InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18942 onderwerpen
275559 berichten
Pagina 3339 van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: dinsdag 23 mei 2006, 20:0023-5-06 20:00 Nr:50071
Volg auteur > Van: Debbie Opwaarderen Re:50070
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: 0,5 hectare weide met inloop stal voor 4 paarden? Structuur

Debbie
teteringen
Nederland

Jarig op 13-9

137 berichten
sinds 20-4-2006
monique schreef op dinsdag 23 mei 2006, 19:48:

> e m kraak schreef op dinsdag 23 mei 2006, 19:38:
>
>> Margot van Lare schreef op dinsdag 23 mei 2006, 19:30:

> dat is echt niet genoeg voor al die paarden, vooral als je ze
> 24/7 buiten wilt houden.
>
> groetjes monique

hoi,
misschien had ik er bij moeten vertellen dat ze daarbij ook nog onbeperkt hooi krijgen. het stukje naar de stal is van beton. Het gaat me meer om de ruimte om te bewegen en te socialiseren.

groetjes Debbie
Volg datum > Datum: dinsdag 23 mei 2006, 20:2323-5-06 20:23 Nr:50072
Volg auteur > Van: mairim Opwaarderen Re:50063
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: schaduw creeeren? Structuur
mairim
Groningen
Nederland

Jarig op 13-7

18 berichten
sinds 14-4-2006
nou, ik heb wel wat losgemaakt zie ik ;-)
Ik ben er zelf niet echt meer mee bezig geweest. We hoeven ook nog niet te verhuizen. Maar ik begrijp dat de ervaringen erg verschillend zijn. Ik kan denk ik dus het beste bij de gemeente (incognito) informeren.
miriam
Volg datum > Datum: dinsdag 23 mei 2006, 20:2923-5-06 20:29 Nr:50073
Volg auteur > Van: marjolijn Opwaarderen Re:50071
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: 0,5 hectare weide met inloop stal voor 4 paarden? Structuur

marjolijn
Nederland


1465 berichten
sinds 28-7-2003
Debbie schreef op dinsdag 23 mei 2006, 20:00:

Qua ruimte is het prima, (mits je normaal sociale paarden hebt).
Qua eten niet, dat ga je niet redden, maar met hooi bijvoeren is het super denk ik!
Volg datum > Datum: dinsdag 23 mei 2006, 20:4723-5-06 20:47 Nr:50074
Volg auteur > Van: Debbie Opwaarderen Re:50073
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: 0,5 hectare weide met inloop stal voor 4 paarden? Structuur

Debbie
teteringen
Nederland

Jarig op 13-9

137 berichten
sinds 20-4-2006
marjolijn schreef op dinsdag 23 mei 2006, 20:29:

> Debbie schreef op dinsdag 23 mei 2006, 20:00:
>
> Qua ruimte is het prima, (mits je normaal sociale paarden hebt).
> Qua eten niet, dat ga je niet redden, maar met hooi bijvoeren
> is het super denk ik!

Dat hoop ik. Natuurlijk nog voor de verhuizing op onderzoek uit gaan over wat voor een hooi nou het beste is en waar ik dat kan halen maar eerst maar eens dit voor elkaar zien te krijgen. en wennen aan alle andere nieuwe dingen.
de paarden vind ik sociaal, m'n merrie is wel dominant maar wat ik er van gezien heb is dat ze niet verder hoeft te gaan dan dreigen. als de toon gezet is lijkt alles rustig.
Volg datum > Datum: dinsdag 23 mei 2006, 21:1023-5-06 21:10 Nr:50075
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: toekomstperspectieven voor pony met artrose? Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
Charly, mijn zus d'r pony heeft lichte artrose aan haar sprongewricht.
Alhoewel er op RX-foto's nauwelijks een afwijking te zien is, loopt ze toch aardig mank.
In overleg met de DA krijgt ze al sinds een 2-tal maanden primeval gelinaat. Ze lijkt daardoor ietsje beter te lopen, maar er is zeker geen opvallende verbetering. Omdat de pot nu leeg was, besloot mijn zus toch maar eens haar licht op te steken bij de DA om eventuele alternatieven te bespreken. Volgens de DA (was trouwens zijn vrouw aan de telefoon, maar die is ook DA) had het geen zin om iets anders, zoals bijvoorbeeld cortaflex, te proberen. Omdat er toch niet zo heel veel verschil is qua samenstelling tussen al die verschillende producten. En zou ze beter gewoon blijven voortdoen met de primeval.
Volgens haar moesten we trouwens niet verwachten dat ze ooit nog zou stoppen met manken en was die kleine verbetering al heel wat.
Ook was het volgens haar noodzakelijk om de pony pijnstillers te geven. De noodzaak hiervoor ontging mijn zus een beetje, dus vroeg ze hier over door: Of het de bedoeling was dat haar pony de rest van haar leven stoned op de wei stond? Nee, dat was volgens de DA nu ook de bedoeling niet, alleen als ze met haar pony ging rijden natuurlijk. (lees: want tja een paard heb je om te rijden en zo'n manke knol dat is nogal genant om mee buiten te komen hé.) Mijn zus antwoordde hierop: Dat als haar pony te mank was om te rijden, dat ze dan wel de fiets zou nemen. :) Waarop de DA iets zei in de trant van dat dat een persoonlijke keuze was. (Zijn er echt mensen die hun paard dan maar drogeren om te kunnen rijden???)

Mijn opmerkingen hierbij: Is wat die DA zegt correct? Moeten we er niet op hopen dat Charly ooit nog rad loopt? ( Ze is nog maar 9 jaar) En heeft het geen zin om andere producten te proberen?
Ik had uit de verhalen van anderen altijd verstaan dat artrose inderdaad niet te herstellen is, maar dat met de juiste voedingssupplementen, je paard wel weer rad kon lopen. Ook dacht ik dat het wel zinnig was om verschillende supplementen te proberen, omdat paarden soms beter reageren op één bepaald product dan een ander.
Ik weet niet of er mensen zijn hier, met een paard met artrose. Maar wat zijn jullie ervaringen?
Verder vroegen ik mij ook af, of het kwaad het kon om met Charly te gaan wandelen als ze mank staat. Wandelen zou goed voor haar zijn. Maar wat mij hierbij ontgaat is: of het de bedoeling is om met haar te wandelen ALS ze niet meer mankt of om met haar te wandelen ZODAT ze niet meer/minder zou manken.

Groetjes
Ans
Volg datum > Datum: dinsdag 23 mei 2006, 21:1923-5-06 21:19 Nr:50076
Volg auteur > Van: Eva Saegerman Opwaarderen Re:50024
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Tip voor hoefstandaard Structuur

Eva Saegerman
Homepage
gent
Belgie

Jarig op 12-5

2766 berichten
sinds 28-4-2006
Dag Nick :)
ik heb ondertussen jouw foto gezien van jouw uitvinding en goed gevonden :-)
Begrijp jouw bevindingen zeker en vast.
Maar bij ons lukt het wel redelijk goed: is natuurlijk niet zo stabiel dus minder geschikt voor maaiende paardjes maar dat is een werkpunt he ;-)
In het begin lukte het ook nie goed, maar na half uur was ze er zo mee weg, en bleef ze mooi staan :-)
Maar ik heb dan ook een superpaardje ;-)

bedankt voor je tip!

Missch koop ik later toch de hoefstandaard als het toch niet zo'n goede ervaring blijkt met mijn ding; en dan denk ik nog eens aan jouw tip :-)

Grtz
Volg datum > Datum: dinsdag 23 mei 2006, 21:5223-5-06 21:52 Nr:50077
Volg auteur > Van: Nick Opwaarderen Re:49999
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: gisteren ontwormd met NOROMECTIN PASTA vandaag wormen. Kan ik nu meteen met een Structuur
Nick
Nederland


5000 berichten
sinds 13-3-2004
Nils Vellinga schreef op maandag 22 mei 2006, 20:12:

> Hoeveel m2 grond heeft een paard dan MINIMAAL al nodig, voordat
> je verplicht wordt om je paard op te ruimen omdat je er niet
> goed voor kunt zorgen?
> Nils en Olly

Minimaal voordat je je paard op moet ruimen ?
Je bedoeld voordat er in gegrepen wordt door instanties?

Ach ....kijk eens om je heen in zo'n goeie oude stal :-(
Ja...zelfs dat mag nog...van die stevige stalen stangen waar ze zowat klem tussen en met een nekketting om vastgebonden staan.
Zo opgesloten en vastgebodnen dat ze niet eens kunnen liggen, of omdraaien, of ff op de kont kunnen bijten omdat ze daar jeuk hebben.
Zelfs als ze zo staan wordt je nog niet verplicht om je paard op te ruimen.

Wat er wenselijk is voor een paard is natuurlijk een heel ander verhaal.
Persoonlijk vind ik een hect. per paard (jaar rond 24/7 buiten) toch echt wel minimaal.
Dan zou ik overigens nog steeds hooi bijvoeren.

Zoals de vraagstelster net met haar vraag kwam over 4 paarden op een hect. vind ik dus veel te weinig, maar uiteraard vele malen beter dan op stal.
Reken zeker niet op voldoende gras met zoveel paarden op dit oppervlakte, je krijgt waarschijnlijk een grote buitenzandbak.
Het van land verwisselen vanwegen de wormen wordt op 1 hect met 4 paarden ook al zo goed als onmogelijk.
Maar....das maar mijn mening hoor.

Nick
Volg datum > Datum: dinsdag 23 mei 2006, 21:5523-5-06 21:55 Nr:50078
Volg auteur > Van: Nils Vellinga Opwaarderen Re:50040
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hoesten bij eerste keer aandraven Structuur

Nils Vellinga
Kinrooi
Belgie

Jarig op 22-5

6064 berichten
sinds 16-3-2006
Claire van Lare schreef op dinsdag 23 mei 2006, 14:02:

> Als ik met het ijden voor de eerste keer aandraaf hoest mijn
> paard meestal een keer. Het klinkt verder niet erg ofzo. Waar
> kan dit door veroorzaakt worden en is het een probleem? Hoe kan

>
> Bij voorbaat dank,
>
> Claire

Hoi Claire (en anderen),
Als het paard alleen bij de eerste keer aandraven 1x hoest en verder niet meer, lijkt het mij zeker niet ernstig maar kan je het vergelijken met het schrapen van de keel.
Als IK begin met hard lopen (doe ik niet zó vaak;-) ) moet ik ook een paar keer hoesten om ruimte naar de longen te krijgen (toch oud slijm), daar na ,de rest van het lopen niet meer.
Zal bij hem/haar waarschijnlijk niet anders zijn

Groetjes,Nils en Olly
Volg datum > Datum: dinsdag 23 mei 2006, 21:5723-5-06 21:57 Nr:50079
Volg auteur > Van: Nils Vellinga Opwaarderen Re:50072
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: schaduw creeeren? Structuur

Nils Vellinga
Kinrooi
Belgie

Jarig op 22-5

6064 berichten
sinds 16-3-2006
mairim schreef op dinsdag 23 mei 2006, 20:23:

> nou, ik heb wel wat losgemaakt zie ik ;-)
> Ik ben er zelf niet echt meer mee bezig geweest. We hoeven ook
> nog niet te verhuizen. Maar ik begrijp dat de ervaringen erg
> verschillend zijn. Ik kan denk ik dus het beste bij de gemeente
> (incognito) informeren.
> miriam
Ja, doe maar, maar wel vertellen hier ;-) wat de uitkomst was
Nils en Olly
Volg datum > Datum: dinsdag 23 mei 2006, 22:1023-5-06 22:10 Nr:50080
Volg auteur > Van: Nel Gommans Opwaarderen Re:49957
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoefbevangen Structuur
Nel Gommans
België


146 berichten
sinds 23-3-2005
Bianca Veld schreef op maandag 22 mei 2006, 10:17:

> Hallo,
>
> Sinds kort hebben onze dochters een shetlandertje,

> staart, die werden zichtbaar na het borstelen. Is dit iets
> onschuldigs of heeft ze ergens last van?
>
> Groetjes Bianca

Hoi Bianca.
Mijn shetje heeft precies hetzelfde. Het is nu iets minder omdat ik elke dag trouw ben blijven roskammen. In zijn manenkam heb ik uit voorzorg wat vette goudsbloemzalf gesmeerd. Hij had wat kleine wondjes daar. Zolang ze zich op hun lichaam schuren en niet aan de manen of staart kan het niet zo'n kwaad volgens mijn dierenarts. Ze mogen nu niet te lang op de wei, hooguit een paar uurtjes en liefst op een wei waar al schapen of zo op staan. Anders kun je het beste stukjes afzetten zodat ze niet te veel vers gras ineens naar binnen werken. Die van mij krijgt hooi van 1.5 jaaar oud. Dat kan ik onbeperkt voeren omdat hij er niet zo heel veel van eet, maar toch lekker de hele dag blijft knabbelen. Bij tweifel zou ik toch maar even een DA raadplegen. Mijn shet heeft een inloopstal, een paddock en een wei waar nu even ook 5 schaapjes staan. Sinds een paar dagen is het krabben minder geworden. Voor het roskammen blijft hij niet meer stokstijf stil staan, dus ik denk dat het ergste leed al weer bijna geleden is.

