Arabesk schreef op woensdag 8 februari 2017, 14:12:
> Interview met dr. Bowker, hij heeft veel research gedaan naar
hko.htm">hoefkatrol
> ontsteking. Korte samenvatting; Dr. Bowker stelt dat
HKO wordt veroorzaakt
> door teveel trillingen, gebrek aan schokdemping, in de voet, wat weefsel

Da's wel alternatief he?
Moeten we rambam niet eens een tip geven dat er vast wel klojo's onder de alternatieve hoefjesverzorgers te vinden zijn?
Natuurlijk kun je makkelijker nog veel meer klojo's onder de DAs en hoefsmeden vinden al was het maar omdat er daar in totaal meer van zijn.
Dát is wat ik tegen rambam-aanpak heb; in dit 'format' kun je alles en iedereen naar wens afbranden. Het bouwt echter niets op.
De enig andere aflevering die ik van deze tv-stront gezien heb was die over het dolfinarium - als binnenkomer dacht ik nog even dat ze misschien wel een punt hadden, dat de huisvesting en verzorging van deze gehouden dieren tekort zou schieten maar algauw bleek een gefundenes fressen véél belangrijker: er zat een medewerker (keurig en helemaal volgens de regels met rubberhandschoentjes aan!) een dolfjin aan zijn gerief te helpen want het waren allemaal kerels was al eerder verteld. O! Schande! Dierenseks! Lynchmob-nu, in innige samenwerking met de lelijke mokkels van onze antidierenpartij! Viral! BINGO voor het format en de bekendheid in kijkcijfers want 'dierenseks' scoort nu eenmaal altijd zelfs als het om een medewerker gaat die gewoon zijn job doet met rubberhandschoentjes aan.
Dát is wat ik tegen dit soort format heb. Vooringenomenheid in plaats van onderzoeksreportage. Uitbuiten van zulk gefundenes fressen om de vooringenomenheid kracht bij te zetten. Of het de aanklacht serieus ondersteunt of niet maakt niet uit want de lynchmob is al onderweg.
Nmm zijn álle massamedia en álle politiek 'populistisch' want anders komen ze niet aan kijkcijfers c.q. stemmen. Dat is het punt dus niet. Het gaat om de destructieve aanpak. Belachelijk dat een omroep als VARA dit uitzendt!
Wat de hoefjes en Bowker en de rest betreft vind ik dat je allereerst moet onderzoeken of en waarom verwilderde paarden er geen last van hebben. De enige manier om een 0-hypothese te kunnen afzetten.
Als het waar is wat Bowker hier beweert, dat
hko ontstaat door teveel op harde ondergrond lopen zouden alle verwilderde paarden die dat veel doen ook
hko moeten tonen (en daar heb ik nog nooit van gehoord of gezien).
Dat hoefijzers daarentegen hoefziekten veroorzaken en bevorderen lijkt mij op zich geen nieuws want dat stond al in de antieke hoefsmidsboeken. Desondanks blijven mensen dat hun paarden willens en wetens aandoen dus lijkt mij de enige conclusie zo langzamerhand dat het niet kan schelen (neem gewoon een nieuwe als 'ie stuk is). En als die aanname klopt ligt het echte probleem dus bij paardenhouders, niet bij paarden. Maar met dat standpunt zal je je vast niet populair maken.
Meneer Bowker doet altijd al gematigd, realistisch op zijn manier, en neemt gewoon maar aan dat beslaan en de hele rest van de hippische subcultuur (in USA deels heel anders dan hier) nu eenmaal zo is en wedstrijdjes etc. er nu eenmaal om vragen. Ik vind dat een raar standpunt vanuit veterinair oogpunt maar ons 'Utrecht' doet niets anders. Rambam underkuffer naar Utrecht - ook vast wel leuk; vivisectie en dierenellende zat daar.