Malu schreef op woensdag, 22 september 2004, 18:41:
>
>>>
>>> Na het lezen kwam bij mij toch de conclusie dat er een hoop

> zich op een gegeven moment niet meer kan beheersen en iemand
> vermoord....of een verkrachter die iemand verkrac ht.....deze
> mensen zijn ook ziek en diep gevallen...zullen we hier dan het
> verbod ook af moeten schaffen????
Ik denk dat je dan met iets anders te maken hebt. Ik ga er maar eventjes vanuit dat een dier hier geen schade van ondervind, als dat wel het geval is word het voor mij een totaal ander verhaal. Bij zoiets word iemand zeer ernstige schade berokkend, voor het hele leven een trauma bezorgd (aangenomen dat degene het overleeft heeft natuurlijk :) ). Oftewel, de clou is, dat je een gevaar voor de samenleving dan bent. En iemand die dat is word gestrafd. Je bent een gevaar voor de samenleving als je steelt, als je te hard rijd of iemand vermoord. Maar als je sex hebt met een dier ben je dat niet. Door de post van Egon ben ik, die zich toch wat te veel door de berichten van anderen liet meesleuren (foei!), weer wat meer op mijn ratio terug gekomen. Als een dier er geen schade van ondervind moet er geen straf op komen wat mij betrefd. Prostituties berokken veel meer schade geloof ik zo als ik daar wel eens wat verhalen over hoor... En dat is neit strafbaar en ook dat zijn mannen die zich niet kunnen beheersen. En misschien is deze man wel te arm (huisjes zijn erg goedkoop in het dorp waar ik sta) voor een prositutie, vind hij dat te ver (7 km tot in Middelburg, 7 km tot in Vlissingen) of wat dan ook. Homofielie werd ook als ziekte gezien en als walgelijk. En nu is het gewoon "geaccepteerd". Zo zie je maar.
>
> ik vind het argument dat het paard er misschien wel ns geen last
> van heeft geen sterk argument!!!!
Dit vind een zeer vreemde opmerking. Draait het hier nu niet om??? Ik denk dat het wettenlijke strafrecht hierop is gebaseerd. Daarnaast, zijn "wij" niet juist daarop gebrand? Hoe een paard dat ervaart? Ik vind dat dit alles is waarom het draait. Waarom zou dit vent anders worden gestrafd? Als hij het op zn kussen doet word hij ook niet gestrafd. Omdat het kussen daar geen last van heeft. En dat zou totaal anders liggen als het een dier betrefd? Ik vind dit een zeer vreemde opmerking, leg hem maar eens uit.
>
> ergens werd ook geopperd dat het paard zich wel kan verdedigen
> als hij zou willen.....oja??? is he tniet zo dat na al ons
> ge-parelli en geclicker en gefluister het paard heeft geleerd de
> mens te vertrouwen en rustig te blijven??? dus ik kan me dan
> voorstellen dat hij niet direct actie zal ondernemen.....(zeker
> als je ervan uitgaat dat ie niet zoveel pijn zal ervaren als
> iemand dat bij hem doet)
Juist die paarden die op zon manier benadert worden bijten van zich af. Er word tenslotte naar ze geluisterd. Een paard dat word gestrafd als hij zecht dat hij pijn heeft of protesteerd zou juist minder snel in opstand durven komen, bang voor straf. Maar dat is nou jusit hier niet aan de hand. Ik denk dat dit soort paarden
juist actie ondernemen, omdet hun ervaring is dat er naar hun geluisterd word.
>
> ik vind dus echt dat we hier niet te licht over mogen
> denken.....van het een komt het ander en wat denk je dat er
> gebeurt als de persoon het niet meer spannend genoeg vindt???
> gaat ie misschien n mes gebruiken, of maakt de oversteek naar
> mensen wanneer hij er zin in heeft, als je begrijpt wat ik
> bedoel.....
Die stap is erg groot denk ik zo. Heel groot en die kans acht ik vrij klein. Daarnaast word dit vaak aangehaald, maar is daar wel eens onderzoek naar gedaan? Niet perse in het verband van dieren sex maar bv met kleine diefstallen in de puberteit, hoeveel daarvan uit zijn gegroeid tot grote criminelen?
>
> al met al vind ik dat de mensen die dit doen gestraft moeten
> worden , maar daarnaast ook wel geholpen natuurlijk om beter te
> worden!!!
Wil je daar aub eens argumenten voor geven? Niet vanuit jou gevoelens en normen en waarden (vandaar dat ik bij mijn eerste post ook vroeg om ze opzei te zetten) en cultuur beleving maar gewoon vanuit het
dier! Want daar draait dit forum tenslotte om

.
>
> groetjes Malu
groetjes Ebby