Omdat ik een "niet-pluis' gevoel had bij mijn fjord, heb ik een aantal weken geleden bloedonderzoek laten doen.
Ik wilde met name weten of er spake was van
IR en hoe de waarden waren van vitamine E, selenium en magnesium.
Uit het bloedonderzoek kwam dat glucose, insuline, vitamine E, calcium, fosfor, en koper in orde waren. Gelukkig dus geen IR.
Magnesium en selenium echter waren te laag. Het bloed is afgenomen in de periode dat ze nog op uitsluitend gras stond. (geen hooi erbij dus). Mijn
Da en ik dachten dat er geen sprake was van een opnameprobleem, maar dat er te weinig selenium en magnesium in het gras zat.
Inmiddels krijgt ze de supplementen magnesium en Vit E/selenium bij.
Zijn er meer mensen die zo'n zelfde soort bloedonderzoek hebben laten doen waarbij ook uitsluitend een tekort aan magnesium en selenium bleek? (Ik dacht altijd dat selenium en vitamine E met elkaar samen hingen, maar volgens de
da van GD Deventer kan er dus ook een seleniumtekort zijn als E wel in orde is).
En zo ja: laten jullie dan ook nog een soort nacontrole doen d.m.v. nogmaals bloedonderzoek? Is dat zinvol? En stop je dan een poosje met supplementen om weer te checken?? Ik vind het niet erg om supplementen gericht bij te geven als het inderdaad nodig is, maar hoe controleer je dat?
Zo langzamerhand wordt er hooi bijgevoerd (van andere en ook verschillende percelen), dus ik kan me voorstellen dat daar wellicht wel voldoende selenium en magnesium inzit.