Dit weekend hebben wij op de Poedertoren het bezoek gehad van een jongedame die haar stage “dierenzorg” bij ons zal volgen. Helaas is dit meisje zwaar gehandicapt en zal ze zelf nooit meer in staat zijn om nog paard te rijden. Zij staat zeer positief tgo. alles en kijkt echt uit naar de periode die ze bij ons en tussen de paardjes zal zijn! Zij vindt de site “Paardnatuurlijk” fantastisch en is geïntrigeerd door deze manier om met paarden om te gaan.
Haar mening over het forum was helaas minder positief, zij volgt dit zelfs niet meer, omdat ze vindt dat het leven haar meer te bieden heeft dan een handvol bekvechtende mensen die eventuele geïnteresseerden wegjagen en zo ook de titel “zweefteven” rechtvaardigt. Zulk een opmerking zet je wel even aan het denken over de zin van het leven.
Rudy en ikzelf volgen soms het forum, als we even vrije tijd hebben, hier wordt echt wel nuttige info uitgewisseld, soms zeer grappig, maar helaas ook dikwijls kwetsend.
Misschien kan deze energie wel gebruikt worden om anderen te overtuigen?
-Al kan er maar één persoon overtuigd worden!
-Al kan er toch ergens één manège overtuigd worden om over te stappen naar
bitloos (mits financiële steun voor aankoop bitloze optomingen??).
-Wat met marchands en verenigingen die paarden kopen met als enige doel te verkopen met winst, ongeacht wie de koper is en hoe het toekomstige leven van het paard zal zijn?
-Probeer een ruiter met naam te overtuigen om te tonen wat mogelijk is met een bitloze – ijzerloze optoming.
Ipv. te reageren, gebruik deze tijd om een halsterke te nemen, ga met je paard een wandeling doen en bedenk wat “paardnatuurlijk” naar de buitenwereld toe kan bereiken!