InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18942 onderwerpen
275559 berichten
Pagina 10186 van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: zondag 21 december 2008, 22:3021-12-08 22:30 Nr:152776
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:152739
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: IJzerloos en straks ook Hoefschoenloos? Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
F B schreef op zondag 21 december 2008, 19:09:

> Gewoon effe een persoonlijke ervaring neerschrijven....
>
> In mei van dit jaar kocht ik een Fjord... een prachtig beestje,

> gewijzigd?
>
> Groetjes
> Fabienne

;-)
zoals ik tijdens de cursus heb gezegd: "doe alles met beleid". Geef een paard de kans om zijn voeten te wennen aan de omstandigheden.
Het beste voorbeeld wat we hier kennen is 'Karin ment graag' die redelijk in de buurt van je woont dacht ik.
Toevallig stond er van de week nog ergens een bericht van haar. (Kan het helaas niet meer vinden)
Ze schrijft dat ze in oktober 2005 ook in Koewacht de cursus gevolgd heeft en nu hoeft ze praktisch niks meer aan de voeten te doen. Groei en slijtage zijn dus in evenwicht.
Ze heeft 13 paarden en ment marathons met hen. Geen beter advies dan van iemand uit de praktijk!

Piet
Natuurlijk Bekappen - Outcome Based!
Volg datum > Datum: zondag 21 december 2008, 22:3621-12-08 22:36 Nr:152777
Volg auteur > Van: Anja Seijn Opwaarderen Re:152767
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: over willem en de bal Structuur

Anja Seijn
Nederland


3222 berichten
sinds 4-8-2008
Piet schreef op zondag 21 december 2008, 21:28:

> Michiel schreef op zondag 21 december 2008, 20:52:
>
>> Inge Teblick schreef op zondag 21 december 2008, 19:42:

> alleen maar aankijken genoeg.....
>
> Piet
> Natuurlijk Bekappen - Outcome Based!

Piet, dat is toch precies de reden waarom wij met z'n allen paarden zijn gaan houden of ben ik nu helemaal de weg kwijt? Je wilt toch een relatie met je paard, waarbij er sprake is van wederzijds respect en waarbij beide partijen vooral zichzelf kunnen blijven. Mijn hart kan ook een vreugdesprongetje maken als ik het weiland in loop en ik word door Jeen hartelijk begroet met een vrolijk gehinnik waarna hij vrolijk op mij af komt draven om dan eventjes te neuzen (je kent het wel: met die dikke lippen heen en weer). Ik kan hem dan wel opvreten. Als ik hem dan sta te borstelen en aai hem heel zacht tussen zijn oren, langs zijn hals, over zijn rug, naar zijn billen, gaat hij heel relaxt staan, hoofdje laag en staart omhoog waar dan van die vreselijke zachte winden onder vandaan komen (dat is soms minder), maar het dier staat te genieten. Ook in de bak van 40 x 20 lekker los en zoekt hij me op om er vervolgens als een idioot van door te gaan en weer terug te komen, heel voorzichtig en dan weer neuzen en dan weer als een malloot er vandoor te gaan. Eventjes showen hoe mooi hij is, krult zichzelf helemaal op en draaft als een super athleet (is bijna dansen) een rondje en komt me dan weer opzoeken. Hij heeft respect voor mijn ruimte, ik heb respect voor zijn ruimte en ik ... ik geniet van het wezen paard. Ik heb zo'n bal besteld, misschien vind hij het niks, dan is het typisch een geval van jammer ... maar als hij het ziet als weer iets anders en leuks wat wij samen kunnen doen, dan is het oké. Ik ga hem echt niet aanmelden bij de KNVB, maar kom op ... als het dier met plezier beweegt, wat ook nog eens goed is voor zijn fysieke ontwikkeling. Blijft uiteraard een feit dat een wild paard geen bal voorgeschoteld krijgt, maar heee wie weet zouden ze als die bal plots voor ze lag ook wel gaan duwen en rennen ... puur uit nieuwsgierigheid en als hij dan gaat rollen zien ze er wellicht ook wel iets grappigs in ... Who knows, zou best kunnen. Kijk maar eens naar Animal Planet en dan zie je soms heel vreemd gedrag bij dieren in het wild!
Volg datum > Datum: zondag 21 december 2008, 22:3621-12-08 22:36 Nr:152778
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen Re:152775
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: over willem en de bal Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
eddy DRUPPEL schreef op zondag 21 december 2008, 22:29:

> Koen Theys schreef op zondag 21 december 2008, 19:10:
>
>> eddy DRUPPEL schreef op zondag 21 december 2008, 16:27:

>>
>> Koen
>
> Welke hengstengroep heb je dan ?

Koen heeft hengsten met ballen,
Volg datum > Datum: zondag 21 december 2008, 22:3721-12-08 22:37 Nr:152779
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:152745
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: over willem en de bal Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Nils Vellinga schreef op zondag 21 december 2008, 19:39:

> eddy DRUPPEL schreef op zondag 21 december 2008, 17:58:
>
>> Ilona Kooistra schreef op zondag 21 december 2008, 17:09:

> vaart op de rem, haaks om en terug.
> Maar je hebt er wellicht een andere verklaring voor.
>
> Nils en Olly

> Ja sommige paarden spelen graag, als het niet met eeen vriendje
> kan, dan maar met takken of plastiek.

DUUUUUSSSS , vervangend speelgedrag , wegwerken van de verveling ?

> Olly stond met 2 Friesen op 1 Ha, de oudste van de 2 liet hem
> niet in de buurd komen en de ander was het na een poosje ook
> zat om steeds in de staart geknabbelt te worden. OK, dus
> verveling voor hem?

Eureka !!!!

> Denk niet dat ik Olly heb geleerd om stokken te apporteren,
> maar hij liep (en loopt nog vaak) met stokken en takken te
> slepen en te gooien.

Je geeft het antwoord hierboven .

Een ander geval , een éénjarige hengst staat bij twee ,oudere ,saaie, ruinen .Geen van beide wil spelen !Hoe groot is de kans dat de paarde eigenaar als speelbal wordt aan zien ? Of een andere bal, tak,plastic, dooie kip, whatever , zolang je maar niet weggejaagd word als je wil ravotten !!!!! In de natuur worden er dan ravot/speel/vrijgezellegroepen gevormd .
Bij gebrek hieraan mag je een bal voorstellen ,een dooie kip rondzwaaien , een kat rondjagen ,een hond vertrappelen !! Het geeft allemaal geen dooie f...ck !!ALLES , om de verveling te verdrijven !! OM dit nu speelgedrag te noemen ?? Naaaah I don't think so !!
Volg datum > Datum: zondag 21 december 2008, 22:4221-12-08 22:42 Nr:152780
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:152768
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ik moet dit gewoon even kwijt Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
Geertje schreef op zondag 21 december 2008, 21:34:

> Dus frans, jij zegt dat het onzin is dat ieder paard
> rechtgericht moet worden?

Ik laat me er niet over uit. Ik vind het alleen wat arrogant om te veronderstellen dat een dier dat onafhankelijk van de mens ontstaat is en al miljoenen jaren rondloopt constructiefouten vertoont en beslist de hulp van de mens nodig heeft om goed te leren lopen.
En ik ben best bereid te geloven dat er veel scheve paarden zijn, maar dat vind ik dan ook weer niet zo verwonderlijk als je kijkt hoe de meeste paarden opgroeien en beleerd worden. Veel paarden komen in het rechtrichten-circuit terecht die zelden in hun leven meer dan 30 meter aan 1 stuk rechtuit hebben kunnen lopen. Op menselijke schaal zou je dan iemand gaan rechtrichten die nooit eerder in zijn leven een ruimte te grootte van de badkamer uit is geweest.

> Jij zegt dat als ze zelf hebben
> geleerd op hun 4 benen te lopen, op hun manier, dat dat
> voldoende is?

Mijn ervaring is niet alomvattend. Maar onze paarden lopen prima, op Jack na, die al zolang ik hem ken scheef is maar er ook geen last van lijkt te hebben. Je kan ook een probleem maken van iets dat geen probleem hoeft te zijn natuurlijk. Probeer eens in de auto om in plaats van over je rechterschouder om over je linkerschouder naar achteren te kijken. De meeste mensen zijn ook scheef. En dat is niet per definitie gerelateerd aan het krijgen van rugproblemen.

Ach, baat het niet dan schaadt het niet, toch?

Frans

"If your only tool is a hammer, you tend to see every problem as a nail."
Volg datum > Datum: zondag 21 december 2008, 22:4421-12-08 22:44 Nr:152781
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:152746
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: over willem en de bal Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Inge Teblick schreef op zondag 21 december 2008, 19:42:

> eddy DRUPPEL schreef op zondag 21 december 2008, 17:58:
>
>> Tja DIT is dus de menselijke versie waar ik op doelde ! AL ooit
>> is een wild paard met een takje zien spelen ?
>
> Equid object play:
> - Pick up/lift: described in horses, semi-feral ponies (Tyler
> 1972), domestic and feral horses and ponies (Waring 1983),
> Welsh pony foals and mares (Crowel-Davis 1983, 1986, 1987) -
> als je wil soms ik ook alle referenties op voor shake, carry,
> drop/toss, pull, paw.

semi-feral ponies (Tyler
> 1972), domestic and feral horses and ponies

Jaah dat zijn echte wilde paarden natuurlijk INge , noem je referenties maar op maar ze duiden duidelijk niet op wilde paarden , maar op semi (of volledig gedomesticeerde paarden ) onder welke omstandigheden ook ! Je hebt het raden naar de reden van dit gedrag ook !!! Elke redenering zonder goede omschrijving van de werkings/leefomstandigheden is dan ook waardeloos !! En net die vind je niet in dit "wetenschappelijk" bewezen werk !!! Is volgens mij onontbeerlijk om nog maar in de juiste richting te kunnen wijzen .
Volg datum > Datum: zondag 21 december 2008, 22:4621-12-08 22:46 Nr:152782
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:152759
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ik moet dit gewoon even kwijt Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Arno8 schreef op zondag 21 december 2008, 20:53:

> Heidi_Aiden schreef op zaterdag 20 december 2008, 10:53:
>
>> En vooral dressuurmatig gezien heb ik er absoluut geen verstand

> Iedereen die zegt niets van dressuur te begrijpen stijgt dus
> onmiddellijk twee punten in mijn aanzien! Dat is voor mij net
> zoiets als zeggen dat je niet begrijpt dat slavernij zo lang
> gewoon is geweest.

Beetje héél simpel Arno
Volg datum > Datum: zondag 21 december 2008, 22:4821-12-08 22:48 Nr:152783
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:152763
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ik moet dit gewoon even kwijt Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Michiel schreef op zondag 21 december 2008, 21:24:

> Frans Veldman schreef op zondag 21 december 2008, 21:03:
>
>> Arno8 schreef op zondag 21 december 2008, 20:53:

> heel waardevol! Eddy boy zou jij dit mij en Tessel kunnen
> leren, binnenkort?
>
> Groet, Michiel

Eeergisteren al ;-)
Volg datum > Datum: zondag 21 december 2008, 22:5721-12-08 22:57 Nr:152784
Volg auteur > Van: stumperd Opwaarderen Re:152770
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: straal verdwenen? Structuur

stumperd
Nederland

Jarig op 17-10

1912 berichten
sinds 13-12-2006
Natasja Lubbinge schreef op zondag 21 december 2008, 21:41:

> Hoi,
>
> Ik heb ook een Fjord en daar is op het moment precies hetzelfde

> hoeven iets langer, zodat ze niet teveel op de straal staat. Ik
> hou je berichten in de gaten voor eventueel ander advies. Weet
> iemand een goede natuurlijk bekapper in Twente, ik wil graag
> mijn bekappingen laten controleren of ik het goed doe.

Juist niet de hoeven langer laten maar ervoor zorgen dat de straal zo snel mogelijk de grond raakt.
Volg datum > Datum: zondag 21 december 2008, 23:0521-12-08 23:05 Nr:152785
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:152781
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: over willem en de bal Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
eddy DRUPPEL schreef op zondag 21 december 2008, 22:44:

> Inge Teblick schreef op zondag 21 december 2008, 19:42:
>
>> eddy DRUPPEL schreef op zondag 21 december 2008, 17:58:

> waardeloos !! En net die vind je niet in dit
> "wetenschappelijk" bewezen werk !!! Is volgens mij
> onontbeerlijk om nog maar in de juiste richting te kunnen
> wijzen .

Ik wist dat dit komen zou, Eddy.
Leer jij nu eerst maar eens rustig, emotieloos en begrijpend lezen teneinde deze door Inge aangegeven bronnen door te worstelen. Want je geeft commentaar zonder zelfs maar de plaatjes bij de aangegeven artikelen te hebben bekeken - laten we het over lezen maar niet hebben.

Gezien jouw lijn van denken vraag je ook nog eens het onmogelijke. Hoe immers wil je een recente referentiebron naar wilde paarden tevoorschijn toveren als die werkelijk wilde paarden reeds enige eeuwen zijn uitgestorven?
"Feral" is zo wild als wild zijn kan vandaag de dag. Zelfreddend.

Verder met "geen bronnen maar praktijk", want dat spreekt jou aan beweer je altijd:
Ik heb in mijn fotoarchief beeldmateriaal van een konik die geheel zelfstandig, zonder sturing of belering, in zijn "natuurgebied" mét ruimte én veel konikvriendjes, met een bal speelt.
Ik weet zelfs hoe die bal daar gekomen is; die waren de buren kwijt - wrsch hebben de kinderen ermee gebald maar heeft de hond de bal nadat de kinders uitgespeeld waren in het natuurgebied doen belanden.
Dus: puur toeval, onbeleerd zelfstandig paard komt natuurvreemd object "bal" tegen en gaat daar mee spelen. Nou jij weer :-P

Ik matig mij geen oordelen over balspelende paarden aan....
Volg datum > Datum: zondag 21 december 2008, 23:1321-12-08 23:13 Nr:152786
Volg auteur > Van: Anja Seijn Opwaarderen Re:152773
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: getraumatiseerd paard wat echt niet hersteld kan worden wel of niet naar slacht Structuur

Anja Seijn
Nederland


3222 berichten
sinds 4-8-2008
Herman schreef op zondag 21 december 2008, 22:14:

> verasita schreef op zondag 21 december 2008, 21:35:
>>
>> Ik heb zoveel steun van jullie!

> Ik wens jullie alles wat je jezelf maar wensen kunt.
> _______
> Herman
> "Art in Nature - Nature is Art"

Hoi Trudy!
Ik ben geroerd door je verhaal en je liefde voor Vera. Ik wens je heel veel succes met je therapie en wens jou en Vera een heel gelukkig en gezond 2009 toe.
Groet,
Anja
Volg datum > Datum: zondag 21 december 2008, 23:2121-12-08 23:21 Nr:152787
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:152769
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: getraumatiseerd paard wat echt niet hersteld kan worden wel of niet naar slacht Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
verasita schreef :

> Dank je wel Pien!!
> En !! als ik ooit niet zelf meer voor vera kan zorgen ,ben jij
> de eerste in rij!!
> kus van mij voor jack en jou.

Wat lief....

> geen veulies meer ,maar gewoon genoeg hebben aan elkaar .
> En dat gaat lukken

Wat dapper....

> Wil voor alle dieren blijven zorgen zolang ik leef.
> Ik ben 57 en tel op
> Ik ga geen veulen meer nemen.

Hoe oprecht....

Ik wens jou en Vera alle goeds voor de komende tijd.
Enne.... altijd welkom hier, dat weet je he ;-)

Pien
Volg datum > Datum: zondag 21 december 2008, 23:2821-12-08 23:28 Nr:152788
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:152785
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: over willem en de bal Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
e m kraak schreef op zondag 21 december 2008, 23:05:

> eddy DRUPPEL schreef op zondag 21 december 2008, 22:44:
>
>> Inge Teblick schreef op zondag 21 december 2008, 19:42:

> Dus: puur toeval, onbeleerd zelfstandig paard komt natuurvreemd
> object "bal" tegen en gaat daar mee spelen. Nou jij weer :-P
>
> Ik matig mij geen oordelen over balspelende paarden aan....

> Dus: puur toeval, onbeleerd zelfstandig paard komt natuurvreemd
> object "bal" tegen en gaat daar mee spelen. Nou jij weer :-P
Yep ,goed mogelijk , dat bepaald paard viel buiten eke groep , zocht afleiding en vond ........een bal .Nu effe, dit was dus een konik in een natuurgebied binnen een groep en een bal uit een tuin dwaalt kilometers af van die tuin om net een konnik die zich verveelt te treffen .Of betreft het toch niet zo'n groot gebied of een te grote groep paarden op een te kleine ruimte ? Allemaal vragen die dienen gesteld te worden vooraleer de simpele vaststelllingen zoals : een wild paard speelt met een bal kan gesteld worden .Nu is een konik in een zeer beperkt natuurgebiedje in NL niet echt het voorbeeld van een wild paard maar het kan ermee door ! Echte wilde paarden zijn inderdaad uitgestorven maar in Canada , Australia zal je toch nog een zeer goed substituut vinden hoor !!Zo zal je ook een beeld kunnen vangen van een konik die met een dode Canadese gans speelt ! Of dit spelen is ? Is weer zeer de vraag . Nu jij weer ;-)
Volg datum > Datum: zondag 21 december 2008, 23:3721-12-08 23:37 Nr:152789
Volg auteur > Van: Isabel van der Made Opwaarderen Re:152788
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: over willem en de bal Structuur

Isabel van der Made
Hertfordshire
UK


3722 berichten
sinds 2-3-2004
eddy DRUPPEL schreef op zondag 21 december 2008, 23:28:

> Yep ,goed mogelijk , dat bepaald paard viel buiten eke groep ,
> zocht afleiding en vond ........een bal .Nu effe, dit was dus
> een konik in een natuurgebied binnen een groep en een bal uit

> toch nog een zeer goed substituut vinden hoor !!Zo zal je ook
> een beeld kunnen vangen van een konik die met een dode Canadese
> gans speelt ! Of dit spelen is ? Is weer zeer de vraag . Nu
> jij weer ;-)

Ja, ja, want in Canada zijn nog echte wilde ganzen! En echte wilde paarden hebben geen ballen, die hebben wilde ganzen.

Man, ga een boek lezen.
Volg datum > Datum: zondag 21 december 2008, 23:4221-12-08 23:42 Nr:152790
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen Re:152789
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: over willem en de bal Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
Isabel van der Made schreef op zondag 21 december 2008, 23:37:

> eddy DRUPPEL schreef op zondag 21 december 2008, 23:28:
>
>> Yep ,goed mogelijk , dat bepaald paard viel buiten eke groep ,

> Ja, ja, want in Canada zijn nog echte wilde ganzen! En echte
> wilde paarden hebben geen ballen, die hebben wilde ganzen.
>
> Man, ga een boek lezen.

In Friesland heb je de grauwe ganzen, deze komen uit Grou, zij worden dan ook gegeten door de Friese paarden.
Echter er zijn ook best wel wat gevulde paarden, zij eten gevulde gans pate de foie gras de cheval
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18942 onderwerpen
275559 berichten
Pagina 10186 van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact