Corinne Corten schreef op woensdag 26 oktober 2011, 18:55:
> Beste Forumgebruikers van Paard Natuurlijk,
>
> Ik ben zelf al enkele jaren actief op dit forum. Onlangs is in NL de
> dierenpolitie gelanceerd. Ik ben daar nu een van en wel voor de regio
> Limburg/Zuid. Dit houdt in dat ik mij volledig met dierenmeldingen mag
Iedereen vindt het blijkbaar prachtig. Sorry, ik niet....
500 (!) fulltime cavia-pliesies in een tijd van algemene malaise en bezuinigingen waarin vele politie-formatieplaatsen verloren gingen of vervangen werden door goedkope nep-pliesies in een pakkie wat er op lijkt? Ik vind dat of absurd of ongeloofwaardig en aangezien het uit de politiek afkomstig is neig ik tot het laatste
Of gaat het eigenlijk,
in praktijk (want het politiek commentaar zegt ook dat als er geen "dierenwerk" is, jullie "gewoon" werk moeten doen), om 500 agenten die dit binnen kader van hun gewone, andere werk moeten gaan doen als de gelegenheid zich aandient? Dat spaart dan verdere uitbreidingen van wel dure formatieplaatsen zoals LID op termijn uit
> bezighouden en zo ook mijn collegae van de dierenpolitie. Eindelijk gaan
> zaken serieus aangepakt worden en wij werken samen met de inspecteurs van
Welke zaken en wat bedoel je met serieus? Een leger van 500 fulltime agenten veronderstelt naar mijn indruk een massaal dierenmishandelend Nederland... maar wat ontgaat mij, waarom zie ik dat niet? En hebben we wel gevangenissen genoeg om al die dierenmishandelaars die veel strenger gestraft gaan moeten worden jarenlang op te bergen, of moeten we in plaats daarvan de ouwevrouwtjesberovers maar eerder vrij laten?
> de Dierenbescherming, de LID.
>
> Niet alle mensen van de dierenpolitie weten veel van paarden af. Ze hebben
[knip]
Niet persoonlijk gericht uiteraard want beter iemand die op PN rondhangt als cavia-smeris dan anders, maar ik ben bang dat we niet blij moeten gaan zijn met dierenpolitie... als je stelt er niet veel van af te weten ben je alleen maar eerlijk, denk ik (maar wat wil je ook met een opleiding van maar liefst 6 dagen theorie en 6 dagen praktijk - en is het wettelijk niet zo dat iedere "gewone smeris" dit altijd al had moeten kunnen maar dat er, en terecht nmm, andere prioriteiten waren?). Maar wel stompzinnige en uiterst ingewikkelde dierenwetgeving willen uitvoeren terwijl de zwaarst denkbare vormen van dierenmishandelingen in ditzelfde maffe land wettelijk gesanctioneerd zijn als het maar economie oplevert... die dierenwetgeving spiegelt immers de lagen van hypocrisie en tegenstrijdigheid die in onze samenleving omtrent onze relatie tot andere diersoorten gelden.
Gemeten met wel 10 maten en minstens 3-dubbel hypocriet, ben ik bang dat die hele dierenpolitie vooral weer een populistische onderbuikpolitiek is

Corinne, vergeef me mijn cynisme, gebrek aan enthousiasme en ouwemannuhverbittering alsjeblieft en vertel wat jullie voor zinnigs gaan doen dat zonder dierenpolitie niet kon of wat de LID en AID specialisten niet veel beter kunnen.
Je hebt me even weten te verbazen (wat natuurlijk komt doordat ik geen TV heb en nauwelijks iets van "actualiteiten" mee krijg) en de dierenpolitie-website heb ik ondertussen bekeken maar daar wordt ik niet echt veel wijzer van.
Gedachten die meteen in mij opkomen zijn wel al naar voren gebracht op
http://www.elsevier.nl/web/Nieuws/Nederland/299980/Vrijwel-alle-agenten-tegen-PVVplan-dierenpolitie.htmen vooral
http://www.trouw.nl/tr/nl/4324/Nieuws/article/detail/1814644/2010/10/18/Dierenpolitie-verdwaalt-in-vage-wetten.dhtmlVooral de laatste link. Ik weet hoe maf, ad hoc en onwerkbaar dat hele "dierenrecht" in elkaar steekt, maar dat is slechts een afspiegeling van de grootst mogelijke maatschappelijke verdeeldheid erover.