InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 13916½ van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: vrijdag 2 juli 2010, 8:082-7-10 08:08 Nr:208732
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:208724
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Dilemma.....??? 1 jarige Lusitano hengst UPDATE Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
Wil schreef op donderdag 1 juli 2010, 23:36:
>
> Geeft niet Els... ik weet het niet. Ik hoop het natuurlijk wel.
> Voor Lyme zit ik net te lezen dat er minstens 6 weken AB gegeven moet
> worden.. en de bijwerkingen niet opwegen tegen het eindresultaat.
> Er schijnen paarden te zijn die het chronisch hebben, maar het hoeft weer
> niet te betekenen dat ze er ook ziek van zijn.
>
Klopt. Buck heeft het ook.
Volg datum > Datum: vrijdag 2 juli 2010, 9:012-7-10 09:01 Nr:208733
Volg auteur > Van: Martina Opwaarderen Re:208677
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Paarden raken tien keer zo snel oververhit als mensen Structuur

Martina
Hocheifel
Duitsland

Jarig op 16-11

2894 berichten
sinds 30-7-2007
Anja Seijn schreef op donderdag 1 juli 2010, 17:06:

> Martina schreef op donderdag 1 juli 2010, 14:34:
>
>> Geduid wordt hier (toch?) op de verhouding inhoud-oppervlak. Een klein
>> dier heeft relatief meer oppervlak dan een groot dier om mee af te kunnen
>> koelen. Daarmee hebben we het niet over allerlei koelmechanismen die
>> aardappelen bijvoorbeeld niet hebben zoals grote oren etc :-)
>> Hoewel m'n buurman... ;-)
>
> Wellicht dat jouw buurman de uitzondering op de regel is? :-D
Ik weet het wel zeker :-M
> Maar eventjes hé ... welke "lichaamstemperatuur" heeft een aardappel
> dan? Daarnaast lijkt me de vergelijking toch echt ver te zoeken of ik heb
> moeten zitten suffen tijdens biologieles een eeuw geleden ;-) 't is mij
> niet bekend dat aardappels organen hebben of een uitgebreid
> bloedvatenstelsel. Schilletje van een aardappel is toch geenszins met huid
> te vergelijken?
De inhoud-oppervlak "regel" werd mij ooit, in een ver verleden ook ja (old wief :-D ) tijdens de biologielessen uitgelegd met een hele doos vol kleine kubussen die op elkaar gestapeld werden tot 1 steeds grotere mega kubus. Grappig wat je allemaal wel en niet onthoudt... Stel je hebt een kubus van 5x5x5 cm. Die heeft een bepaalde inhoud en oppervlakte. Zet je nu 8 van die kubussen compact op elkaar tot 1 grotere kubus zul je zien dat er ten opzichte van de inhoud veel minder oppervlakte is. Je kan het narekenen als je wil... En nog een veel grotere kubus daarbij bedenken.
Afkoeling vindt plaats aan de oppervlakte!! (van de aardappel of kubus of dier, stel dat die te warm zijn). Dus des te groter een "object" is, des te minder oppervlakte er is om af te koelen. Vandaar dat er dus allerlei mechanismen door moeder natuur uitgevonden zijn voor het meer (of juist minder) kunnen afkoelen van een dier (het voorbeeld hierboven van de grotere Siberische tijger is juist het tegenovergestelde, die koelt door z'n grootte minder snel af, ff onafhankelijk van z'n dikkere vacht en dingen die het zelfde bewerkstelligen).
De aardappel is slechts een gesimplificeerd voorbeeld van de inhoud-oppervlak "regel" dat ff los staat van bijvoorbeeld organen, bloedvaten, vacht, etc die in de praktijk ook meehelpen bij het afkoelen of warm blijven verhaal. Als een paard bv. de bloedsomloop in z'n benen afsluit door de kou verkleint ie daarmee z'n oppervlak waarmee ie af kan koelen. Een olifant heeft juist grote oren met bloedvaten om z'n afkoel-oppervlak zo te vergroten.

Over afkoelen gesproken... pfff, het was om 6 uur al 22 graden hier... geen zuchtje wind... Een beetje regen zou ook niet gek zijn. Bovengenoemde buurman is nu al 2 weken dag en nacht z'n gazon en weiland aan het sproeien, en maaien, sproeien en maaien etc etc...
Volg datum > Datum: vrijdag 2 juli 2010, 10:392-7-10 10:39 Nr:208734
Volg auteur > Van: Unartica Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Help...pony is doodsbang voor inhalator!!! Structuur

Unartica
Nederland

Jarig op 18-8

776 berichten
sinds 30-4-2007

Mijn pony staat momenteel erg beroerd erbij. Hij heeft het erg benauwd (staat te pompen met zijn flanken voor adem, neusgaten gaan verwijden bij inademen, en hij kreunt af en toe). Het is bekend dat hij een allergie heeft bij warm weer. Zijn longen krijgen dan een overgevoeligheidsreactie waardoor hij gaat hoesten, en het benauwd krijgt.
Dit krijgt hij elk jaar weleens, maar ik probeer dit zoveel mogelijk vóór te zijn, maar lukt niet altijd. Nu is gisteren de veearts geweest, en die heeft hem met grof geweld een inhalator op zijn neus gezet met Flixotide erin (pufje). Een laatste optie is Pretnison inspuiten, maar dit wil ik liever niet omdat het op langere termijn averechts werkt, en hij al eens eerder in nood Prfetnison heeft gehad. Het pufje werkt alleen dáár waar het nodig is, en zo zijn de bijwerkingen ook nihil.

De veerarts nam niet de tijd om hem de inhalator te introduceren, terwijl ik al aangaf dat mijn pony heel wantrouwend is (is vroeger mishandeld). Hij heeft hem dus in zijn oor geknepen (zelfde resultaat als de praam), en toen hebben we kunnen pompen zodat hij het spul inademde. Het moest ook wel snel....want hij had dringend medicatie nodig, maar niet op deze manier. Ik durfde er niks van te zeggen, omdat de nood aan de man was en ik deze veearts wel vertrouwde.

Nu zit ik met een pony die ik 2x daags 8 pufjes in zijn neusgat moet zien te krijgen, maar dit lukt echt niet! Hij is panisch! Een andere optie is toch pretnison inspuiten....terwijl die pufjes wel effect hebben. En een laatste optie (is ook al genoemd door de veearts) is inslapen. Maar het gaat om een allergie....de rest van het jaar is hij nooit verkouden, hij is fit, ziet er gezond uit, en loopt met zijn 20 jaar nog bosritten van 4 uur, zonder problemen. Dus ik weet dat dit tijdelijk is, en inslapen nog lang geen optie.

Kan iemand mij helpen om hem zo snel mogelijk gewend te laten raken aan die inhalator??? Ik heb eens van speedclickeren gehoord, maar hier heb ik nog nooit iets mee gedaan. Grof geweld gebruiken is geen oplossing, maar er zit wel haast achter, aangezien hij die pufjes (met inhalator) hard nodig heeft.
Als er iemand is die eventueel mij uitleg kan geven, of desnoods tegen betaling mij hier ter plekke wil helpen zou ik daar heel blij mee zijn!

Mailen mag ook, mijn emailadres is toedeliewoepsie@hotmail.com, en dan kan ik eventueel ook via mail mijn telefoonnummer doorgeven.

Alvast bedankt!!

Groetjes Jolanda
Volg datum > Datum: vrijdag 2 juli 2010, 10:432-7-10 10:43 Nr:208735
Volg auteur > Van: Peet Opwaarderen Re:208727
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Welk bitloos hoofdstel? Structuur

Peet
Nederland


1823 berichten
sinds 24-6-2004
NK schreef op vrijdag 2 juli 2010, 0:14:

> Wat ik gehoord heb over het kruislings hoofdstel is dat als je rechts
> 'trekt' het paard naar links gaat. Lijkt me toch behoorlijk verwarrend in
> het begin. Als dit niet zo is, mijn excuses, dan heb ik het verkeerd
> begrepen - of ging het over een ander hoofdstel -.

Kruislings werkt niet "tegenovergesteld".
Deze foute aanname is in de bitloos-editie van het blad BIT gedaan door twee osteopaten.
Misschien heb je dat gelezen?

