Inge Teblick schreef op maandag, 25 oktober 2004, 11:09:
> Aaah, het is des mensen om toch nog een klein houvastje te
> willen om te mogen zeggen "dat heb je NIET goed gedaan"... Er
> bestaat inderdaad een hele rij dingen als time-outs, no reward

> wat je wil.
> Probeer eerst elk gedrag dat je niet wil om te zetten in een
> gedrag dat je wél wil. Dat is veel constructiever én je leert
> ervan wat trainen wérkelijk is

.
Ja gelijk heb je wel. Maar ik bekeek het even vanuit mijn eigen "logische" (ahum) denkwijze

.
Ik heb haar ooit "geleerd" dat ze een voetje moet geven als ik mijn hand uitsteek. Links voor linkervoet, rechts voor rechtervoet.
Gisteren hief ik mijn linkerhand op omdat ik wilde dat ze die ging aanraken (eerste oefening die Piet had voorgedaan). Afijn Isabella steekt keurig haar linker hoef uit. Dat was wat ik eergisteren wel wilde, maar nu niet. Kan me indenken dat ze het dan niet gaat begrijpen.
Dus vandaar dat ik dacht als ik nu NO en YES kan leren dan zoekt ze verder. Nu bleef ze maar die hoef uitsteken, want dat vroeg ik toch? Dat was voor beide even verwarrend, want ik wil die hoef niet "afleren" omdat ik die "nodig" heb om de spaanse pas er verder in te krijgen. Dus IK moet eerst een verschil weten aan te brengen.
Gaat niet meevallen hoor om zelf ook volop na te moeten denken

.
Hersentraining dus bij ons allebei. hahaha
Maar kan inderdaad beter eerst even nadenken over wat ik wil en hoe ik het wil, voordat ik maar ergens lukraak weer mee begin. Gaf Piet mij ook al aan, woordje gebruik voor de "oefening" die ze doet. Voor de kar gaat wel een keertje komen, eerst dus maar even het grondwerk. Ik wil ook altijd te veel he ineens

.
Groeten,
Ingrid