Marianne schreef op zondag, 23 januari 2005, 21:36:
> Ja, als je wilt inwerken op die punten dan moet je op die
> plekken drukken of prikken. Maar als je een halster wilt
> ontwerpen dat op geen enkele wijze inwerkt, dan zouden dat dus
Niks d'r van, dan volgen we Ilona's design!

> nmm de punten zijn die je zou moeten omzeilen, of het halster
> zodanig op die plekken moeten 'verzachten' dat er geen harde
> druk uitgeoeend wordt door bv een knoop of een metalen knopje,
> maar door iets zachts en het verbreden van het drukpunt ( oi,
> dat is moeilijk uitleggen zo achter de compu, sorry) - schreef
> je zelf ook al niet zoiets?
Hier maak je volgens mij een gevolgtrekking zonder logica dus. Zal proberen uit te leggen:
Die meridiaanpuntentoestand is iets om te activeren en dan zouden er effecten te halen zijn uit massa's mogelijke combi's van die punten. Misschien zijn er ook wel (combi's van) punten te vinden die juist desastreus zijn als je daar aankomt. Sluit ik niet uit.
Maar volgens mij wordt er nergens gezegd dat als er een riempje (of desnoods een zadel!) zomaar op willekeurige al dan niet acupunten druk uitoefent, dat acu-dinges effecten heeft. Of dat acupunten vermeden dienen te worden.
Zie je nu waarin we langs elkaar heen gingen?
Ik ben uiteraard allang blij als ik ergens bevestiging krijg geen welzijn aan te tasten, liefst dan maar van een echte chinese acu-hooggeleerde - xal es proberen via i-net zo iemand te vinden (dat durf ik dan weer wel), en op .uni-nivo schrijven die ook wel engels

&
#26202;&
#19978;&
#22909;
Egon