--------------------------------------
Paard & Mens Connection
Volg datum > Datum: vrijdag 2 juli 2010, 11:062-7-10 11:06 Nr:208736
Volg auteur > Van: Debbie Opwaarderen Re:175189
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Nieuwe opzet van de ORUN cursus Structuur

Debbie
teteringen
Nederland

Jarig op 13-9

137 berichten
sinds 20-4-2006

Hoi allemaal,

Om nog even een oude draad op te halen.. Is het werkelijk zo dat de Orun het monopoli heeft op instucteurs opleidingen? Kan je inmiddels al bitloos mee doen aan de opleiding?
Wat weten jullie aan mogelijkheden om "les" te kunnen geven en verzekerd te zijn?

Groetjes Deborah
Volg datum > Datum: vrijdag 2 juli 2010, 11:302-7-10 11:30 Nr:208737
Volg auteur > Van: Coulash Opwaarderen Re:208734
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Help...pony is doodsbang voor inhalator!!! Structuur

Coulash
Homepage
Metslawier
Nederland

Jarig op 11-1

517 berichten
sinds 16-4-2006

Als je even googled op speedclickeren + paard komt de site van Piet Loof bovenaan: mail hem, of bel: ik denk dat hij je wel kan helpen!

Succes!
Bianca
Kl*&&%te dierenartsen soms.......
Je kan ook niet zonder, maar het overvalt je zo: ik ken het....
Word er steeds beter in om er tegenin te gaan; neem het jezelf in zoverre kwalijk, dat je je voorneemt om de volgende keer NIET meer erin mee te gaan!

In mijn geval heeft een DA mijn paardje IN de trailer gemept met een bezem, terwijl ze nog bij stond te komen van de verdoving.... Duurde hem wat te lang en terwijl hij haar mest wegveegde vroeg hij heel lief: 'zal ik even helpen?' Dus ik denk: DA, die weten wel hoe dat moet: lijdzaam heb ik (schaam) toes taan kijken hoe hij haar erin sloeg..... 8-S =-)
3 jaar later is de trailer nog teeds een issue........
Volg datum > Datum: vrijdag 2 juli 2010, 12:112-7-10 12:11 Nr:208738
Volg auteur > Van: Arabesk Opwaarderen Re:208736
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Nieuwe opzet van de ORUN cursus Structuur

Arabesk
Homepage
Nederland

Jarig op 22-11

3776 berichten
sinds 14-9-2004

eh ja volgens mij was er nu een tegenhanger geopend... was dat niet die alona opleiding?

http://www.alona.nl/index.php
Volg datum > Datum: vrijdag 2 juli 2010, 12:242-7-10 12:24 Nr:208739
Volg auteur > Van: Suzanne Graauw Opwaarderen Re:208715
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: giftige planten? Structuur

Suzanne Graauw
Homepage
Nederland

Jarig op 25-2

875 berichten
sinds 26-2-2009

Noooouuuuuuuuuuu...mijn veelvraat Lucifer is toch echt eens vergiftigd geweest door bitterzoet te eten.
Er stond nog best wat gras zelfs.Hij had echt rare verschijnselen als zwalken en spiertrillingen,versnelde hartslag,zweten en na een berg norit ging het langzaam beter.
Maar ik geef toe:Lucifer is wel echt een ENORME vreetwolf.....
Volg datum > Datum: vrijdag 2 juli 2010, 12:592-7-10 12:59 Nr:208740
Volg auteur > Van: Unartica Opwaarderen Re:208737
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Help...pony is doodsbang voor inhalator!!! Structuur

Unartica
Nederland

Jarig op 18-8

776 berichten
sinds 30-4-2007

Bedankt voor de tip!
Ga ik meteen doen.

Pfff vreselijk....ja zo stond ik er gister dus ook bij. En ik dacht nog...het zal wel zo ernstig zijn dat die veearts ook geen keus had (hij zou dat wel zo inschatten)...maar zo was het ook weer niet. Hij werd alleen maar benauwder van de stress. Maar na die pufjes ging het weer wat, al is hij er nog zeker niet.

Ik ga Piet meteen contacten!

Groetjes Jolanda
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 13916½ van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact