Kim DS schreef op zondag 21 juni 2009, 15:09:
> Hoi!
>
> Mijn pony heeft sinds vorig jaar te maken met een vorm van

> ik me?
>
> groetjes,
> Kim
Dag Kim, er is hier iemand op het forum die daar navraag heeft gedaan, in samenwerking met DAP Zeeland. Het is Tineke Nolet.
Toendertijd konden ze niet garanderen dat het een afdoende resultaat zou hebben en het was vrij kostbaar om eraan te beginnen.
Ik ben er niet zeker van of jullie precies hetzelfde bedoelen.
Immunotherapie voor mensen werkt overigens wél.
Zaak is om uit te vissen wat precies de allergene stof is... deze wordt in sterk verdunde en zuivere vorm ingenomen als druppels.
Vroeger gebeurde dit idd. met injecties, tegenwoordig niet meer.
Althans: bij mensen.
Heel vaak is een SeMe klant niet alleen maar allergisch voor de eiwitten die de bekende culicoïde mug inspuit. Daar reageert een paard op door te schuren.
Vaak is het een samenwerking tussen een slecht functionerende darmfunctie.
De mugjes zijn feitelijk slechts de trigger die ervoor zorgen dat de SeMe ontstaat.
Mijn paard is jaren geleden behandeld door een vriendin van mij die toevallig ook accupuncturiste is. Hij is er idd. heel erg van opgeknapt, maar de SeMe gevoeligheid is toen gebleven.
Je kunt het proberen, als het je geen kapitalen gaat kosten is het de moeite waard.
Verder heb ik van mensen gehoord dat ze vrij goede resultaten bereiken met homeopatische druppels die o.a. de paardendrogist verkoopt.
Puur Culico en Allergitum. De eerste bevat stoffen van de culicoïde mug.
Op die manier, maar het duurt lang, kun je je paard ook
desensibiliseren.
Je zult deze druppels ook meerdere zomers, en heel erg consequent, moeten toedienen.
Groetjes,
Wil.