Ik bedoelde inderdaad "rietachtigen en biezen", ze groeien allebei heel goed hier

.
Zowel de lange, 2 meter hoge en meer dingen met pluimen in de zomer/nazomer als de lagere dichter groene pollen. Ik zal deze zomer eens wat foto's nemen, nu ligt alles er vrij dor bij en kom ik het "rietmoeras" niet door tenzij ik een paar lieslaarzen aanschaf.
Dat stuk (rietmoeras) zou ik overigens mogen gebruiken, maar of de reeën dat fijn vinden en hoe ik dat met mijn 2 pollekes omheind krijg is me een raadsel.
Er liggen inderdaad afgevallen boomtakken ed te verrotten, laat ik ook gewoon zo (is naast de weide) en er is sluikgestort door vorige eigenaars, buren,... de bramen vind ik overigens wel leuk, lekker in de herfst en fijn om met de kinderen uit plukken te gaan.
Het natuurhulpcentrum doet hier regelmatig plantgoedacties iswm natuurpunt, de volgende lijkt me ideaal om een haag/houtwal aan te planten. Misschien heb ik binnen 5 jaar geen schrikdraad meer nodig

. Ik heb gelukkig geen paarden die vanzelf graag springen en uitbreken (alleen wijlen Pluk was dar specialist in) En zo wel, dan amuseren de paarden en de shetjes er zich maar mee.