niet reageert zoals je zou willen. Komt dat door onzekerheid, angst, niet begrijpen wat je vraagt of door dominantie, het betekent wel 4 verschillende soorten fase 4.

> Bij de circling game moet ik Apache eerst vragen om te
> vertrekken, hij mag dan even nadenken maar doet hij niets dan
> moet ik ineens naar" wam" op zijn gat fase 4 (MET de
> carrotstick, die is echt niet alleen voor friendly).
> Dit kan uiteraard niet met een gevoelig paard.
Nee, dat moet je dus niet. Als jij een onzeker paard hebt, en hij staat er nog na fase 2, kan je ervan uitgaan dat je paard je vraag niet begrepen heeft, of door onzekerheid gedwongen wordt om stil te blijven staan. Misschien kijk je wel onbewust naar het oog van je paard terwijl je drijft ipv in de richting waarheen hij moet vertrekken, misschien staan je schouders ietwat in een verkeerde hoek. Allemaal lichaamstaal, waarin jij als mens heel makkelijk fouten maakt, maar je paard leest ze feilloos en handelt daarnaar. Als jij in reactie daarop een (onterechte) fase 4 geeft met een WAM! op de kont, dan is dat heel onterecht en verstoor je alles wat je tot nog toe hebt opgebouwd. Een keer les nemen kan wonderen verrichten wb je eigen fouten die je misschien wel helemaal niet door hebt.

> Wat de friendly game betreft, iedereen kan Apache overal
> aanraken, die heeft daar totaal geen problemen mee, (met de
> hand, carrotstick, plastic zak, handdoek over zijn hoofd
> hangen, alles is OK).
> De 7 games heb ik gewoon met de hand gedaan, niet met de
> carrotstick.
Waarom niet?

> Die stick ziet het paard als een verlengde van je arm en je
> drijft er wel mee aan. Tussenin moet je er dan "friendly" mee
> doen opdat het paard er niet bang van zou worden.
En sinds wanneer is drijven onvriendelijk dan? Drijven is je paard vertellen dat hij beter ergens anders heen kan gaan. Jij als alfa bepaalt dat, en je paard schikt zich daarnaar als hij jou een goede alfa vind. M.a.w, als hij vind dat hij zijn veiligheid aan jou kan toevertrouwen omdat jij het beter weet. Een fase 1 in driven zou dus eigenlijk voldoende moeten zijn om je paard voorwaards te laten gaan. Vraagt hij telkens om hogere fases, dan trekt hij jou leiderschap ernstig in twijfel. Friendly is hier dan ook bedoeld als een soort van verontschuldiging naar je paard toe - naar het specifieke plekje toe - waar je zojuist de fase hebt gegeven.

> Gewoonlijk worden de 7 Games ook aangeleerd met de carrotstick voor
> de veiligheid want de paarden leggen zich niet zomaar neer bij die
> dominantiespelletjes en willen dan wel eens bijten of slaan.
>
> Groetjes, Marianne

Ik denk dat jij je onvoldoende verdiept hebt in de psycholgy van het parelli-systeem. Je zoekt alle fouten bij je paard en denk erg eenzijdig naar mijn mening.
Kan me ook voorstellen dat dit systeem bij jullie niet werkt, omdat je het niet correct uitvoert.
Ik denk dat jij je onvoldoende bewust bent van de vele nuances in je lichaamstaal en gezichtsuitdrukking en zo onbewust vele tegenstrijdige signalen uitzend, die je paard niet begrijpt, daardoor je vragen niet snapt en vervolgens gecorrigeerd wordt met een onterechte fase vier.

Groetjes, Trea
Volg datum > Datum: zaterdag 26 augustus 2006, 15:4326-8-06 15:43 Nr:59284
Volg auteur > Van: belinda defraene Opwaarderen Re:59267
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Blauwtong in de paardenwereld Structuur

belinda defraene
Andalusie
Spanje

Jarig op 15-10

453 berichten
sinds 13-8-2005
Peter Donck schreef op zaterdag 26 augustus 2006, 13:22:

> belinda defraene schreef op zaterdag 26 augustus 2006, 10:53:
>
>> Wil schreef op woensdag 23 augustus 2006, 12:29:

>> gr
>> b
>
> verwar je nu 'lengua azul' niet me de paardenpest ?

Dacht van niet neen. de paardenpest is al zo'n jaar of 14 geleden (of iets meer) en de paarden die toen geboren werden en die er al waren uiteraard ook zijn allemaal gevaccineerd en hebben allemaal een groot kruis op hun linker schouder. De lengua azul is niet zo lang geleden. Toen ik vorig jaar mijn paarden verhuisde moest ik papieren gaan halen op de dienst landbouw of zoiets. daar vroeg ik wat de bedoeling eigenlijk was en ze zeiden dat de wet gewoon nog niet is aangepast (typisch spaans). Dus ook als ik met mijn eigen Van mijn eigen paard elke dag van A naar B en terug wil vervoeren heb ik een ontsmettingscertifikaat nodig. beetje omslachtig maar niks aan te doen.
gr
b
Volg datum > Datum: zaterdag 26 augustus 2006, 16:0926-8-06 16:09 Nr:59285
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen Re:59275
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Alleen weg van huis. Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
Isabel van der Made schreef op zaterdag 26 augustus 2006, 14:14:

> Michiel schreef op zaterdag 26 augustus 2006, 13:48:
>
>> Hoe is dat bij anderen gegaan?

> Heel veel aanmoedigen, probeer maar lieffie, je kan het wel. ;-)
> Lekker onrustig laten zijn, en zelf rust zelve blijven.
>
> Isabel

Onze Björk ook zo, die durfde zelfs niet uit de schaduw van Falk te komen in de wei. Met heel veel geduld en kleine stapjes is ze inmiddels al in staat om kleine stukjes alleen de weg op te gaan, ze wordt er steeds wat zekerder in. Ze wilde zelfs een keer nog verder dan de bedoeling was, we waren al thuis, maar ze kreeg er zelfs lol in, en ze wilde nog een stukje de andere kant op, een stuk waar ze nog nooit geweest was. De kunst is om de paniek voor te zijn. Dus kleine stukjes, ook al is het in het begin maar een meter. En inderdaad Isabelle praten, en zelf rustig blijven.

Es
Volg datum > Datum: zaterdag 26 augustus 2006, 16:3526-8-06 16:35 Nr:59286
Volg auteur > Van: eva sychold Opwaarderen Re:59283
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: over dominantie en rangorde Structuur

eva sychold
belgie

Jarig op 2-5

21 berichten
sinds 19-8-2006
trea hoex schreef op zaterdag 26 augustus 2006, 15:38:

> eva sychold schreef op zaterdag 26 augustus 2006, 13:56:
>
>> Maak je geen illusies over Parelli, dat is niet allemaal zo

> daardoor je vragen niet snapt en vervolgens gecorrigeerd wordt
> met een onterechte fase vier.
>
> Groetjes, Trea

Dag Trea,

Ik heb 3 maanden les genomen van een meisje, met Parelli level 2 die op de ranch van haar vriend vele paarden op deze manier opleidt. Zij had zelf ook een heel moeilijk paard en had een jaar over het eerste level gedaan. Ze is nu met level 3 bezig. Wat zij met die paarden doet is fantastisch en ik bewonder haar kennis. Maar zij had ook geen vat op Apache en haar lichaamstaal was wel heel duidelijk. Zij heeft me dan ook eerlijk gezegd dat Apache op deze manier geen band met mij opbouwde en dat zij nog nooit zo'n linksdenkend paard had gezien. Hij begon dus gewoon te zuchten en te geeuwen als hij me zag. En Apache begreep echt wel wat ik bedoelde maar hij deed alles in slowmotion en dik tegen zijn zin. Ik moest hem door die oefeningen doorsleuren.

Ik ben nu met clickeren begonnen en dat doet hij wél graag. Als hij me ziet gaan zijn oortjes naar mij en op de wei komt hij gewoon aangelopen.

Maar eigenlijk ging mijn vraag daar helemaal niet over. Die was: wie staat er hoger in de rangorde, Indy die eerst moet eten of Apache die Indy onder controle houdt bij het lopen?

Groeten,
Marianne
Volg datum > Datum: zaterdag 26 augustus 2006, 17:2226-8-06 17:22 Nr:59287
Volg auteur > Van: trea hoex Opwaarderen Re:59286
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: over dominantie en rangorde Structuur

trea hoex
Nederland

Jarig op 9-4

1840 berichten
sinds 27-3-2005
eva sychold schreef op zaterdag 26 augustus 2006, 16:35:

>
> Maar eigenlijk ging mijn vraag daar helemaal niet over. Die
> was: wie staat er hoger in de rangorde, Indy die eerst moet
> eten of Apache die Indy onder controle houdt bij het lopen?
>
> Groeten,
> Marianne

Ik ben het met je eens dat niet alle paarden de parellimanier leuk vinden. Met linksdenkende paarden is het echt heel erg moeilijk om te kunnen motiveren. Ze hebben zoveel trucjes in de kast om het werk te ontwijken, dat het heel vermoeiend is om ze als mens telkens een stapje voor te blijven. Daar heb je een heel pak savvy voor nodig.
Gelukkig heb je nu iets anders gevonden. Ik denk echter dat je heel erg op je hoede moet zijn, want Apache zou Apache niet zijn, als ie jou ook weet uit te buiten met het clickeren. Maar het feit dat ie al veel meer plezier heeft is hoopvol :-)

Maar daar ging je vraag niet over..

Ik zou zeggen uit de beschrijving die je geeft van Apache, dat hij absoluut de dominantste moet zijn. Het "toestaan" van Apache dat Indy eerst eet, is ook een dominante daad.
Maar eigenlijk kan je dat heel erg moeilijk zeggen aan de hand van slechts twee voorbeelden. Wie beweegt wie? Daaraan kan je zien welk paard het dominantste is. Het paard dat het andere kan laten bewegen zonder zelf zijn voeten te verzetten, die is de alfa.

Dus... ga lekker met je stoeltje (en paraplu) in je kudde zitten en kijk! :-D

Trea
Volg datum > Datum: zaterdag 26 augustus 2006, 17:2426-8-06 17:24 Nr:59288
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:59280
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ook over Strasser :) Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
Ans Jondral schreef op zaterdag 26 augustus 2006, 15:03:

> Voor de mensen die het interesseren.
> Ik heb nog eens nagevraagd hoe of er nu wel of niet
> pijnstillers gebruikt worden.
> Het antwoord dat ik hierop kreeg is dat er in sommige gevallen
> wel degelijk een DA gevraagd wordt om 1 of 2 keer pijnmedicatie
> toe te dienen. Maar dat dit beperkt wordt tot 5 dagen. Omdat
> pijnstillers na 5 dagen een te zware last worden voor het
> organisme.
> Pijnstillers zijn dus niet uitgesloten.
>
> Ans

Niet uitgesloten de eerste 5 dagen. De maanden daarna moet het dus zonder.
Volg datum > Datum: zaterdag 26 augustus 2006, 17:2926-8-06 17:29 Nr:59289
Volg auteur > Van: Paul K Opwaarderen Re:59285
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Alleen weg van huis. Structuur

Paul K
Nederland


16 berichten
sinds 28-1-2006
Esther schreef op zaterdag 26 augustus 2006, 16:09:

> Isabel van der Made schreef op zaterdag 26 augustus 2006, 14:14:
>
>> Michiel schreef op zaterdag 26 augustus 2006, 13:48:
>>
>>> Hoe is dat bij anderen gegaan?

Ik heb een tijd bij een manege gereden. Toen de lessen me niet meer aanspraken (teveel druk op het bit, stevig aansporen etc.) ben ik regelmatig gaan buitenrijden, veelal met anderen samen, maar ook vaak alleen. Er waren daar geen paarden waar ik een speciale band mee had. Mijn ervaring was dat er maar één paard, een oudere merrie was, waar ik samen de rust mee kon opbouwen om zonder andere paarden buitenritten te maken. Toen ik daar eenmaal achter was heb ik alleen nog met die merrie gereden. Die merrie reageerde ook het beste geringe hulpen en wist zelf haar hoofd overeind te houden zonder aan het bit te gaan hangen.
Inmiddels rijd ik bij Pien en daar gaan we, voor zover ik weet, altijd in groepen naar buiten.

Paul
Volg datum > Datum: zaterdag 26 augustus 2006, 17:4426-8-06 17:44 Nr:59290
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:59288
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ook over Strasser :) Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
Christel Provaas schreef op zaterdag 26 augustus 2006, 17:24:

> Ans Jondral schreef op zaterdag 26 augustus 2006, 15:03:
>
>> Voor de mensen die het interesseren.

>> Ans
>
> Niet uitgesloten de eerste 5 dagen. De maanden daarna moet het
> dus zonder.

Ik had het eerder begrepen als in: 5 dagen per keer dat het noodzakelijk zou zijn.
Maar het is inderdaad voor interpretatie vatbaar.
Ik wou het gewoon even vermelden, omdat ik ergens had gezegd dat ik het zou navragen. En omdat blijkbaar iedereen ervan overtuigd was dat het helemaal niet mocht.

Ans
Volg datum > Datum: zaterdag 26 augustus 2006, 18:2226-8-06 18:22 Nr:59291
Volg auteur > Van: Marleen den Arend Opwaarderen Re:59287
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: over dominantie en rangorde Structuur

Marleen den Arend
Rotterdam
Nederland


565 berichten
sinds 20-5-2005
trea hoex schreef op zaterdag 26 augustus 2006, 17:22:

> eva sychold schreef op zaterdag 26 augustus 2006, 16:35:
>
>>

> leuk vinden. Met linksdenkende paarden is het echt heel erg
> moeilijk om te kunnen motiveren. Ze hebben zoveel trucjes in de
> kast om het werk te ontwijken, dat het heel vermoeiend is om ze
>

Het paard dat het andere
> kan laten bewegen zonder zelf zijn voeten te verzetten, die is
> de alfa.
>
> Trea

Is echt niet altijd waar hoor! Er zijn zat voorbeelden te noemen van paarden die gewoon erg dominant agressief zijn naar andere paarden, zonder vaardigheden voor leiderschap te hebben en dus ook altijd een ander volgen als er paniek in de tent is. Het is dus gedeeltelijk waar, en helemaal volgens de theorie van parelli, maar er zijn nog andere 'modellen' dan het dominate leider model!

Dat geldt dus ook voor de 'aanpak' die je kiest bij een paard. Of je zoals jij zegt een pak savvy nodig hebt bij een extreem linksdenkend paard, of gewoon handiger een benadering kiest die niet uitgaat van het alpha leiderschap (wie is het dominantst) maar van respectvolle samenwerking zonder druk opvoeren in fases (ik zeg jij doet, en anders.....) is dus iets waar je goed over na moet denken.
Als je vaak een fase 4 nodig hebt kan dat namelijk ook betekenen dat het paard je (bij parelli tevergeefs) probeert duidelijk te maken dat dit absoluut zijn 'ding' niet is.....

Is een heel pak savvy dan beter, of de mogelijkheid om een andere benadering te kiezen?

Groeten,Marleen
Volg datum > Datum: zaterdag 26 augustus 2006, 18:5526-8-06 18:55 Nr:59292
Volg auteur > Van: trea hoex Opwaarderen Re:59291
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: over dominantie en rangorde Structuur

trea hoex
Nederland

Jarig op 9-4

1840 berichten
sinds 27-3-2005
Marleen den Arend schreef op zaterdag 26 augustus 2006, 18:22:

>
> Is echt niet altijd waar hoor! Er zijn zat voorbeelden te
> noemen van paarden die gewoon erg dominant agressief zijn naar
> andere paarden, zonder vaardigheden voor leiderschap te hebben
> en dus ook altijd een ander volgen als er paniek in de tent is.
> Het is dus gedeeltelijk waar, en helemaal volgens de theorie
> van parelli, maar er zijn nog andere 'modellen' dan het
> dominate leider model!
Klopt! Daarom kan ik het hier ook niet afleiden uit deze twee voorbeelden hoor. De theorie van: who moves who is niet altijd een aanduiding voor alfa zijn, maar wel vrij algemeen.
Verder kom je er alleen maar achter door observeren. Het zit ´m vaak in hele subtiele signalen.
>
> Dat geldt dus ook voor de 'aanpak' die je kiest bij een paard.
> Of je zoals jij zegt een pak savvy nodig hebt bij een extreem

> duidelijk te maken dat dit absoluut zijn 'ding' niet is.....
>
> Is een heel pak savvy dan beter, of de mogelijkheid om een
> andere benadering te kiezen?

Ben ik met je eens hoor, ik zei al dat niet voor ieder paard parelli leuk is en niet ieder paard parelli leuk vind.
Een andere benadering of een combinatie daarvan is een goede oplossing. Doe ik zelf ook, ik combineer parelli en klickeren, en dat is TOF!

Trea
Volg datum > Datum: zaterdag 26 augustus 2006, 19:0626-8-06 19:06 Nr:59293
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:59290
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ook over Strasser :) Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
Ans Jondral schreef op zaterdag 26 augustus 2006, 17:44:

> Christel Provaas schreef op zaterdag 26 augustus 2006, 17:24:
>
>> Ans Jondral schreef op zaterdag 26 augustus 2006, 15:03:

> dat ik het zou navragen. En omdat blijkbaar iedereen ervan
> overtuigd was dat het helemaal niet mocht.
>
> Ans

Tsja, maar als dat dan homeopatisch moet zoals eerder vermeld, schiet dat nmm totaal niet op.

Egon,
Met groeten uit de mistige regionen van Mars
Volg datum > Datum: zaterdag 26 augustus 2006, 20:3926-8-06 20:39 Nr:59294
Volg auteur > Van: Marianne Sychold Opwaarderen Re:59292
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: over dominantie en rangorde Structuur

Marianne Sychold
Nederland


64 berichten
sinds 18-2-2006
trea hoex schreef op zaterdag 26 augustus 2006, 18:55:

> Marleen den Arend schreef op zaterdag 26 augustus 2006, 18:22:
>
>>

> oplossing. Doe ik zelf ook, ik combineer parelli en klickeren,
> en dat is TOF!
>
> Trea

Ja Trea, dat doe ik nu ook! Met het clickeren doet hij nu al het wijken en het inbuigen boterzacht. Dus hij kan het wel. Maar in het zadel weet ik me met het clickeren niet goed raad. Dat komt nog wel.
Ik ging er van uit dat Apache een sloom, onderdanig paard was.
Apache stond vorige zomer op een wei met drie merries. Hij mocht niets!
Hij stond altijd apart, mocht niet mee in de inloopstal. Hij was een doetje. Stond vol beten, zielig...
Deze zomer staan onze paarden, Apache, Indy en Sela op een andere wei, met 8 tinkers, alles door elkaar: 2 grote ruinen, 2 merries met veulentjes,
een jaarling merrie en een jaarling ruin. In de wei ernaast, met een bufferstukje ertussen, staan een hengst en een merrie.
Apache ontpopte zich tot een ander paard... respecteert de merries maar jaagt alle ruinen weg. Hij fungeert als body guard voor de voortdurend hengstige Indy en Sela die naar de hengst staan te lonken.
De hengst is dan een keer uitgebroken en Apache had wel 30 lelijke beten;
Hij gaf gewoon niet af en zette zich als een schild voor Indy en Sela. De hengst mocht er niet bij.
Toen zag ik wel dat er veel meer in hem stak dan ik dacht. Indy en Sela zijn zijn harem, er mag geen andere bij.
Op zijn strafste momenten mogen ook de moeders en hun veulens niet zonder hem gaan drinken, de drinkbakken staan op zo'n twee meter van de hengst. Hij houdt alles in de gaten. Wat een macho voor een ruin!

Groeten,
Marianne
Volg datum > Datum: zaterdag 26 augustus 2006, 21:0726-8-06 21:07 Nr:59295
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen Re:59294
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: over dominantie en rangorde Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
Marianne Sychold schreef op zaterdag 26 augustus 2006, 20:39:

> trea hoex schreef op zaterdag 26 augustus 2006, 18:55:
>
>> Marleen den Arend schreef op zaterdag 26 augustus 2006, 18:22:

> voor een ruin!
>
> Groeten,
> Marianne

Leuk verhaal Marianne dat de groepssamenstelling zo'n verschil kan maken. Wij hebben een merrie die in iedere andere groep vecht, hier helemaal niet. In een andere groep is ze doodongelukkig omdat ze zich geen raad weet met haar positie.
De leidster hier komt uit een groep waar ze onderin de rangorde stond, hier is ze de onbetwiste leidster van de kudde, Die positie wordt door niemand betwist, ook niet als er eens een logeerpaard bij komt.

Es
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18942 onderwerpen
275559 berichten
Pagina 3953 van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact