>
> Pien , je hebt helemaal gelijk!
> Helaas had ik niets te vertellen over het afspenen , want de
> merrie was niet van mij.
> Ik denk dat het bij Dorien ook zo is...?
>
> Zie je wel , ben toch een pseudo pn 'er

>
Nou, dan ben ik ook pseudo PN - er want ik wil mijn paarden verplicht vrijwillig droog onderbrengen

en ik geef bijvoer, en heb regendekens voor de nieuwelingen. Maakt het iets uit dan? Ik vind het niet belangrijk zolang de gedachte en het streven naar een
zo natuurlijk mogelijke manier er maar blijft en dat lukt hier toch aardig

mag ik wel zeggen: Geen bitten, zwepen, sporen en andere onzinnige flauwekul met de paarden.
Probleem is (en daar gaan we weer) dat het een of andere geldende tendens is dat veulens tussen de 4 en 6 maanden 'moeten' worden gespeend. 9 maanden is Echt Te Lang, volgens 'kenners' (wie dat zijn is mij nooit duidelijk).
Dat spenen gebeurt abrupt op een moment dat de merrie en haar veulen daar helemaal niet aantoe zijn de onderlinge band net op zijn sterkst is.
Op een kwade dag wordt gewoon het veulen plompverloren bij de moeder weggehaald, beiden in enorme verwarring achterlatend.
Moet je hier eens horen hoe mensen reageren als ze zien dat de veulens gewoon bij hun moeder blijven en na een jaar op een geleidelijke manier in de naastgelegen paddock met een stel maatjes eromheen gespeend worden. Iedereen vindt het helemaal geweldig dat dat 'zomaar' kan. Begrijp ik niet, de natuur is je voorbeeld hierin, toch?!
Niemand komt op het idee om dáár nou eens te gaan kijken hoe het daar gaat.
Mijn advies?
Koop dan geen veulen van een fokker/handelaar/manege dat al met 4 of 6 maand en op die manier is afgespeend. Zoek dan gewoon wat verder.
Er zijn zat veulens van mensen die dat anders doen hoor.
Een veulentjes zijn altrijd allemaal lief en vertederend, dus daar zal het niet aan liggen.
Groet, Pien