Hoe houden jullie je paarden en waar staan ze evt gestald (en wat zijn daar de maandelijkse kosten van)?
Ik vraag dit omdat ik probeer een idee te krijgen van stallingen en manier van houden van jullie paarden.
Ik heb er zelf 2 die 24/7 buiten staan met de beschikking over allebei hun eigen stal. Ze hebben aan de stallen vast een wiede van 5200 vierkante meter tot hun beschikking, en deze is in principe altijd open. Aan de overkant van mijn eigen stuk heb ik nog een weide van 4900 vierkante meter, maar hierover moet ik besluiten of ze daarheen gaan of niet. Ze hebben dan op dat moment ook even geen beschikking over een stal. Er zit een wandelpad tussen dus ze gaan daar dan sochtends heen en savonds weer terug, ik durf ze er snachts niet te laten staan omdat die wei heel erg open is, er staat alleen prikkeldraad met stroomdraad en ze staan ontzettend open en bloot zeg maar.
Ik heb ze in eigen beheer staan, waar ik 3,5 jaar voor geknokt heb om het voor elkaar te krijgen en ik ben er ook erg blij mee maar na nog eens 3,5 verder begin ik er steeds meer moeite mee te krijgen. Al het werk komt op mijzelf neer, naast de verzorging van de paardjes moet ik ook al het onderhoud van de wei/stallen zelf doen. Ik begin nu zo hier en daar ook lichamelijke klachten te krijgen en het werk gaat ten koste van de paardjes wat dan weer niet mijn bedoeling is geweest.
Ik zit er sinds een paar dagen over de denken om een fijne paardvriendelijke en natuurlijke stalling te zoeken en mijn eigen grond te verhuren.
Via deze topic probeer ik een beetje een beeld te krijgen van wat ik voor mijn eigen grond zou kunnen vragen, en misschien zijn er nog wel goede tips over hoe ik dingen makkelijker zou kunnen maken
Iig al bedankt voor het lezen
