A Olivier schreef op donderdag 3 januari 2008, 17:09:
> Onze friese merrie Marchje is een serieus probleempaard
> .Inmiddels zit ik met mijn handen in het haar,want ik weet niet
> meer wat ik moet doen. Het paard in kwestie heeft een

> meer en wilde jullie vragen naar soortgelijke ervaringen.Kan
> een paard anorexia hebben of zo? Groeten van Anneken
> PS: Marchje kan goed met onze andere fries opschieten en ze
> zien elkaar 24 uur per dag.Eenzaam lijkt ze me dus niet.
Allereerst wil ik opmerken dat je naar mijn mening veel te vroeg bent begonnen met beleren. Een driejarig paard is nog een kleuter en geestelijk noch lichamelijk klaar voor het loodzware proces van zadelmak maken. Het zou goed kunnen dat haar gebrek aan eetlust daaruit te verklaren is. Zeker omdat het een heftig paard is zoals je schrijft. Die uiten hun stress eerder door te stoppen met eten.
Ook zit ik te denken aan een maagzweer, die ontstaan kan zijn door het te jong beleren en de daarmee gepaard gaande stress. Omdat je schrijft dat ze daar 3 maanden geleden mee begonnen is, zou het met het beleren te maken kunnen hebben.
Onderzoek heeft niks opgeleverd, schrijf je, wat is er dan onderzocht en door wie? is er een dierenarts bij geweest en wat vindt die ervan?
Een maagzweer is te determineren door een gastroscopie, wat bij de kliniek plaatsvindt. Als de verdenking naar een maagzweer uitgaat, zou je ook enkele maanden het paard rust kunnen geven met alleen leuke aandacht, en intussen bv het voedingssupplement Pronutrin toedienen. Dat beschermt de maagwand en helpt irritatie van het maagslijmvlies voorkomen. Zo kun je kijken of er verbetering optreedt en daar misschien de oorzaak ligt.
Intussen zit je met een veel te mager paard. De huidige kou vergt ook veel, dus dat werkt niet mee. Heeft ze het koud?
Wat voor voer heb je allemaal al geprobeerd? Misschien heeft het zin om zonnebloemolie door het voer te doen zodat het makkelijker naar beneden glijdt? Qua ruwvoer zou je ook Grasmix van Hartog kunnen overwegen, het is gedroogd gehakseld gras.