InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18942 onderwerpen
275559 berichten
Pagina 15570½ van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: dinsdag 19 juli 2011, 8:2219-7-11 08:22 Nr:233537
Volg auteur > Van: marianne laenen Opwaarderen Re:233535
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Goede bekapper gezocht Structuur

marianne laenen
schilde
belgië


2030 berichten
sinds 4-2-2006

Koen Theys is een goede bekapper.

Marianne
Volg datum > Datum: dinsdag 19 juli 2011, 9:5619-7-11 09:56 Nr:233538
Volg auteur > Van: ninapean Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Met spoed bekapper gezocht regio Tiel/ Kesteren Structuur
ninapean
Betuwe
Nederland


85 berichten
sinds 25-6-2007

Ik ben met spoed op zoek naar een bekapper die de ijzers van mijn paard kan halen en hem goed kan bekappen waar dit nodig is. Mijn huidige smid durft dit niet aan i.v.m. hoefbevangenheidsymptomen.
Op de lijst van 'bekappers' hier op de site vind ik niemand die in de regio Tiel/ Kesteren werkzaam is.

Vast bedankt!
Volg datum > Datum: dinsdag 19 juli 2011, 9:5719-7-11 09:57 Nr:233539
Volg auteur > Van: ninapean Opwaarderen Re:233538
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Met spoed bekapper gezocht regio Tiel/ Kesteren Structuur
ninapean
Betuwe
Nederland


85 berichten
sinds 25-6-2007

Graag mailen naar marit.rink@live.nl
Volg datum > Datum: dinsdag 19 juli 2011, 10:4019-7-11 10:40 Nr:233540
Volg auteur > Van: edithcarolinevanderhorst Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: rode rand Structuur

edithcarolinevanderhorst
sellingen
Nederland


12 berichten
sinds 10-12-2006

na 15 jaar op de zeeklei van het hoge land van groningen te hebben gewoond zijn we vorig jaar met onze paarden naar het zuidoosten van Groningen verhuisd vlak tegen Drenthe aan. De grond hier bestaat uit zand met een bovenlaag van zeer vruchtbare aarde. Deze verandering van bodem heeft op de hoeven van onze paarden een grote weerslag gehad; veel afbrokkelingen door de droogte, een hardnekkige schimmel die via kleine gaatjes in de hoeven omhoog kruipt en nu weer iets nieuws. Omdat onze hoefsmid met pensioen is gegaan hebben we nu een nieuwe jongeman en toen hij afgelopen maandag bij ons kwam zei hij dat al onze paarden geirriteerde hoeven hebben..hij kon dat zien aan een rode lichte streep die in het witte randje, aan de buitenrand, van de hoef zit. Niet alleen de arabier en quarter maar zelfs de IJslanders die nooit ergens last van hebben zouden hier last van hebben. het zou een soort hoefbevangenheid zijn..een soort waarschuwing. Onze paarden staan van maart tot november dag en nacht buiten op 1,5 hectaren(dus steeds afgewisseld een nieuw stuk van 1.5 hect) en omdat de droogte de groei van het gras geremd heeft worden ze bijgevoerd met hooi. Ze zien er heel goed uit, zijn niet dik, glanzen, spelen, racen en grazen regelmatig maar niet fanatiek (dus met rustpauzes). heeft iemand van jullie ooit gehoord van de rode streep? De oorzaak? Graag hoor ik van jullie,

Edith van der Horst
Laude

Cumlaudehoeve.nl
Volg datum > Datum: dinsdag 19 juli 2011, 12:1419-7-11 12:14 Nr:233541
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:233540
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: rode rand Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
edithcarolinevanderhorst schreef op dinsdag 19 juli 2011, 10:40:

>
> na 15 jaar op de zeeklei van het hoge land van groningen te hebben gewoond
> zijn we vorig jaar met onze paarden naar het zuidoosten van Groningen

> Edith van der Horst
> Laude
>
> Cumlaudehoeve.nl

Heel moeilijk om er iets van te zeggen als je niks ziet.'De schimmel zóu White line disease kunnen zijn. Het brokkelen komt hoogstwaarschijnlijk van achterstallig onderhoud, de hoefwanden zijn te lang geworden en kunnen door verkeerde druk zo aan de lamellenlaag gaan trekken dat er bloedingen ontstaan die je ziet onder in de witte lijn.
Als dat niet het geval is zou het toch aan de voeding kunnen liggen. Ik neem aan dat je niks anders bijvoert en ik weet niet wélk hooi je voert en hoe zwaar die weides bemest zijn, m.a.w. hoeveel suikers ze binnen krijgen.

Piet

Clicker training is a wonderful tool for teaching
people to focus on the positive and have an
attitude of gratitude for every effort your horse
makes.
Volg datum > Datum: dinsdag 19 juli 2011, 12:4219-7-11 12:42 Nr:233542
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:233538
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Met spoed bekapper gezocht regio Tiel/ Kesteren Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Al zo lang lid van Pn en nog steeds ijzers onder de voeten van je paard? Of heb je het pas?
Je kunt élke smid bellen om de ijzers eraf te laten halen en dan een paar weken helemaal nog niks doen, dus nog even niet bekappen maar zo snel mogelijk de oorzaak van die bevangenheidsverschijnselen opsporen De leefomstandigheden aanpassen, de bekapcursus gaan volgen zodat je weet waarover je praat.
Piet

Clicker training is a wonderful tool for teaching
people to focus on the positive and have an
attitude of gratitude for every effort your horse
makes.
Volg datum > Datum: dinsdag 19 juli 2011, 12:4519-7-11 12:45 Nr:233543
Volg auteur > Van: Arabesk Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: deel 2 openbaar evenement Structuur

Arabesk
Homepage
Nederland

Jarig op 22-11

3776 berichten
sinds 14-9-2004
Volg datum > Datum: dinsdag 19 juli 2011, 12:5819-7-11 12:58 Nr:233544
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:233543
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: deel 2 openbaar evenement Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Mijn complimenten, misschien gaat er iemand nadenken.
Piet

Clicker training is a wonderful tool for teaching
people to focus on the positive and have an
attitude of gratitude for every effort your horse
makes.
Volg datum > Datum: dinsdag 19 juli 2011, 13:0619-7-11 13:06 Nr:233545
Volg auteur > Van: Arina Bezemer Opwaarderen Re:233270
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: paard niet meer te repareren?? Structuur

Arina Bezemer
Homepage
Lexmond
Nederland

Jarig op 31-10

320 berichten
sinds 22-6-2007
Suzanne Graauw schreef op donderdag 14 juli 2011, 17:28:

>
> Bij dierenkliniek geweest vandaag:arts was blij verrast dat Damien
> nauwelijks kreupel loopt en dat pees weer aardig dun was,maar helaas waren
> op de echo twee hele grote gaten te zien.....Hij moet zich eeeecht rustig
> houden nu.

Hoi Susanne balen zeg. Soms heb je wel eens erg veel pech. Ik zal voor Damien duimen. Dit wordt wel een geduld klus voor jullie.
Heb je al een andere weide voor de winter?
Volg datum > Datum: dinsdag 19 juli 2011, 13:4819-7-11 13:48 Nr:233546
Volg auteur > Van: leetje Opwaarderen Re:233123
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoesten en snot Structuur
leetje
Homepage
maassluis
Nederland


14 berichten
sinds 8-8-2004
Als het terugkerend is en niet te koppelen aan levensomstandigheden als stof oid, dan is het waarschijnlijk dat het dier zelf gevoelig is op zijn longen. Dan ligt het niet zo zeer om te voorkomen dat hij gaat hoesten. Maar ligt de vraag meer in: Hoe kan je hem zelf weerbaarder maken.

Ik ben zelf homeopaat voor dieren en met homeopathische middelen kun je dieren vrij makkelijk weerbaarder maken. Zie voor meer informatie mijn website: www.leonienoordhoek.nl
Volg datum > Datum: dinsdag 19 juli 2011, 13:5319-7-11 13:53 Nr:233547
Volg auteur > Van: Arabesk Opwaarderen Re:233544
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: deel 2 openbaar evenement Structuur

Arabesk
Homepage
Nederland

Jarig op 22-11

3776 berichten
sinds 14-9-2004
Zodra er boze reacties komen, weet je dat je in elk geval een snaar geraakt hebt. evil
Volg datum > Datum: dinsdag 19 juli 2011, 14:0919-7-11 14:09 Nr:233548
Volg auteur > Van: Unartica Opwaarderen Re:233167
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: paard niet meer te repareren?? Structuur

Unartica
Nederland

Jarig op 18-8

776 berichten
sinds 30-4-2007
Suzanne Graauw schreef op dinsdag 12 juli 2011, 19:17:

>
>> Wat is jullie ervaring, qua genezing bij een jong of 18-jarig paard??
> Hij is verder in super conditie.
> Donderdag eerst maar eens scan maken, ik blijf het toch positief zien
> hoor....

Ik heb geen tijd om alle berichtjes te lezen maar wilde wel even mijn ervaring doorgeven.

Mijn (toen nog) 20 jarige paard heeft vorig jaar 16 oktober een ernstige peesblessure opgelopen. Nooit eerder heeft hij iets gehad en is in goede conditie. Mijn dierenarts zag het ook somber in en had het over een minimale herstelperiode van een jaar, als hij al zou genezen. Dit was n.a.v. de beelden van de echo's. Er zat een groot gat in zijn pees. Dat hij heeft opgelopen toen hij op de wei stond (helaas niet zien gebeuren).

Inmiddels rijdt ik hem weer zoals voorheen. We kunnen weer lekker bosritten maken, en op de wei kan hij lekker gek doen. Hij sprint en bokt als vanouds. Het enige dat hij eraan heeft overgehouden is een hoop littekenweefsel en vocht in zijn linkervoorbeen. Dit is rondom de pees dan ook zeker 2x zo dik als zijn rechtervoorbeen.

Ik heb hem van oktober tot maart gewoon lekker zijn gang laten gaan. In die tijd zag ik hem zelf alweer af en toe galopperen door de wei, al was het kreupel. Ik ben ervanuit gegaan dat hij zelf wel aanvoelde wat kon en wat niet kon. Vanaf april ben ik met hem gaan wandelen over het harde. Ik had een heel mooi revalidatieplan gekregen (bedankt Piet) en hiermee ben ik begonnen. Gaandeweg moest ik steeds mijn paard inhouden en wilde hij steeds verder en harder dan ik van plan was. Ik heb de teugels wat laten vieren en ben hem daarin wat meer tegemoet gekomen. Ik moest joggen om hem in stap bij te houden. Uiteindelijk ben ik met hem door het (zachte) bos gaan wandelen, zodat zijn pees wat meer belast werd, om te zien hoe dit ging. Dit ging echt super. Ik kon hem niet meer bijhouden in stap. En al gauw ben ik erop gaan zitten (53 kg), in mei. Hij liep als een trein, en hoe meer de tijd vorderde hoe vaker hij uit zichzelf begon te draven. En ook weer eens een galopje waagde. Ik heb hem altijd zelf laten lopen, rechte stukken door het bos en over het harde. Als laatste ben ik met hem weer in de rijbak gaan rijden. Grote figuren, geen korte bochtjes. En inmiddels kan ik alles weer met hem doen. Ik heb goed naar hem gekeken en heb er altijd voor gezorgd dat hij uit zichzelf meer deed, dan dat ik van hem vroeg. Zo was hij alweer een tijd met zijn maatjes aan het rondrennen en spelen in de rijbak, voordat ik het zelf aandurfde om weer met hem in de rijbak te gaan rijden.

Mijn advies is dan ook.....kijk goed naar je paard en laat je niet gek maken door een dierenarts. Zij weten veel, maar hebben ook geen glazen bol. Mijn dierenarts is nog steeds stomverbaast over het herstel van mijn paard. Is ook dezelfde dierenarts die mij vertelde dat het gekantelde hoefbeen bij mijn hoefbevangen pony nooit meer goed kwam. Toen mijn paard die peesblessure opliep en er ook rontgenfoto's van moesten worden gemaakt wilde ik perse dat er ook een foto werd geschoten van mijn (2 jaar geleden) hoefbevangen pony. De dierenarts kon zijn ogen niet geloven, de kanteling was totaal verdwenen en het hoefbeen stond weer goed. Volg dus gewoon je gevoel...jij kent je paard het allerbeste.

Groetjes Jolanda
Volg datum > Datum: dinsdag 19 juli 2011, 14:2019-7-11 14:20 Nr:233549
Volg auteur > Van: Unartica Opwaarderen Re:233509
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Kun je Structuur

Unartica
Nederland

Jarig op 18-8

776 berichten
sinds 30-4-2007
Nils Vellinga schreef op zondag 17 juli 2011, 21:38:

> Blijkbaar niemand een mening over? IK weet het niet precies hoe dat zit,
> maar IK zou toch wachten, hoe spijtig ook. Toch zo lang mogelijk naar de 6
> weken toe.
>
> Nils en Olly :-)
> Creatief met IJzer,
> maar niet aan mijn paard

Ja ik ben al zo zuinig mogelijk aan het doen met het huidige hooi wat ik voer. Ik ga hier zowiezo geen 6 weken mee redden, maar toch wel 4.
Ik heb nog gekeken voor dat haverstro wat Will noemde, maar kan het hier niet in de buurt vinden. Wellicht kan ik het wel door een fouragehandel laten leveren, maar dan moet ik ineens heel veel afnemen, terwijl het maar om enkele weekjes gaat.

Ik vraag me ook af in hoeverre die 6 weken bij elk soort hooi wordt toegepast. Ik kan me voorstellen dat dat nodig is wanneer hooi te kort op het land heeft kunnen drogen, en nog niet helemaal droog is. Dan krijg je ook die beruchte hooibrandjes.
Maar ons hooi heeft een volle week kunnen drogen op het land, geen regen gehad, en veel wind en zon. Het was kurkdroog en is na het persen niet eens warmer geworden. Dus wie weet kan ik het probleemloos geven over 4 weken? Voorzichtig mengen dan maar en goed de mest in de gaten houden. Die nu door het slechte hooi al niet geweldig meer is :-(.

Groetjes Jolanda
Volg datum > Datum: dinsdag 19 juli 2011, 14:3519-7-11 14:35 Nr:233550
Volg auteur > Van: Martina Opwaarderen Re:233547
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: deel 2 openbaar evenement Structuur

Martina
Hocheifel
Duitsland

Jarig op 16-11

2894 berichten
sinds 30-7-2007
Oh mèn, kan daar niet naar kijken.
Er was hier een tijdje geleden een ijslander-evenement in de buurt. We hebben ff getwijfeld om te gaan kijken; wel leuk, allemaal paarden... maar het idee van die meestal veel te grote mensen op die paardjes die dan aan die koppen met ijzer zitten te trekken hield ons tegen. Naar die marteling kun je gewoon niet kijken. Teugels lijken vaak ook gewoon iets om je aan vast te houden. Onafhankelijke zit 'my ass'...
Een tijdje geleden was er in Bocholt België een demonstratie van een menvereniging. Wel, het bloed liep 1 paard uit z'n mond. Kon me dus ook niet inhouden vanuit het publiek daar wat over te roepen. Er werd wel gestopt, even een handdoek gepakt en weer verder gereden. Dit was een jong paard, veel te snel, dus die moest wel in de hevigste hefboomstand aan de leidsels. Was de uitleg. En dan zat er zo'n beer van een vent op de bok met handschoenen aan. Blegh. En dan dat volk dat je aan staat te staren alsof ze je zo gaan stenigen...
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18942 onderwerpen
275559 berichten
Pagina 15570½ van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact