Nils Vellinga schreef op maandag 16 augustus 2010, 22:06:
>
> Waar staat "3+"jes voor?
Strongyliden +++ is enige wat vermeld staat op de test
> Dus je beweert, dat de eerste veearts, wel heel grove fouten heeft gemaakt?
Ik beweer niets, ik constateer enkel dat eerste veearts me gezegd had dat er niets aan de hand was met paardje, enkel bloedarmoede en een factor die wijst op ontsteking, maar dat het wel in orde zou komen met goeie weidegang en ik me geen zorgen moest maken. Hij zei dat de waarden niet zo erg waren om al te beginnen panikeren.
Daarom heb ik een tweede veearts laten komen omdat ik geen genoegen nam met zijn diagnose. Blijkbaar terecht, want tweede onderzoek wees wel worminfectie aan, zowel in bloed als in mest.
> Was je weer niet overtuigt, het juiste product gebruikt te hebben?
Ik heb ze binnen gedaan in Gent omdat ik nu helemaal niet meer wist wat er aan de hand was met haar (ene veearts zei geen wormen en andere zei hoge besmetting, is heel verwarrend inderdaad).
Ik heb het zekere voor het onzekere willen nemen. De reden waarom ik in principe de eerste veearts heb laten komen, was omdat ik vond dat ze wat stijfjes en lusteloos liep. Ze sleepte wat met achterbeentjes en gaf mij geen opgewekte indruk zoals ik die van haar wel gewoon was. Ook haar linkerbil zat keihard met twee putten in de spieren, terwijl de andere kant normaal aanvoelde. Ik heb altijd gedacht dat dit paardje niet goed tegen gras kon omdat ze al eens bevangen geweest is door teveel gras te eten. Ik wou in eerste instantie weten of zij daardoor problemen had. Van wormen had ik geen vermoeden omdat ik dacht dat ze genoeg
ontwormd waren.
In Gent hebben ze nog een bloedonderzoek gedaan, mestonderzoek en spierbioptie. Het vreemde was dat daar alles ok was, alleen hematocriet waarden die heel licht onder de waarden zaten. Misschien omdat de equest al alle wormen verwijderd had in een week tijd?
> HOE zwaar?? 500 epg 1000 epg 10 000 epg?
Wat bedoel je met epg?
>> Men waarschuwde me ook voor equest, dat het giftig is voor jonge paarden
>> (sommigen raadden me het ook af om het te geven).
> Staat zelfs op de bijsluiter, maar wie leest dat?
Ik heb dat gelezen! Heb zelfs nog info gevraagd via internet, meeste zeiden me dat ik heel erg moest opletten met dit product om het aan jonge paarden te geven (equest). Staat op bijsluiter: niet voor paarden onder de zes maanden en dat je niet mag overdoseren. Voor de rest zie ik geen probleem, wormen zijn blijkbaar véél gevaarlijker,
> In het voorjaar ben je te laat en in November te vroeg, Heel wijs.
Ik heb vorig jaar in december alle paarden
ontwormd met equest pramox. Dacht dat ik te laat was omdat de veearts me november aangeraden had. Blijkbaar niet dus.
Dan heb ik in februari nog eens
ontwormd met equarell en maart met equimax.
>

Maar jou verhaal, dat je hier al eens schreef, vind ik nog steeds
> niet overtuigend, om nu ook maar blind te
ontwormen.
? Ik heb dat verhaal hier nog NIET geschreven...toch niet over dat paard. Je bent wellicht verward met het paard dat van Frankrijk kwam (die is nu helemaal ok). Ik weet nog maar pas de resultaten van dit andere paard...(26/07)