InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 17936½ van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: zondag 2 november 2014, 18:182-11-14 18:18 Nr:269027
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:269025
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Denken over denken Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
Karin schreef op zondag 2 november 2014, 17:30:

> film die je bedoeld. Je bedoeld wel Alex en Irene Pepperberg neem ik aan?

Dat neem ik ook aan maar herinner me het niet met zekerheid.
Wel dat er meerdere papegaaien waren die onderzocht en getraind werden.
En wel dat Alex en Irene Pepperberg exact laten zien (in filmpje wat jij nu opgezocht hebt) wat ik bedoelde.
Volg datum > Datum: maandag 3 november 2014, 0:473-11-14 00:47 Nr:269028
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:268993
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Denken over denken Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Tineke Nolet-Verdel schreef op vrijdag 31 oktober 2014, 17:49:

> Laat Wil het maar niet horen, ze heeft papegaaien die uitstekend kunnen
> praten, weliswaar een beperkte aangeleerde woordenschat, maar wel heel
> komisch en treffend soms wat ze zeggen Grinn!

Interessante draad! Kom ik zomaar mezelf weer eens tegen.
Klopt... ik denk dat papegaaien denken. En wie traint wie?
Misschien nog wel een interessanter onderwerp!
Hilarisch voorbeeld: papegaaien staan naast de TV. Er draait een misdaadfilm.
En er wordt iemand doodgeschoten. Jacco, die altijd mee zit te koekeloeren naar de TV reageert met het volgende: zoooooo.... lekker slapie doen!
Toeval? Of heeft hij het verband gelegd tussen iemand die omgelegd wordt... en is dat in zijn hersentjes: slapie doen?
Hij heeft geleerd, d.m.v. een beloningssysteem (stukkie kaas en het woord MOOI) om in z'n kooi te gaan als ik dat vraag. Nu zit ie allang in z'n kooi... en zegt letterlijk: moooooiiii.... ga jij maar in je kooi! Dan heeft ie toch het verband gelegd dat als hij dat nou maar zegt.... dat stukkie kaas vanzelf wel komt? Hij is dan toch aan het vooruitdenken?
Papegaaien leggen in ieder geval verbanden. Dus: ze denken. Bij het geluid van de Senseo kan ik het woord 'koffieeeeeee' verwachten... maar nooit het woord 'koek'! Want koek is alleen 's morgens, als lekkernijtje bij het ontbijt. Als ik 'koek' gelijk geef... zeggen beide papegaaien helemaal niks. Aarzel ik even met de gift... zullen ze beiden gelijk: KOEK zeggen.

Vooruitlopen in de tijd.
Catcher: mest op de mesthoop. Toevallig beloon ik dat gelijk enthousiast met Alfaroba (gehakte Johannesbroodboompeulen - overigens een geweldig Galgje woord...). Dat gebeurd zo een paar maal... het verwachtingspatroon (dus aangeleerd gedrag) = vrouwtje komt naar inloopstal.... pakt gereedschap en mest uit. In die tussentijd ga ik alvast naar de mesthoop, da's een paar meter verderop en doe daar mesten. Komt er vanzelf Alfaroba.
Dat gebeurd. En is 'n volkomen logisch patroon. Maar nu de volgende situatie: vrouwtje komt uit huis... paard staat allang bij de mesthoop.... en doet z'n uiterste best daar wat mest te produceren. Hehe.... dan moet vrouwtje nog hard hollen om op tijd te belonen!
En zelfs.... als 't vrouwtje helemaal niet in de buurt is... poept paard veelvuldig op de mesthoop. Terwijl hij die beloningen daarvoor volledig mist.
Is dit dan aangeleerd gedrag? Of is het paard ervan overtuigd dat de mest daar hoort?

Wil.

Wie met z'n gezicht naar het verleden staat,
staat met z'n rug naar de toekomst....
Volg datum > Datum: maandag 3 november 2014, 8:353-11-14 08:35 Nr:269029
Volg auteur > Van: Karin Opwaarderen Re:269027
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Denken over denken Structuur

Karin
Homepage
Nederland

Jarig op 20-9

1029 berichten
sinds 18-9-2004
e m kraak schreef op zondag 2 november 2014, 18:18:

> Karin schreef op zondag 2 november 2014, 17:30:
>
>> film die je bedoeld. Je bedoeld wel Alex en Irene Pepperberg neem ik aan?
>
> Dat neem ik ook aan maar herinner me het niet met zekerheid.
> Wel dat er meerdere papegaaien waren die onderzocht en getraind werden.
> En wel dat Alex en Irene Pepperberg exact laten zien (in filmpje wat jij
> nu opgezocht hebt) wat ik bedoelde.

Ja, ze hebben daar meer papegaaien, dus dat kan wel kloppen.

Onze papegaai is bij lange na niet zo getraind/ontwikkeld als Alex. Maar zo simpel als domweg dingen nazeggen is het toch ook echt niet.

Hij weet bij heel veel dingen de tijdscontext. Hij zegt alleen smorgens goedemorgen. Hij maakt vrijwel alleen smiddsg een zak-chips-geluid als ik de keukenla open doe, terwijl hij smorgens bij diezelfde keukenla niets of onrelevante geluiden laat horen.
Hij weet zelfs wanneer ik de hond uit ga laten, dan zegt ie "tot zo" en als ik ga werken zegt ie "doei". En dat doet ie heel vaak al ver voordat ik zover ben om dat tegen mijn partner te zeggen. Mooiste detail, ze wonen in onze bijkeuken en hij kan ons niet zien, alleen horen!

Als ik iets zwaars op ga tillen, kreunt hij alvast. Als ik iets bijna opgeruimd heb zegt hij alvast "zo".

Het is zelfs zo dat hij mij bewust aan het lachen maakt. Dan heeft ie iets wat ik grappig vind. Laatst bleef hij bijvoorbeeld met een hele lage stem "hallo" zeggen. De héle tijd. En dat vond ik grappig, en dat zei ik tegen mijn partner, in letterlijke woorden. Waarop de papegaai al een daverende schaterlach laat horen en vervolgens doorgaat met dat ge "hallo". Ik vind het moeilijk zo in tekst uit te leggen en heel veel zal zeker te maken hebben met het leren dat als ie bepaalde dingen doet, dat ie dan aandacht krijgt van ons. Maar het is allemaal erg slim wat ie doet, hij weet ons exact en volledig in te schatten in ons dagelijks leven.
Volg datum > Datum: maandag 3 november 2014, 9:383-11-14 09:38 Nr:269030
Volg auteur > Van: harry11 Opwaarderen Re:269015
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Vragenlijst onderzoek gedrag paarden t.o.v. bonte paarden Structuur
harry11
Nederland


209 berichten
sinds 6-5-2013

Mijn paard had niet heel goede ogen. Hij vond bonte paarden en bonte koeien eng, ik neem aan omdat hij niet de contouren van het dier goed kon onderscheiden maar wel de omtrekken van het wit, en dat ziet er natuurlijk eng uit, zeker als het beweegt.
Volg datum > Datum: maandag 3 november 2014, 11:483-11-14 11:48 Nr:269031
Volg auteur > Van: Gravurose Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Iemand die dit herkent? Structuur
Gravurose
Nederland

Jarig op 10-8

7 berichten
sinds 3-11-2014
Hallo,

Mijn Shetlandmerrie hijgt de laatste tijd erg snel na inspanning en ik vraag me af hoe dat komt... Ze is 22 jaar en staat 24/7 buiten op de wei met schuilstal en in de koudere periode kuil bijgevoerd. Er wordt 2x in de week op haar 'gereden' door een klein meisje en voor de rest longeren, wandelen of mennen. Zo nu en dan heeft ze een dag rust. Na inspanning krijgt ze cavalor senior met wat haver en lijnzaadolie op aanraden van de winkel. Ze zweet normaal maar hijgt al erg snel en het duurt langer voordat ze weer op adem is. Haar vacht is wel sneller dik dan dan de rest van de paarden maar dit kan komen omdat ze een paar jaar geleden van 24/7 buiten naar in de winter s avonds op stal moest. Ik heb haar toen 2x geschoren maar ben er eigenlijk geen voorstander van. Nu gaat het al iets beter met verharen. Voor de rest heeft ze zo nu en dan diarree, dit is groen. Ze wordt op tijd ontwormd en heeft ook al een zandweg kuur gehad. Bekappen wordt ook netjes op tijd gedaan en de tandarts komt 1x per jaar (meer was niet nodig zei hij). Verder gaapt ze af en toe en vooral na inspanning. En ze niet echt slomer dan normaal.

Zoals jullie kunnen lezen zijn het een aantal symptomen wat vanalles kan zijn, dus ik ben sowieso van plan om er een dierenarts bij te halen. Misschien komt het een van jullie bekend voor, daar ben ik erg benieuwd naar. Zat er ook aan te denken om over te stappen naar voer zonder melasse en suiker.
Volg datum > Datum: maandag 3 november 2014, 12:103-11-14 12:10 Nr:269032
Volg auteur > Van: Geertje Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: droes enting Structuur

Geertje
Den Haag
Nederland

Jarig op 17-3

1315 berichten
sinds 17-12-2005
Was eigenlijk gewoon benieuwd wat jullie hier over denken?
Op stal is nu twee keer droes geweest, beide keren zijn mijn paard (26 en 7) niet ziek geworden. Met name de oudste heeft beide uitbraken zeker contact gehad met de zieke pony's. De ander heeft deze keer geen contact gehad maar de vorige keer wel.
Het idee is ontstaan te gaan enten omdat het wel ernstig is verlopen. Onze dierenarts zegt basis en dan elke 6 maanden. Op internet vind ik weinig maar met name advies elke 3 maanden. En bijwerkingen bij paarden die nog imnuun naïef zijn...
Neem aan dat de oudste zeker wel een immuunrespons zal hebben, dus gaat een enting dan iets toevoegen? Is een booster dan wel nodig

Misschien iemand hier die er meer van weet?
Volg datum > Datum: maandag 3 november 2014, 12:103-11-14 12:10 Nr:269033
Volg auteur > Van: Marlies Sanders Opwaarderen Re:269031
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Iemand die dit herkent? Structuur

Marlies Sanders
Nieuwdorp
Nederland

Jarig op 6-8

2752 berichten
sinds 11-7-2009
Mijn eerste reactie is dat het op het moment toch nog erg warm is voor de tijd van het jaar, ze zitten dan zichzelf wat in de weg met hun wintervacht, geef ze even tijd (lees: doe rustig aan verder) tot het wat kouder wordt...
tweede reactie is dat het shetje al wat ouder wordt, slecht verharen kan ook wijzen op cushing/ppid...
Dan lees ik ook nog over bijvoeren, is shet zo mager dan?
met het werk wat je aangeeft zou een shet echt geen bijvoer nodig hebben hoor, erger nog, geen enkel paard, laatst nog een paardje nederlands kampioen trec-rijden geworden op alleen hooi en gras... Jou idee om de suikers uit de voeding weg te halen is dus een hele goede!
Succes ermee..

Groetjes Marlies
Volg datum > Datum: maandag 3 november 2014, 12:143-11-14 12:14 Nr:269034
Volg auteur > Van: LiesBon Opwaarderen Re:269030
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Vragenlijst onderzoek gedrag paarden t.o.v. bonte paarden Structuur
LiesBon
Soest
Nederland

Jarig op 14-5

3 berichten
sinds 8-5-2013

Inmiddels heb ik voldoende respons binnen voor mijn opdracht. Iedereen bedankt voor het invullen en de opmerkingen.
Volg datum > Datum: maandag 3 november 2014, 14:373-11-14 14:37 Nr:269035
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:269031
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Iemand die dit herkent? Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
Gravurose schreef op maandag 3 november 2014, 11:48:
> Zat er ook aan te denken om over te stappen naar voer zonder melasse
> en suiker.

Dat zou ik sowieso doen! En ook stoppen met de haver, dat is echt niet nodig, zeker niet voor een sober ras als de shetlander. Bovendien wordt zetmeel omgezet naar suiker in het darmstelsel, niet goed dus.
Volg datum > Datum: maandag 3 november 2014, 16:203-11-14 16:20 Nr:269036
Volg auteur > Van: Coralie Opwaarderen Re:269031
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Iemand die dit herkent? Structuur

Coralie
Gulpen
Nederland

Jarig op 21-7

1973 berichten
sinds 11-8-2004
Gravurose schreef op maandag 3 november 2014, 11:48:

> Mijn Shetlandmerrie hijgt de laatste tijd erg snel na inspanning en ik
> vraag me af hoe dat komt... Ze is 22 jaar en staat 24/7 buiten op de wei
> met schuilstal en in de koudere periode kuil bijgevoerd. Er wordt 2x in de
> week op haar 'gereden' door een klein meisje en voor de rest longeren,
> wandelen of mennen. Zo nu en dan heeft ze een dag rust. Na inspanning
> krijgt ze cavalor senior met wat haver en lijnzaadolie op aanraden van de
> winkel. Ze zweet normaal maar hijgt al erg snel en het duurt langer
> voordat ze weer op adem is. Haar vacht is wel sneller dik dan dan de rest
> van de paarden ...knip...

Volgens mij: het is nog erg zacht weer voor de tijd van het jaar. Paarden die zo'n enorme wintervacht hebben als Shetlanders krijgen het daardoor veel te warm en gaan bij geringe inspanning al hijgen. (IJslanders doen dat ook. Toch, Miriam? ;-) )

Ik zou zeggen: scheren!! en kijken of het helpt.
Niet helemaal scheren natuurlijk, maar strepen scheren op plekken waar paarden eerder zweten, zodat ze daar de warmte kwijt kunnen (zoals: onder aan de hals, en bij de oksels en liezen).
Je kunt google-en en vindt dan diverse foto's van geschoren Shetlanders en IJslanders..
Volg datum > Datum: maandag 3 november 2014, 16:233-11-14 16:23 Nr:269037
Volg auteur > Van: Coralie Opwaarderen Re:269032
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: droes enting Structuur

Coralie
Gulpen
Nederland

Jarig op 21-7

1973 berichten
sinds 11-8-2004
Geertje schreef op maandag 3 november 2014, 12:10:

> Is een booster dan wel nodig?

Nee.

> Misschien iemand hier die er meer van weet?

Geen ervaring, maar als een paard eenmaal voldoende afweerstoffen heeft, dan krijgt hij de ziekte niet meer.
Daar kan je toch info over vinden op i-net? Of?
Volg datum > Datum: maandag 3 november 2014, 16:513-11-14 16:51 Nr:269038
Volg auteur > Van: joop Opwaarderen Re:269032
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: droes enting Structuur

joop
Homepage
Frankrijk


5046 berichten
sinds 20-6-2005
Geertje schreef op maandag 3 november 2014, 12:10:

> Was eigenlijk gewoon benieuwd wat jullie hier over denken?
> Op stal is nu twee keer droes geweest, beide keren zijn mijn paard (26 en
> 7) niet ziek geworden. Met name de oudste heeft beide uitbraken zeker

> Neem aan dat de oudste zeker wel een immuunrespons zal hebben, dus gaat
> een enting dan iets toevoegen? Is een booster dan wel nodig
>
> Misschien iemand hier die er meer van weet?

het vaccin schijnt de ziekte niet te voorkomen, alleen iets minder erg te maken. Misschien zijn je paarden al immuun? ik zou zeker als er bijwerkingen zijn helemaal niet overwegen eens in de 3 - 6 mnd te vaccineren. Ik zou het zowiezo niet overwewgen, geen enkel vaccin is ongevaarlijk. ik zou zelf ook niet elk half jaar een vaccin overwegen zeker niet als het risico's heeft en je er zowiezo een dikke lip aan overhoudt.
Naschrift (maandag 3 november 2014, 16:52):
misschien is het ook helemaal gee goed vaccin, gezien de efficientie en frequentie
Volg datum > Datum: maandag 3 november 2014, 17:183-11-14 17:18 Nr:269039
Volg auteur > Van: Jean Mclean Opwaarderen Re:269036
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Iemand die dit herkent? Structuur

Jean Mclean
egmond-binnen
Nederland

Jarig op 29-12

517 berichten
sinds 25-3-2004

Ik zou zeggen; aanpassen aan het seizoen. Ik vind scheren uit den boze. Even wat rustiger aan doen, tot het kouder wordt buiten. Dan merk je vanzelf dat het beter gaat en gaan ze ook niet meer zo zweten.
Het is inderdaad erg warm geweest en met zo een dik vacht is dat niet fijn als je dan ook nog moet "werken".
Volg datum > Datum: maandag 3 november 2014, 17:293-11-14 17:29 Nr:269040
Volg auteur > Van: Geertje Opwaarderen Re:269037
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: droes enting Structuur

Geertje
Den Haag
Nederland

Jarig op 17-3

1315 berichten
sinds 17-12-2005
Het is niet zo simpel dat als ze eenmaal antistoffen hebben ze het dan niet meer krijgen. Er is wel wat info te vinden, maar niet extreem veel. Kan niet heel goed vinden hoe vaak het dan zou moeten bijvoorbeeld.
Als je er mee bereikt dat de ziekte minder erg verloopt, is het best een goed vaccin toch. Er gaan paarden aan dood, best mooi om dat te voorkomen. Kan alleen ook niet vinden hoeveel strains je vaccineert en hoeveel er frequent voorkomen.
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 17936½ van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact