InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18942 onderwerpen
275559 berichten
Pagina 1720 van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: dinsdag 10 mei 2005, 17:5910-5-05 17:59 Nr:25786
Volg auteur > Van: alice de beer Opwaarderen Re:25782
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: natuurlijk bekapt en stukjes van de hoeven af Structuur
alice de beer
Driebergen-Rijsenburg
Nederland

Jarig op 4-5

39 berichten
sinds 8-4-2005
Ilona Kooistra schreef op dinsdag, 10 mei 2005, 15:21:

> Hoi Alice,
>
> Het komt vreemd op me over dat er stukken van de hoefwand af

>
> Ilona
> --
> Let's keep on moving naturally!

Hoi Ilona, ik zal proberen foto's te maken.
Nog even over die mustangroll: moet die ronding aan alle kanten? Mijn bekapster zegt dat er alleen een ronding moet zijn op het afrolpunt, dat is dus eigenlijk alleen bij de toon, maar daarnaast, nog voor de kwartieren moet volgens haar de hoefwand vlak zijn, geen ronding daar dus en op de hielen al helemaal niet maar dat laatste snap ik wel, ze moet niet naar achteren vallen...
Die stukjes naast de toon zeg maar zijn nu net de stukjes die eraf gebrokkeld zijn. En achter ook een beetje in de kwartieren. Misschien is de mustangroll niet rond genoeg?
groetjes Alice
Volg datum > Datum: dinsdag 10 mei 2005, 18:1010-5-05 18:10 Nr:25787
Volg auteur > Van: Nick Opwaarderen Re:25707
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: libra : een handvol bedenkingen Structuur
Nick
Nederland


5000 berichten
sinds 13-3-2004
Peter Donck schreef op maandag, 9 mei 2005, 16:40:

Lang zitten kijken naar dit bericht en zitten denken of ik er wel of niet op zou reageren....ik wil toch proberen om het in normaal Nederlands te beschrijven waar ik bij deze gedachte gang van jou in de knoop raak.

> Stel dat je bovenop een muur staat en je wil een zak aardappelen
> van 50kg omhoog trekken, dan kan je hem (de aardappelzak dus)
> gewoon vastknopen en met 50kg tegenkracht omhoog proberen te

> Daarvan hebben wij dus 25 kg vast en trekken dit omhoog, jochei.
> De andere 25 kg trekt de muur inert omhoog, maw, we zetten de
> helft van de aardappelzakkracht over op de muur die ons dus een
> “handje” helpt.

Nou ga ik even de muur voorstellen als de ring, waardoorheen het touwtje loopt.
Ik trek aan de ene kant (teugel) met 1 kg en wat gaat er dan gebeuren?
Door de ring loopt deze lijn naar de zijkant van de kaak en naar achter de oren, daar zit dan die zak met piepers?
door de ring gaat het touw onder de kaak naar achter, daar komt een druk op van 500 gr. (25 kg in jou voorbeeld) en er gaat van mijn 1 kg. trekkracht naar de neus(muur) ook 500 gr. (ook 25 kg in jou voorbeeld) omdat daar die ring aan vast zit.
Deze 500 gr. gaat dan ook nog eens verdeeld worden over 2 lijnen, dus op elke lijn staat dan 250 gram.
Als IK nou het zooitje bij elkaar optel....kom ik toch echt niet zo hoog uit, zelfs niet als ik met 2 handen ga trekken.


> grossomodo de werking dezelfde met dit verschil dat de opwaartse
> kracht van de teugel nu opgevangen wordt door de verschillende
> raakpunten onder de onderkaak tot aan de zl-knoop. Een fenomeen
> dat alleen de wrijvingskrachten in de hand werkt.

Hier onderaan doe je er wat gemakkelijk over nmm. om er alleen wrijvingskracht aan te verbinden.
Hoeveel kracht wordt er dan opgenomen door die vaste punten bijvoorbeeld?
Juist deze kruisende teugels zijn zo essentieel in de werking van dit hoofdstel zodat je met die minimale druk toch een signaaltje af kan geven op een manier die het paard ook nog begrijpt en zo minder tegenwerking opleverd.
Daar komt bij dat je met jou berekeningen uitgaat van een katrol.
Een katrol is een draaiend wieltje over een as die er voor zorgt dat je makkelijker meer gewicht kan trekken zoals je stelt.....maar dan moet dat katrol wel mee draaien, anders wordt het al een stuk moeilijker.

Maar buiten dit alles het belangrijkste punt....die gewichten die je in je voorbeelden steld.
Verander nou die "normale" 2 tot zelfs boven de 10 kilo eens in 20 gram?(2 handen 10 gr. zoals Egon aangaf) Want dat was de bedoeling niet he ? om er 2 kilo trekkracht of meer op te gooien.
Dat was nou juist het punt wat heel normaal gevonden wordt en waar we van af willen.
Dan werkt dit ding gewoon niet meer omdat het scheef gaat zitten en je wil toch "sturen" dus zal je die druk moeten verminderen.
Werkt het wel omdat je toch de onderkant strakker heb geknoopt dan zal je ook door de dunnere lijn minder kracht gaan zetten omdat het niet prettig wordt aan je vingers. Doel behaald?

Waar praten we dan eigenlijk nog over als je daadwerkelijk maar die 20 gram gebruikt?
Zie jij dan nog steeds liever dat bit , neusriem en sperriem om een paard te kunnen besturen?
Juist door dit hoofdstel wordt de ruiter, in tegestelling van de normale hoofdstellen bewust gemaakt van het fijt dat je meer bereikt door minder te doen.
Das iets wat ik met alle andere spullen nog niet eerder heb mee gemaakt!
En nou juist daar draait het om bij dit hoofdstel!
Dat is het punt dat je bij een hoofdstel met bit niet over kan brengen bij de mensen, met een gewoon touwhalster ook minder omdat daar meer ruis in zit.
Natuurlijk kan je ook aan een bit een vissnoertje vast knopen als teugels en dan zal je ook leren minder hard te trekken....maar dan zijn er nog de andere nadelen van dat bit die bij dit hoofdstel verdwenen zijn.

En om dan het plaatje kompleet te maken....doe nou met je rekenvoorbeeld eens hetzelfde maar dan met de teugels verbonden aan een bit en vertel ons dan eens wat er volgens jou aan gewicht op dit bit terecht komt? en op die neusriem, sperriem en nekriem?
Doe dit zelfde verhaaltje dan ook meteen even voor een gewoon touwhalster waarbij de krachten dus wel vol op de neuslijn terrecht komt ,die dan ook nog meestal veel te laag zit.

IK vind je commentaar prima, hoor graag de denkwijze van mensen die er blijkbaar verstand van hebben zodat we niet op een persoon af hoeven te gaan...maar ik vind dat dat dan wel opbouwend moet zijn....om terug te vallen naar de ouwerwetse middelen vind ik eigenlijk een blijk van zwakte.
Daar overtuig je mij iniedergeval niet mee.
Of heb je al een alternatief die zonder deze krachten werkt maar met de zelfde doelstelling?
Dan horen we dit graag natuurlijk.
O ja, wel graag in een beetje begrijpbaar Nederlands zodat een ieder het kan volgen.

Gr, Nick (die overigens nog steeds niet het verhaal van het als touwtje fungeren snapt)
Volg datum > Datum: dinsdag 10 mei 2005, 18:2210-5-05 18:22 Nr:25788
Volg auteur > Van: Nick Opwaarderen Re:25689
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Nieuwe pagina Structuur
Nick
Nederland


5000 berichten
sinds 13-3-2004
Huertecilla schreef op maandag, 9 mei 2005, 9:23:

> Zonder de gesloten neusriem wordt de Tai-Chi 'muur' redelijk
> floppy en dat is niet onder alle omstandigheden gewenst. Zéker
> bij gymnastiserend beleren niet.

Tja HC, dan ben ik weer terug bij af , want wat je nu schrijft......

¡Píng!
Je zegt kalm 'rustig', of vrolijk 'een béétje sneller', waarschuwend 'euh!' of scherp '¡néé!' etc. en dat is heel eenvoudig een vorm van aanleuning met de stem :-)
Of je dat met/zonder bit of wat voor optoming ook doet is irrelevant.

gaat dan weer in tegen wat je eerder zoals hierboven aan Egon schreef.
Ik snap het dan in iedergeval niet meer, maar goed, wie ben ik.

Gr, Nick
Volg datum > Datum: dinsdag 10 mei 2005, 19:1910-5-05 19:19 Nr:25789
Volg auteur > Van: Opwaarderen Re:25786
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: natuurlijk bekapt en stukjes van de hoeven af Structuur
Hoi Alice,

voor de goede orde: de mustangrol zit wel degelijk RONDOM! Dus ook de kwartieren moeten worden gerond! Als je de hielen afrondt en je paard zou dan "achterovervallen" is onzin. Ze staat stevig op vier hoeven en van achterovervallen is echt geen sprake. In wild terrein zal bij een natuurlijk levend paard de hele omtrek van de hoefwand vanzelf afronden. Jij zegt dat de "chipjes" juist bij de kwartieren zitten? Hier ligt dus ook je antwoord. Afronden die kwartieren, net als de toon!
Dat zou moeten helpen.
Groetjes,

Jan

alice de beer schreef op dinsdag, 10 mei 2005, 17:59:
Volg datum > Datum: dinsdag 10 mei 2005, 19:2010-5-05 19:20 Nr:25790
Volg auteur > Van: Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Mijn merrie wil sinds kort niet normaal de wei in!!! Structuur
Ik heb een dravermerrie van 6 jaar die sinds kort niet meer normaal en rustig de wei in gaat!!! Ze staat bij een pensioenstal die s`ochtends alle paardenboxen los doen en zo de paarden vanzelf het land in gaan. Zo gaan ze de stal ook weer in. Daarvoor deed ze dit nooit die mensen hadden gewoon hekken. Maar hier hebben ze schokdraad, dit vindt ze dood eng !!! Als ik haar het land uit haal gaat het nog wel met wat gesteiger!!! Maar weer terrug in het land is echt een hel ze bokt, steigert, trapt noem maar op iedergeval ik hou haar niet meer. Heb al vanalles geprobeerd niks helpt. Tongvast houden wil ook niet. Is een hengsten bit wat? Weten jullie raad?
Volg datum > Datum: dinsdag 10 mei 2005, 19:4610-5-05 19:46 Nr:25791
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:25788
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Nieuwe pagina Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Nick Altena schreef op dinsdag, 10 mei 2005, 18:22:

> Huertecilla schreef op maandag, 9 mei 2005, 9:23:
>
>> Zonder de gesloten neusriem wordt de Tai-Chi 'muur' redelijk

> schreef.
> Ik snap het dan in iedergeval niet meer, maar goed, wie ben ik.
>
> Gr, Nick

Zoals 99% van de meelezers inclusief ikke.
Zal ik het nog eens uitleggen.
Waar gaat het om Nick?
Het gaat om het feit dat je kunt rijden zonder je paard een brok staal in zijn mond te leggen.
Een brok staal die zelfs zonder dat je er aan trekt altijd in de weg hangt en lastig is voor een paard.
Nu is er iets bedacht dat als halster kan werken, als halster en leidtouw en als hoofdstel waar heel gemakkelijk alvast de teugels aan vast zitten.
Met als resultaat dat het bij mijn paard zo gevoelig werkt dat wanneer je niet met onbeweeglijke handen en losse teugel rijdt het paard als een dronkenman over straat zwalkt.
Om hem te sturen heb ik geen kracht nodig en het is toch zo, ik geloof zoals Pien ergens schreef, dat met een los teugeltje rijden ons ultieme doel is.
Druk op de teugels is dus niet aan de orde.

Vandaar dat ik om bovenstaande voordelen met de libra rijd. Zal ik me druk maken hoeveel druk je op het touw kan zetten?
Waarom? Mijn doel is bereikt!
Een alles- in - een ding rond zijn hoofd waarmee ik minimaal lastige aanwijzingen geef en waarmee ik het ijzerwerk thuis kan laten.
Wat snap je nou niet :)*
Piet
Volg datum > Datum: dinsdag 10 mei 2005, 20:2310-5-05 20:23 Nr:25792
Volg auteur > Van: Nick Opwaarderen Re:25791
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Nieuwe pagina Structuur
Nick
Nederland


5000 berichten
sinds 13-3-2004
Piet schreef op dinsdag, 10 mei 2005, 19:46:

> Nick Altena schreef op dinsdag, 10 mei 2005, 18:22:
>
>> Huertecilla schreef op maandag, 9 mei 2005, 9:23:

> minimaal lastige aanwijzingen geef en waarmee ik het
> ijzerwerk thuis kan laten.
> Wat snap je nou niet :)*
> Piet

LOL ik snap dit wel Piet.....er is maar een ding wat ik nog aan het zoeken ben, das die blinde muur die ik wel heb maar niet kan vinden.

Nou zonder dollen, het ging mijn dus om de neusriem die noodzakelijk zou zijn als random-aanleuning volgens het bericht van HC naar Egon, maar die achteraf dus eigenlijk niet nodig is volgens zijn laatste bericht.

Gr, Nick
Volg datum > Datum: dinsdag 10 mei 2005, 20:2510-5-05 20:25 Nr:25793
Volg auteur > Van: Opwaarderen Re:25556
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: kribbebijten/luchtzuigen Structuur
janet blaak schreef op maandag, 2 mei 2005, 17:11:

> lyensa schreef op zaterdag, 30 april 2005, 19:27:
>
>> Hallo,

> situatie begint etc etc moet je proberen uit te zoeken en dan
> kijken of je de cirkel kunt doorbreken.
>
> gr janet

mijn paard heb ik nu 6 jaar en ze doet het al heel lang. de man waar ik haar van gekocht heb zei dat haar moeder en oma het ook deden. ik leg nu ook af en toe dikke stenen op de paal. de eerste keer vond ze dat heel vreemd, was wel lachwekkend. nu denk ik dat ik het land bij langs ga om het bovenop de paal ook af te rasteren met een draad, zodat ze geen houvast kan krijgen. ze loopt met andere paarden. en opm de trailer doet ze het niet.
lyensa
Volg datum > Datum: dinsdag 10 mei 2005, 20:3110-5-05 20:31 Nr:25794
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:25790
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Mijn merrie wil sinds kort niet normaal de wei in!!! Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
petra1984 schreef op dinsdag, 10 mei 2005, 19:20:

> Ik heb een dravermerrie van 6 jaar die sinds kort niet meer
> normaal en rustig de wei in gaat!!! Ze staat bij een
> pensioenstal die s`ochtends alle paardenboxen los doen en zo de
> paarden vanzelf het land in gaan. Zo gaan ze de stal ook weer
> in. Daarvoor deed ze dit nooit die mensen hadden gewoon hekken.
> Maar hier hebben ze schokdraad, dit vindt ze dood eng !!! Als ik
> haar het land uit haal gaat het nog wel met wat gesteiger!!!
> Maar weer terrug in het land is echt een hel ze bokt, steigert,
> trapt noem maar op iedergeval ik hou haar niet meer. Heb al
> vanalles geprobeerd niks helpt. Tongvast houden wil ook niet. Is
> een hengsten bit wat? Weten jullie raad?

Dit is een te groot probleem om dit even hier in dit stukje tekst op te lossen.
Wel enkele adviezen:
Vergeet rare dingen als tong vast houden, vergeet vooral een hengstenbit.
Jouw paard heeft op de een of andere manier een trauma voor schrikdraad opgelopen. Elke keer als ze daar in de buurt komt en jij gaat met haar vechten om ze er toch langs te lopen zal ze meer en meer bevestigd worden dat het daar niet pluis is en harder terug gaan vechten.
Vergelijk het maar met een springpaard, je paard wil niet graag over een bepaald obstakel springen. Om haar te dwingen geef je haar voor het springding een tik. In plaats van er over te springen zal ze binnen de korste keren er niet eens meer in de buurt willen komen.
Dit is met vechten nooit op te lossen. Het is alleen maar op te lossen door het enige toe te passen waarmee we kunnen winnen van een paard en dat is met geduld.
Ik zou zo snel mogelijk mijn paard weer terug brengen naar waar het vandaan kwam, liever nog een wei met een schuilstal zoeken.
En dan gaan leren. Leren hoe je de band met je paard verbetert, Onderzoek eens of Parelli iets is voor je, kijk eens of de methode van Inge Teblick ( ff googlen) je kan helpen. Kijk eens waar ze demo's geeft.
Lees "True horsemanship through Feel" ( staat hier op de boekenlijst) en "grondwerk met paarden" van Inge.
Een paard martelen is nooit een oplossing.
Piet
Volg datum > Datum: dinsdag 10 mei 2005, 20:4310-5-05 20:43 Nr:25795
Volg auteur > Van: Peter Donck Opwaarderen Re:25787
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: libra : een handvol bedenkingen Structuur

Peter Donck
Homepage
moorslede
belgie

Jarig op 5-10

5970 berichten
sinds 18-9-2004
Beste Nick, ik zal je niet uit je lijden verlossen, integendeel, bij deze verwijs ik je bericht naar de prullenbak. Ik heb het deels gelezen, deels overvlogen omdat me al snel duidelijk werd dat je er een deftig potje van aan 'tbreien bent. Terug naar af en huiswerk overdoen : daarom, pluis eerst de site van egon GOED uit, lees daarna vervolgens mijn bericht nog eens met aandacht, een open mind, objektief én zonder sentimenteel gedoe.
Waar het mij om te doen is, is objektief de krachtinwerking op het hoofdstel, in casu de libra, te bestuderen en voor iedereen duidelijk te maken. Het ligt absoluut niet in mn bedoeling het ding noch de ontwerper af te kraken, te verguizen of naar de hel en zn dierbare voorgeborchten te verwijzen, integendeel.
Verander voor mijn part de kg in grammen, de mechanikalogika BLIJFT dezelfde. Waar het om gaat is de ontwikkeling van de verschillende inwerkende krachten en vooral begin niet overal ringetjes en dingetjes aan vast te knopen, de ring aan de neusriem stelt de ring aan de aardappelzak voor ; de muur is het vast punt en is het kopstuk tussen beide zoeteliefjesknopen; de hand die trekt blijft de hand die trekt ! Maak van een losse-katrol-systeem aub géén vaste katrol !!!!
Egon heeft het al door, dat bleek uit zijn bericht in re. Alleen omfloerst hij de zaken nogal en wimpelt de krachtenwerking af met de stelling dat je die kracht niet hoéft te gebruiken en de diameterdrukverdelingstheorie !
Mijn stelling blijft deze : bij een gewoon bit werkt de kracht als 1 in de hand tot 1 op het paardenhoofd ; bij de libra werkt de kracht als 1 in de hand tot 3 op het hoofd (én als knijpkracht).

For the record : ik ben gééééééén voorstander van neusriemen, speciale bitten, hulpteugels en ander SM-tuig, ben ook niet te vinden voor sporen, heb er trouwens nog nooit mee gereden en kan me géén enkele situatie inbeelden waarin ik die zou nodig hebben ; al mijn paarden zijn zonder bit geleerd en gereden, waarbij de oudste wel nog werd overgegaan tot bit, maar dat kan er weer uit. Ik vind een touwhalster of een stalhalster, zelfs een bosal nog steeds minder inwerkend dan de libra, alle sentimentele, subjektieve en antropomorfe opwerpingen ten spijt ! maar hang in godsnaam die neusriempjes wat hoger.

aan het werk nu !
hop
nog steeds even minzaam,
uw krachtenverwerker, de belg
Volg datum > Datum: dinsdag 10 mei 2005, 20:4810-5-05 20:48 Nr:25796
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:25790
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Mijn merrie wil sinds kort niet normaal de wei in!!! Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
petra1984 schreef op dinsdag, 10 mei 2005, 19:20:

> Ik heb een dravermerrie van 6 jaar die sinds kort niet meer
> normaal en rustig de wei in gaat!!! Ze staat bij een
> pensioenstal die s`ochtends alle paardenboxen los doen en zo de
> paarden vanzelf het land in gaan. Zo gaan ze de stal ook weer
> in. Daarvoor deed ze dit nooit die mensen hadden gewoon hekken.
> Maar hier hebben ze schokdraad, dit vindt ze dood eng !!! Als ik
> haar het land uit haal gaat het nog wel met wat gesteiger!!!
> Maar weer terrug in het land is echt een hel ze bokt, steigert,
> trapt noem maar op iedergeval ik hou haar niet meer. Heb al
> vanalles geprobeerd niks helpt. Tongvast houden wil ook niet. Is
> een hengsten bit wat? Weten jullie raad?

Zoals altijd moet je je afvragen waarom een paard wat doet. Nou heb ik toevallig ook een draver, en die is supergevoelig voor stroom. En nou wordt het een wat technisch verhaal: voor stroom zijn altijd een heen- en een terugvoer nodig (zie het snoer van een schemerlamp). Bij schrikdraad is de toevoer het schrikdraad, de terugvoer is de aarde. Alle stroom die door het schrikdraad loopt moet weer terug naar het schrikdraadapparaat, die is uitgerust met een aardpen.
Stel nu dat het schrikdraad ergens tegen wat struikjes aanhangt. De stroom gaat dan via de struikjes naar de grond, en gaat via de grond weer terug naar de aardpen. Als je paard die denkbeeldige lijn, van "lek" naar die aardpen kruist, dan gaat een deel van de stroom niet via de grond maar via zijn benen, en sommige paarden worden daar panisch van. Toevallig zit bij mij de aardpen ergens in de buurt van een doorgangshekje, en alle paarden gaan daar prima doorheen, behalve mijn draver. Die neemt een mega-sprong en sjeest er doorheen, tenzij ik het hele schrikdraadapparaat eerst uit zet (en dan nog is ie skeptisch).

Kijk dus even na of het bovenstaande op jouw situatie van toepassing kan zijn. Wellicht kan een verbetering/herstel van de installatie het probleem oplossen.

Groeten,
Frans
Volg datum > Datum: dinsdag 10 mei 2005, 20:5810-5-05 20:58 Nr:25797
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:25789
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: natuurlijk bekapt en stukjes van de hoeven af Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
Inderdaad zit de mustangroll helemaal rondom! Precies om de reden die Jan zegt, het is in de natuur ook zo door de oneffen ondergrond. Een afgeronde hoefwand is véél sterker dan een platte. Bij de toon kun je meestal wel een grotere afronding maken omdat de hoefwand daar vaak dikker is tov de kwartieren, en hoe dikker de wand is hoe groter je de ronding kunt maken (weet je nog die ene voorbeeldfoto met de vraag "op welke foto is de mustangroll goed gemaakt"?)

Ilona
--
Let's keep on moving naturally!
Volg datum > Datum: dinsdag 10 mei 2005, 21:0110-5-05 21:01 Nr:25798
Volg auteur > Van: Nick Opwaarderen Re:25789
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: natuurlijk bekapt en stukjes van de hoeven af Structuur
Nick
Nederland


5000 berichten
sinds 13-3-2004
Zuijdevelt schreef op dinsdag, 10 mei 2005, 19:19:

> Hoi Alice,
>
> voor de goede orde: de mustangrol zit wel degelijk RONDOM! Dus

> Jan
>
> alice de beer schreef op dinsdag, 10 mei 2005, 17:59:
>

Er is natuurlijk wel een verschil tussen afronden en afronden.
Het afronden waarover wij het hebben is gewoon juist net afronden om te voorkomen dat er scherpe randen ontstaan zodat er stukken af breken of scheuren optreden.
Indien je zo afrond dat het paard achterover kan gaan vallen dan uhhhh....heb je wel erg veel afgerond.
Waar je mee in de war bent is denk ik met het verschil tussen afronden van de toon en het afwikkelpunt naar achter verleggen van diezelfde toon, iets wat je overigens nmm. alleen moet doen als er echt noodzaak toe is, bijv. een veel te lange toon.
Kijk nog eens even goed op deze site naar de plaatjes, dan zul je zien dat ook de zijkanten en bij de kwartieren ook afgerond wordt ,hoewel die de grond eigenlijk niet eens echt raken als je de zool aanhoud.
Daar zie je vanaf de zijkant gezien als de hoef op de grond staat dat de wand bij de kwartieren iets hoger liggen dan de rest van die zijkant .
Gr, Nick
Volg datum > Datum: dinsdag 10 mei 2005, 21:0310-5-05 21:03 Nr:25799
Volg auteur > Van: Natasja Cornelissen Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: melk geven na het spenen Structuur

Natasja Cornelissen
Borgloon
België

Jarig op 6-5

125 berichten
sinds 27-10-2004
Hallo,

sinds een week of 3 is mijn veulen bij zijn moeder weg. Hij amuseert zich goed bij zijn veulenvriendjes, maar mams blijft treurig. Haar uiers zijn wel al flink geslonken, maar als ik ze even aanraak komt er nog melk uit. Hoe lang duurt het normaal voordat de melk weg is en kan het zijn dat als ze nog een beetje melk geeft als haar veulen weer terug bij haar komt hij weer gewoon gaat drinken? Hij is nu voor een maandje weg om haar wat rust te geven en bij te laten komen en zodat hij eens een beetje socialiseerd.
Volg datum > Datum: dinsdag 10 mei 2005, 21:0410-5-05 21:04 Nr:25800
Volg auteur > Van: Trudy Opwaarderen Re:25757
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Afwijkend merriegedrag; wie weet raad? Structuur

Trudy
Nederland

Jarig op 19-8

1857 berichten
sinds 11-10-2004
Frans Veldman schreef op dinsdag, 10 mei 2005, 8:47:

> Het lijkt weer beter te gaan.
>
> Het is nu genoeg om met een klein handje haver in een grote

> jong het meestal niet redt... laten we hier dus toch maar wat
> afwijken van de natuur.
>
> Groeten,

> Frans
Allereerst ,proficiat met jullie mooie veulen.
Vervelend ,dat t de eerste dag niet zo goed ging ,maar ik las al ,dat al beter ging..
Ja ,die kinderen ook,,ze doen noooit wat je met al je goeie zorgen bedenkt..
Nou ja ,een groot stuk vertrouwen ,en de rest gaat dan wel vanzelf ,met wat hulp..
Ik heb dit zelf niet meegemaakt bij mijn veulens ,en wat jij zegt ,dat haris haar veulen niet heeft schoongelikt ,zal absoluut er mee te maken hebben gehad en waarom??
Ik ben blij om te horen ,dat t nu goed gaat ,en eenmaal goed ,blijft t goed..
Toch lijkt t mij interressant,om eens op onderzoek te gaan ,waarom dit is gebeurd..

Ik zag op de tv een verhaal van een koe ,die een kalf had gekregen ,maar omdat ze te zwak was ,kon ze t kalf niet schoonlikken..
Een van de mensen die daar bij was smeerde t vocht ,van t kalf op de mond van de koe ,en toen dit nog niet hielp ,haalde hij er een paar honden bij..
Toen t kalf in gevaar kwam ,stond de koe uiteindelijk op ,om haar kalf te verdedigen..

Ik moest wel lachen ,om jouw opmerking ,dat je misschien in de maling werd genomen (met je emmertje haver in de nacht)

Nou ,als ik wel eens met Vera bezig ben ,of ik zie haar bezig met dingen ,ga ik ook wel eens twijfelen.HAHAHA
Je hebt natuurlijk kans ,dat haris t zo goed heeft bij jullie ,dat ze dacht
dat jullie dit varkentje(veulentje)ook wel zouden wassen..
Nou ,veel plezier
Vriendelijke groeten trudy
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18942 onderwerpen
275559 berichten
Pagina 1720 van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact