Anne Maria schreef op zondag 29 januari 2012, 20:46:
> e m kraak schreef op zaterdag 28 januari 2012, 21:14:
>
>> Maar wat is precies "te laag"? Waar is dat tegen afgezet en wie heeft
>> dat waarom zo bedacht? Ik zou daar eigenlijk best veel betere info over
>> willen.
>
> Misschien een ont-zet-tend domme vraag,
vind ik dus juist niet
> maar ik loop hier al langer mee en
> in 'real life' blijkt niemand me het antwoord hierop te kunnen geven: hoe
> worden alle gewenste voedings- en mineralen waardes bepaald? Echt geen
> flauw idee, wordt er naar de standaardwaardes in het bloed van gezonde
> dieren / mensen gekeken of iets?
>
> Ik weet dat alle voedingsvoorschriften door de jaren nogal veranderen,
> daar gaat m'n vraag dus niet over. Gewoon simpel, hoe wordt vastgesteld
> wat de gemiddelde / ideaal waarde van mineralen in het lichaam is?
>
> Bvd
Vaag he? Zelfs in wikipedia kan ik er niet veel zinnigs over vinden.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Aanbevolen_dagelijkse_hoeveelheid"vastgelegd in de jaren '30"... "wordt in NL opgesteld door de Gezondheidsraad, een adviescollege van de regering"
http://www.gr.nl/Een jaren 30 concept dus, in beginsel ooit vast heel goed bedoeld in tijden van schaarste en "crisis". Hoe onafhankelijk dat allemaal nog is (als ik aan die "schijf van 5", de verplichte "schoolmelk" van eertijds, de appeltjes die zo nodig gegeten moesten worden en daarna weer niet... de "pitamientjes" in de pindakaas, e.d. denk heb ik daar mijn twijfels bij) zouden we helemaal moeten natrekken en daar heb ik even geen zin in want het nu net te mooi weer hier

Maar over het hoe de normalisatie technisch in elkaar zit, wat tot op de letter te controleren zou moeten zijn... geen woord!
En dan nog. Die adviezen zouden dan dus zijn opgesteld voor mensen, op een bepaalde plaats en tijdstip, niet voor andere diersoorten. Van een gezondheidsraad voor paarden heb ik tenminste nog nooit gehoord; je hebt hier al mazzel als je plaatselijke
DA je paard niet voor een geit aanziet!
Om op het selenium terug te komen, is het niet wonderlijk dat ik tegenstand oproep met mijn berichten in deze draad terwijl NIls een ster krijgt voor het citeren van een paragraaf uit ons hogelijk gewaardeerde boekje van Bouwman? Ik had er eens niet aan gedacht in "Bouwman" te kijken, maar wat erin staat is niet strijdig met wat ik erover georakeld heb.