Succes.

Nel.
Volg datum > Datum: dinsdag 23 mei 2006, 22:1023-5-06 22:10 Nr:50081
Volg auteur > Van: van lennep Opwaarderen Re:50075
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: toekomstperspectieven voor pony met artrose? Structuur

van lennep
zwinderen
Nederland

Jarig op 12-5

4767 berichten
sinds 31-8-2005
Ans Jondral schreef op dinsdag 23 mei 2006, 21:10:

> Charly, mijn zus d'r pony heeft lichte artrose aan haar
> sprongewricht.
> Alhoewel er op RX-foto's nauwelijks een afwijking te zien is,

> om met haar te wandelen ZODAT ze niet meer/minder zou manken.
>
> Groetjes
> Ans

Hoi Ans

9 jaar is nog wel erg jong , sneu hoor!
Ik vind dit altijd wel moeilijk , je weet rust roest , maar je weet ook dat als ze moet bewegen , dat ze pijn heeft.
Zou dat spul van Piet niet iets zijn om te proberen?

Gr Esther
Volg datum > Datum: dinsdag 23 mei 2006, 22:2223-5-06 22:22 Nr:50082
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:50066
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hoesten bij eerste keer aandraven Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
marielle schreef :
>
> Pien, hoe kan dat lijnzaadkoek hiermee te maken hebben? je
> geeft je paarden toch niet voor het rijden eten? of blijft dat
> nog beetje achter in de keel oid?
>
> groetjes Marielle

Ik denk dat Winner het inademt als hij met zijn snuffel in zijn emmer hangt. Het is ook erg fijn spul, ik had het gekregen en zal het niet weer gebruiken om die reden.

Groetjes, Pien
Volg datum > Datum: dinsdag 23 mei 2006, 22:2523-5-06 22:25 Nr:50083
Volg auteur > Van: Peter Donck Opwaarderen Re:50063
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: schaduw creeeren? Structuur

Peter Donck
Homepage
moorslede
belgie

Jarig op 5-10

5970 berichten
sinds 18-9-2004
Nils Vellinga schreef op dinsdag 23 mei 2006, 18:58:

> Ik heb nog een leuke?
> Ik heb hier in Kinrooi bij de gemeente gevraagd of ik het zand
> onder de aarde(is maar 25cm) vandaan mocht halen en dat

> afwachten.
>
> Groetjes,
> Nils en Olly

leuk, zomar overaal lelijke b(r)ouwseltjes neerpoten
en dan maar klagen dat je nergens nog met je paard kan rijden
omdat alles volgebouwd/gestouwd is........
Volg datum > Datum: dinsdag 23 mei 2006, 22:2723-5-06 22:27 Nr:50084
Volg auteur > Van: Nel Gommans Opwaarderen Re:49992
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: schaduw creeeren? Structuur
Nel Gommans
België


146 berichten
sinds 23-3-2005
eddy DRUPPEL schreef op maandag 22 mei 2006, 18:35:

> marielle schreef op maandag 22 mei 2006, 18:03:
>

> Ja hoor Marielle ben ook begonnen met het feit dat ik de
> wetten op ruimtelijke ordening in Nederland niet ken maar alles
> komt eigenlijk neer op hoe het gebied waar je je paard wil

> hint) kan uitgelegd worden. Het verplaatsbare aspect werkt in
> je voordeel. Heb je nog nooit een container waterbak op
> aanhangwagen in een weide zien staan ? Is jouw idee dan niet
> net hetzelfde (hint hint).

Hoi Mariëlle.

Ik woon wel in België maar ook ik had het met mijn verplaatsbare containers over Nederland hoor.

Het klopt inderdaad dat als de constructie niet met de grond verankerd is en in principe verplaatsbaar dat je dan gerust zonder vergunning een kleine schuilplaats kunt zetten. Ik zou het ook niet vragen.

In België heb je overigens véél meer regels dan in Nederland. Ze worden alleen meestal niet toegepast. Als je de juiste mensen kent bereik je veel meer. Als je niet geliefd bent (en de meeste Nederlanders hier zijn nét zo geliefd bij de Belgen als dat wij Nederlanders onze Duitse buren waarderen) dan kun je het meestal wel vergeten.
Wij moeten misschien zelfs wel onze prachtige beukenbomen van meer dan 25 meter hoog verliezen omdat er hier een fietspad moet komen. Onze grond en een heel stuk wei wordt dan simpelweg onteigend (tegen executiewaarde van de prijs van gewone landbouwgrond) Toen wij hier 3 jaar geleden kwamen wonen wist de gemeente al van hun fietspadplannen toen we onze fruitbomen hebben geplant en onze omheining hebben gemaakt wisten ze het ook. Niemand heeft ons gewaarschuwd. Het enige wat ze op ons dak sturen is ambtenaren die ons schuilhutten af laten breken die ze "bedrijfsgebouwen" noemen en die notabene zelfs op de kadestrale tekeningen staan!! Iedereen lacht zich dood omdat ze dan weer een "rijke Hollander" kunnen pesten. En wij maar ploeteren met ons 10-jaren verbouwplannen.
Ik snap wel dat Eddy er geen touw aan vast kan knopen. Ik denk dat als je luchtfoto's gaat vergelijken met de kadastrale tekeningen dat dan half België afgebroken moet worden. Ik heb geen spijt van onze verhuizing naar België en ik woon hier heel graag, maar ik heb zo langzamerhand wel mijn buik vol van al die Belgen die ons als een stelletje geldwolven zien. Zij verdienen ondertussen wel het meeste aan ons, beslist niet andersom.

Groetjes Nel, en heel veel succes met jouw schuilhut :)
Volg datum > Datum: dinsdag 23 mei 2006, 22:4223-5-06 22:42 Nr:50085
Volg auteur > Van: Nils Vellinga Opwaarderen Re:50077
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: gisteren ontwormd met NOROMECTIN PASTA vandaag wormen. Kan ik nu meteen met een Structuur

Nils Vellinga
Kinrooi
Belgie

Jarig op 22-5

6064 berichten
sinds 16-3-2006
Nick Altena schreef op dinsdag 23 mei 2006, 21:52:

> Nils Vellinga schreef op maandag 22 mei 2006, 20:12:
>
>> Hoeveel m2 grond heeft een paard dan MINIMAAL al nodig, voordat
>> je verplicht wordt om je paard op te ruimen omdat je er niet
>> goed voor kunt zorgen?
>> Nils en Olly
>
> Minimaal voordat je je paard op moet ruimen ?
> Je bedoeld voordat er in gegrepen wordt door instanties?
Nou, nee, ik bedoelde volgens dit forum ;-)
> Ach ....kijk eens om je heen in zo'n goeie oude stal :-(
> Ja...zelfs dat mag nog...van die stevige stalen stangen waar ze
> zowat klem tussen en met een nekketting om vastgebonden staan.
> Zo opgesloten en vastgebodnen dat ze niet eens kunnen liggen,
> of omdraaien, of ff op de kont kunnen bijten omdat ze daar jeuk
> hebben.
> Zelfs als ze zo staan wordt je nog niet verplicht om je paard
> op te ruimen.
Helaas ja, maar de meeste van die eigenaren "denken" dat ze hun best doen om goed voor hun paard te zorgen :-(
> Wat er wenselijk is voor een paard is natuurlijk een heel ander
> verhaal.
> Persoonlijk vind ik een hect. per paard (jaar rond 24/7 buiten)
> toch echt wel minimaal.
> Dan zou ik overigens nog steeds hooi bijvoeren.
Mijn ervaring, met mijn paard en koe, zegt dat een 1/2 ha per dier 24 op 7 buiten, minimaal ruim voldoende is. Ik zit op zwart zand grond en vaak kan ik daar ook nog van hooien :-)
> Zoals de vraagstelster net met haar vraag kwam over 4 paarden
> op een hect. vind ik dus veel te weinig, maar uiteraard vele
> malen beter dan op stal.
> Reken zeker niet op voldoende gras met zoveel paarden op dit
> oppervlakte, je krijgt waarschijnlijk een grote buitenzandbak.
> Het van land verwisselen vanwegen de wormen wordt op 1 hect met
> 4 paarden ook al zo goed als onmogelijk.
> Maar....das maar mijn mening hoor.
>
> Nick
Ja, dat word 1/4 ha per dier. Is, denk ik, voldoende om de dieren 24/7 zich zelf bewegings ruimte te geven. Veel gras zal er niet zijn aan het einde van het groei seizoen, maar is ALTIJD beter dan een stal.
Maar, volgens mijn ervaring, moet zij met een 1/2 ha per paard (dus alleen haar eigen paarden) goed uit komen met een goed gehandhaaft weide beheer.( dus o.a. iedere dag mestballen uit de weide halen :-S )

Nils en Olly
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18942 onderwerpen
275559 berichten
Pagina 3339 van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact